Vyměna motoru JH - PL

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
wMarlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.03.2019 20:41

Vyměna motoru JH - PL

Příspěvek od wMarlan »

Zdravim, chci se optat. V golfu mam JH. A par roku zpatky jsem od kamarada za par korun koupil PL. Jen holi motor s remenicema a saním ze Scirocca a jelikoz uz jsem se k nemu v garazi prohrabal a je mi lito ho tam nechal valet dal tak bych je prohodil....
Jak by to bylo s elektrikou? Nejlip sehnat a vymenit? Teda, spis ma cenu to tam vubec davat? Nejaky zkusenosti, rady :-)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Vyměna motoru JH - PL

Příspěvek od lister »

nebude problém s STK ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

wMarlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.03.2019 20:41

Re: Vyměna motoru JH - PL

Příspěvek od wMarlan »

To snad klapne. Jelikoz kdyz se kouknu do TP tak tam i tak u 1.8 - mam 55kw.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Vyměna motoru JH - PL

Příspěvek od vintera »

Je pravdou, že v současnosti na stk jezdí tak málo G2, že většina nepozná jednotlivé druhy motorů, ještě tak benzín, naftu. Ale na motoru je vyražen kód motoru, který se většinou na stk hledá a pokud najde, tak i kontroluje jestli sedí s kódem v TP. Druhou věcí je, jestli záměna motoru je do budoucna žádoucí. Pokud auto slouží na tzv. doježdění a pak kovošrot, je to celkem jedno. Účel světí prostředky. Pokud se počítá s autem i do budoucna, tak zachování původnosti je více než žádoucí. I z důvodů, že původnost je předpokladem pro získání statutu historického vozidla. A bez něj nebude v brzké době, pro šílenství některých, možný bezproblémový provoz těchto "jedovatých aut".

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“