GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Igmaus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 29.07.2015 13:59
Bydliště: Slovensko

GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Příspěvek od Igmaus »

Zdravím mám problém že mi pri brzdení vibruju brzdy. Cely problém vznikol nasledovne: auto mám od nova nikdy som nemal problém s brzdami brzdil som aj takým štýlom že na diaľnici z 200 na 100 úplne bežná vec a brzdám nikdy nič nebolo. Pri 80tis km sa mi rozsvietila kontrolka opotrebovaných predných platniciek. Vymenil som platničky nedal som originál ale ATE zabehol som ich a začal normálne brzdiť po 2tis km som začal registrovať mierne vibrovanie ktoré sa zhoršovalo vždy ho bolo cítiť pri brzdení od 150 do 120 hlavne keď sa brzdy zohriali. Najazdil som na tom asi 3 tis km a vymenil som komplet brzdy kotúče aj platne originál kupované vo VW dal som si naozaj záležať na zabehnutí bŕzd zabiehal som ich asi 1000km všetko super začal som na aute jazdiť svižným tempom ako som zvyknutý mám najazdené 2500km a vibrovanie je tu opäť. Síce zatiaľ mierne ale je to cítiť pri brzdení od 135 na 120. Brzdy boli osadene ako majú byt úplne očistené dosadacie plochy všetko vyčistené. kde môže byt problém?
VW Polo 1.2 TSI DSG 2014
VW Golf GTD DSG 2015

Igmaus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 29.07.2015 13:59
Bydliště: Slovensko

Re: GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Příspěvek od Igmaus »

Problém som vyriešil prezutim na zimne pneu. Problém je v letných pneumatikách majú nejakú vadu že keď sa zohrejú tak začnú vibrovať pri brzdení keď som dal na auto zimne kolesa tak ani náznak vibrácie.
VW Polo 1.2 TSI DSG 2014
VW Golf GTD DSG 2015

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Příspěvek od marian86 »

Tak to je zajimava informace. Diky, ze jsi dal vedet :good: Takze ty ATE brzdy byly vlastne v poradku..

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Příspěvek od mxm1919 »

Což teda nasere, pokud 2x přehazoval komplet zbytečně...
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Igmaus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 29.07.2015 13:59
Bydliště: Slovensko

Re: GTD - vibrovanie bŕzd pri brzdení

Příspěvek od Igmaus »

Áno tie brzdy som menil zbytočne... Kolesa som dával po výmene bŕzd prevážiť ešte sme ich aj kontrolovali na vyvažovačke či sú neni krivé disky a vizuálne vyzerali v poriadku. Trasu vždy až keď sa pneumatiky zohrejú po pár brzdeniach na diaľnici alebo po dlhej jazde. Som zvedavý keď ich na jar vyzuem z diskov či nebudú zvnútra bubliny alebo nejaké poškodenie.
VW Polo 1.2 TSI DSG 2014
VW Golf GTD DSG 2015

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“