Signalizace kontroly výfukových plynů

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
MordorTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 29.06.2019 10:34

Signalizace kontroly výfukových plynů

Příspěvek od MordorTDI »

Pred nastartovanim sviti oranzova ikona kontroly vyfuku. Po nastartovani zhasne. Je to na servis? Nerozumim proc nezhasne jako ostatni kontrolky.
VW Golf Variant 1.6 TDI 85Kw Comfortline 2018

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Signalizace kontroly vyfukovych plynu

Příspěvek od srotty »

Je to tak správně. Zhasnout nemůže,protože nemá data z motoru(netočí se).Až se nastartuje,ŘJ vyhodnotí všechny snímače a čidla a pokud je vše OK tak zhasne.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Signalizace kontroly vyfukovych plynu

Příspěvek od armen »

Ahoj,

měl bych k tomuto tématu jeden dotaz. Včera jsem jel po dálnici asi 100 km a v průběhu cesty jsem tam koukal na přístrojovou desku a uviděl že oranzovy symbol motoru bliká, blikal asi 10 sekund, to co jsem si stačil všimnout..., pak shasl a už neblikal. Jiná chyba nebyla nikde jinde signalizována. Teď to vypadá jako by nic. V manuálu jsem četl něco o spalování...

Nevíte co to může signalizovat... V podstatě byla náhoda že jsem na to v pravý okamžik za jízdy koukal a viděl to.

Může to být špatným benzínem?


Díky.

Luk


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Signalizace kontroly vyfukovych plynu

Příspěvek od ladaf »

Ahoj, me se tohle stalo 1.1.2017, auto melo 1.5r a mam ho novoty, porad tankuji benzin vervu.
Jel jsem po meste asi na 2 stupen,rozjezd z krizovatky a taky to chvilku blikalo (asi tech 10s). Normalne bych si toho vubec nevsiml protoze to byla kratka doba.
V manualu je psano:
"Vynechávání zapalování, která můžou poškodit katalyzátor", v manuálu se dále píše "Sejměte nohu z plynového pedálu. Opatrně dojeďte k nejbližšímu odbornému servisu. Nechte motor zkontrolovat."

Psal jsem do autorizaku rekl jsem jim ze se to neobjevilo a tak rekli ze jezdit nemusim.

Od te doby jsem to upozorneni neviděl a na zadne prohlidce zadna zavada.

Mam 110kW variant.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Signalizace kontroly vyfukovych plynu

Příspěvek od armen »

Díky! Budu to pozorovat a pokud se to už neukaze, tak tam asi také nepojedu... kdyžtak napíšu co a jak jsem zjistil...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Signalizace kontroly vyfukovych plynu

Příspěvek od ladaf »

Pokud to mas do nejakeho blizko tak tam skoc nebo napis at mas, kdyby neco nekde napsano ze jsi tam chtel jit.. Aby pak nemohli rict pokud se neco vysype ze v manualu bylo psano ze tam mas jet a nejel jsi...
A pokud to nemas v zaruce tak asi nemusis resit...
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Signalizace kontroly výfukových plynů

Příspěvek od ladaf »

Vcera se blikani objevilo znovu. Po 3 letech. Zima, studený motor a cca 65-70km/h na 4 stupen. Pomohlo sundat nohu z plynu a podradit.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“