Kolísání otáček při jízde

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Tý07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.11.2019 10:43

Kolísání otáček při jízde

Příspěvek od Tý07 »

Ahojky, vlastním Vůz VW Golf 2.0 TDi 110 kW RV 2015 a najeto má cca 97 tis km - jedná se o automat DSG.
Aktuálně mám problém s tím, že kolísají otáčky v rozmezí 1000 až 1200 ot. a auto při jízdě cuká (ve vyšších otáčkách jede jako drak bez problémů). Dělá to jak při jízdě, tak když dám řadící páku do polohy P a přidám plyn na dané otáčky (dělá to i když si dám manuální řazení, takže jsem vyloučila převodovku)... Zajímavé ale je, že to nedělá vždy ale jen občas. Je jedno zda je motor zahřátý nebo studený. Většinou se to děje, když jedu a plyn přidávám opravdu zlehka (například když se snažím jen udržet rychlost) - v případě že přidám plyn více, tak cukat přestane. Na diagnostice se bohužel neukazuje žádná chyba. :cry:

Už jsme zkoušeli několikrát dělat nucenou regeneraci filtru pevných částic, dělal se test AGR ventilu, je nový palivový filtr, přehraná řídící jednotka motoru, test vstřiků a jejich následná výměna, kontrola nečistoto v nádrži a podavacího čerpadla v něm. Ani jedna věc nepomohla. :-(

Nenapadá Vás náhodou něco - případně je zde někdo, kdy by se v tom zkusil pohrabat a zjistit :?:

Spěchám totiž s opravou, jelikož kupujeme nové auto a toto až dám do pořádku plánuji prodat.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček při jízde

Příspěvek od Pantani »

https://forums.vwvortex.com/showthread. ... en-driving" onclick="window.open(this.href);return false;

Druhej odkaz, co jsem našel, zmiňuje jako možnost zakarbonování, což nevím, jestli jste v tvým případě vyloučili.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“