Zamek rizeni -oprava

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od bBIKEr »

Ahoj,mam problem se zamkem rizeni. Zaclo to az ted kdyz spadly venku teploty,dam klicek do spinacky a nic se nedeje,vyhodi to hlasku zamek rizeni servis,kdyz klicek vytahnu a dam ho tam zpet,zase hned vytahnu a rychle zase zpet dovnitr zamek se chytne a odemkne a rozsviti palubku a vse funguje. Zamek jsme rozebrali,vymenili obe ralatka, oba mikrospinace i pohon co odemyka ten kolik co zamyka volant,vse nove. Ale problem pretrvava,kdyz je v aute teplo vse funguje napoprve ale jak je zima,treba rano tak to napoprve nejde. Muze to delat jeste spinacka? (Ctecka klice). Jo a zamek mam vyvesenej mimo tyc rizeni,takze mam porad odemknuty volant.
Diky za rady.

Kvothe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2016 19:07

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od Kvothe »

Mal som rovnaky problem..problem je v tom zamku. Asi chodi z tuha. Mozes to overit tak ze tam fas gateway 7N0 z B7. Ta nevie zamykat volant...Ja ju mam v aute uz 3 rok
VW Passat Variant 1.8TSi
3C5 , r.v.2009

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od bBIKEr »

Fakt? To by bylo dobry to vyresit takhle. Jaky je cely cislo ty GW prosim te? Diky

Je to 7n0 907 530 ? A index na konci to je jedno? To posledni pismeno za cislama.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od tornado1 »

Toto je prasarna... nedělej to hlásí to chybu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Kvothe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2016 19:07

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od Kvothe »

Tornada nepocuvaj, vela ludi to tak ma...chybu hlasi..no a? Sadnes do auta a vzdy nastartujes a o to Ti predsa ide
VW Passat Variant 1.8TSi
3C5 , r.v.2009

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od tornado1 »

Taková drobnost ze nezamyka volant
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od KJirka »

A proč by ho neměl poslouchat ? Dneska už na STK projížděj chyby, tak mu pak taky poradíš, až ho kvůli tomu třeba nějakej aktivista vyhodí ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od bBIKEr »

Jakou chybu to hlasi? Jestli neco sviti nebo blika za kontrolku nebo na maxidotu,tak by me to asi sralo a na stk bych to musel ukecavat

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od JirkaVys »

Na STK tě za nefunkční zámek volantu určitě nevyhodí :-D
Projíždí akorát readiness motoru.

Jinak ještě když jsem měl B6, tak jsem na ebay koupil náhradní mikro spínače a relátka na zámek.
Stačilo akorát sundat tyč řízení, oddělat zámek, přepájet díly a vše vrátit zpět. Stálo to pár korun a fungovalo dál bez problémů.

Viz https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1936318716" onclick="window.open(this.href);return false;

V autorizáku ti vymění zámek asi za cca 6 - 8tis Kč.

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od bBIKEr »

Jo to jsem udelal,taky,koukni uplne na zacatek na uvodni komentar,tam popisuju problem. Zajima me co to dela kdyz dam tu GW

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od Nwkt »

Jo tam na východě tam je to samej inženýr a inovátor, že by mohl závidět celý koncern. Už se snažili třeba nacpat do B6 ethernet, sice to byl jenom CAT5 kabel mezi RNSou a kamerou, ale snaha se cení. Jsem myslel že mě omejou, když se to ke mě dostalo. Takže nech opravit zámek je to

Kvothe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2016 19:07

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od Kvothe »

Hlasi to chybu zamku riadenia ked vypnes motor a ked odomknes auto...par sekund
VW Passat Variant 1.8TSi
3C5 , r.v.2009

Kvothe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2016 19:07

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od Kvothe »

tornado1 píše:Taková drobnost ze nezamyka volant
Chces povedat ze ziadna B6 nebola ukradnuta lebo ma revolucnu novinku zamykania volantu?
VW Passat Variant 1.8TSi
3C5 , r.v.2009

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od JirkaVys »

Aha, to jsem přehlédl že už je vyměněno. Tak je to uděláno špatně nebo zámek není příčinou.
Mně to dělalo jen to, že se občas stalo že to nezamklo volant a zapípalo, stalo se to třeba 2x do měsíce. Jinak s odemykáním a startováním problémy nebyly nikdy. Jediné zamknutí, což napodruhé vložení a vyndani klíče fungovalo a zamklo. Tudíž více poradit neumím.
S tou GW to nic neudělá, jen ti nebude zamykat volant a bude v jednotce uložená chyba - mě třeba chyby znervoznuji ač to nemusí být nic extra, já bych to tak mít nemohl :-D A ještě při nasedani a vysedani z auta to na tebe bude řvát :-D

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Zamek rizeni -oprava

Příspěvek od bBIKEr »

Mne to prave prijde jak kdyby blbla spinacka,kdyzbtam s tim klicem cvaknu dvakrat za sebou tak se to chytne hned. A obcas se mi i stalo,ze po vyndani klice to psalo klicek nenalezen,ale to dela uz tak 4 roky co mam auto,ale jen obcas. Nenapada me co muze byt jeate pricinou,kdyz v zamku je vse vymenene vcetne pohonu

Kdyz vymenim spinacku neudela to nejaky brejkule? Nepotrebuju nic kodovat atd ne? Jen prohodim

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“