Výztuhy pro zvedání auta

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od Shorty »

Zdar borci. Smím se zeptat, jak jsem na tom s výztuhama pro uchycení heveru - konkrétně ten ochranný tmel, který je ještě lakován v barvě vozu?

Mě se po dvojím (ano, slyšíte správně, po 2x) zvednutí auta pomocí originálního přiloženého heveru vydrolil a teď kouká ven něco bílého - asi lakovaný kov.

Stalo se to taky někomu a otázka co s tím? Osobně bych to zafouknul bitumenem ve spreji, ale todle mi ani ne 2 roky staré auto dělal nemělo plus nechci mít oplejtačky v případě záruky na kastli. Platit za to samozřejmě nechci, todle je spíš konstrukční vada.

Asi nemá smysl říkat, že jsem todle ještě nezažil. 16 let jsem vesele zvedal GIV, 10 let GVI pomocí origo heveru a úplně v pohodě. Dokonce i moje už kapku zašlá GI má odolnější prahy v kombinaci s přiloženým heverem. Tam sice byla jiná konstrukce uchycení - takový ten J svislý profil místo současné podélné drážky, ale hever zase neměl páku na obou stranách nýbrž jen jednu...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od drmla »

Je to normální. Normální si dej do uvozovek, mám na to stejný názor jako ty.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od laco laslo »

Ne že bych ho měl úplně zedraný, ale už po prvním zvednutí popraskal. Od té doby místa pro zvedání podkládám ještě hadrou.
Nekvete to, tak s tím nic nedělám. Ochrana tam pořád nějaká je, protože ty zvedací místa jsou pořád jakoby mastná.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
MATTESS00
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 22.07.2019 23:50

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od MATTESS00 »

Pokud to není při výměně píchlého kola, originál hever nepoužívám. Mám hydraulický a zvedám pod rameny nebo v místě uchycení tlumičů
Našel jsem tu toto téma. Kamarád to má na OII a to by se mi docela líbilo
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=382&t=304785" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od Shorty »

No vida...sry, jsem to nehledal v exteriéru ale u podvozku. Nicméně jsem se byl zeptat v autorizáku a doporučí nějaký tmel s pryskyřicí a udělat si to sám jelikož první mechanické poškození a záruka pápá. Stejně se to pak při dalším zvednutí opět zkurví, takže vždy mít při sobě.

Druhým slovem ale dodali, že bitumen z krámu a pak vosk proti vodě plně postačí. Vydrží prý stejný prd jako originál a je to znatelně dostupnější a levnější.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od drmla »

Jak první mechanické poškození a záruka papa? vždyť to neumí zvedat ani v servise mě ty zvedací body a Prahy kolem těch zvedacích bodu dojebali při zvedání auta v servise už při první garančce

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od Shorty »

No ale takhle bohužel funguje záruka na korozi od výrobce - zkoumá se, jestli koroze přišla zevnitř směrem od kastle nebo tam byl zásah zvenčí a poté to začlo kvést. Zkoumá se to i pod lupou a jakmile je tam jakkoliv porušená horní vstva laku, tak se příčina nezkoumá a důsledek je zamítnutí reklamace.

A ano, věřím, že se to vorve při každém zvednutí. Proto se při příští garančce připravím a upozorním, aby to případně uvedli do původního stavu, že si extra zkontroluju...pokud na to teda do tý doby nezapomenu :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Výztuhy pro zvedání auta

Příspěvek od drmla »

Tak nesmí nám ta auta vydržet moc dlouho, že... Snaží se tomu všichni předcházet jak to jen jde.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“