samovolné zhasínání motoruij

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

samovolné zhasínání motoruij

Příspěvek od misak365 »

Předmět příspěvku: samovolné zhasínání motoruPříspěvekNapsal: pon 11. lis 2019 21:07:35
Offline
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Registrován: stř 01. říj 2014 19:46:07
Příspěvky: 39
Passat: B5.5
Ahoj potřebuju radu, jel jsem z práce na nákup a těsně před obchodem jsem ucejtil pálení plastu. Myslel jsem si že to je z auta co stálo předemnou, protože mu to celkem fest hulilo a moje auto jelo normálně. Po nákupu skočím do auta jedu domů a cca po 4km mi přišlo že motor vynechal, ale hned se chytnul a zase jel. Asi po dalších 2km auto začlo chcípat a byl jsem rád, že jsem se dostal ze státovky, zastavil jsem a motor na volnoběh chcípnul. Znovu jsem nastartoval motor chytil na škrtnutí ale po pár vteřinách to vypadalo jako by jel na tři válce až zase chcípnul. Znovu jsem nastartoval a opět to samé. Znovu jsem nastartoval a auto jelo jakoby nic dalších 8km a pak znovu chcíplo, dalsí start a zase do pár vteřin chcípnul. Vzdal jsem to a zavolal si odtah, auto se naložilo a u mechanika to bylo na diagnostice a vše bez závad auto začalo chcípat v pravidelných intervalech až najednou ho natočil a auto si krásně předlo asi 15minut bez zaškytání tak jsem to byl projet a nechalo mě dole ve vesnici po několika startech jsem vyjel kopec a dostal se zpět. Když jsem ho znova nastartoval tak byl zas cejtit ten smrad ze spálenýho plastu jako před obchodem. Mechanik si myslí že je to něco s přívodem nafty ale netuší co. Čerpadlo v nádrži je slyšet při zapnutí klíče a pokaždý nastartuje takže čerpadlo bude asi v cajku. myslí si že to bude buď relé paliva že už bude vyhřátý nebo relé řídící jednotky nebo samotná jednotka.
Passat B5.5 1,9tdi 74kw rok 2004
Prosím o rady bez auta se horko těžko dostanu do práce, zítra zkusím přklenout ty relátka
moc díky všem co poradí

Uživatelský avatar
Salermo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.07.2012 09:53
Bydliště: Liberec

Re: samovolné zhasínání motoruij

Příspěvek od Salermo »

Jsou to cca 3 roky, co mě pašík začal taky chcípat. Začalo to v zimním období. Řešil jsem to skoro rok.Nakonec se jednalo o vyvolněné vstřiky, jak do nich buší vačka. Jak byl vstřik volnej, tak se tlak z válce dostal do palivové soustavy a došlo k zavzdušnění.Dělalo to jen v zimě, protože v zimě jde nafta přes ohřev zpátky přes filtr znova do motoru.
Zjistil jsem to tak, že jsem namontoval přívodní hadičku do motoru průhlednou a když motor začal chcípat, tak bylo vidět jak je hadička plná bublinek.

https://www.youtube.com/watch?v=L3siPTrqeak" onclick="window.open(this.href);return false;

misak365
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 05.01.2013 21:51

Re: samovolné zhasínání motoruij

Příspěvek od misak365 »

mám vyřešeno otevíral se egr tak jsem ho zaslepil a auto už zase jezdí napohodu

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“