Haldex

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
filipus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.06.2009 13:44

Haldex

Příspěvek od filipus »

Zdravim mam problemy s haldexem. Proste prestala fungovat 4kolka. Nasel by se tu nekdo z Prahy a okoli kdo by mi mohl pomoct? Nebo alespon odkazat na nejaky servis kde by se mi na to podivali? Diky

filipus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.06.2009 13:44

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od filipus »

Opravdu nikdo tady z prahy a okoli by nedokazal pomoct?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od JirkaVys »

Diagnostika.
Velká pravděpodobnost mrtvé čerpadlo Haldexu, komplet výměna se vším cena cca 10 000 Kč - originál.
Nedávno jsem řešil na B8, ale mám pojištění, takže tyhle poruchy neřeším - po stránce finanční.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od skacel99 »

Prvně diagnostika a pak podle toho řešit. Už to mám za sebou.
Možná ti pomůže toto https://www.haldexrepairs.co.uk/generat ... air-guide/
Je tam kromě popisu funkce haldexu i seznam typických závad a jejich nejčastější řešení.
Čerpadlo na GVII jsem kupoval originál asi za 5500,-

filipus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.06.2009 13:44

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od filipus »

Diky za rady nicmene na to abych to spravoval sam nemam naradi, cas ani misto. Proto shanim nejaky servis nebo cloveka kdo by se mi na to podival. Zatim kam jsem volal tak bud maj volno za mesic a nebo to nedelaji. Diky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od skacel99 »

Taky jsem si to nedělal sám. Posílal jsem to jako radu,od čeho se odpíchnout. Je to v Angličtině,ale přes překladač se to dá docela přelouskat.
Čerpadlo zvládnou snad v každým servisu. Po montáži by se ale mělo přes diagnostiku zaučit. Ale nevím,jestli je to nutnost.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od JirkaVys »

Hlavně je potřeba dát tam případně nový olej, nejen vyměnit čerpadlo :-D Ten samozřejmě také něco stojí.
Objednej se do autorizáku, čekat budeš všude.
Případně na diagnostiku přednostně, ale tu ti udělají také tam a podle toho se budou řídit a pokračovat dál.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od skacel99 »

To snad nikoho nenapadne,tam nazpět nalít ten původní,ne?
Já to řešil chvíli po koupi auta se všemi ostatními náplněmi.

Jenom pro zajímavost,mě to psalo nějakou chybu s tlakem v haldexu (už nevím číslo). Když se to otevřelo,byl na sacím sítku takovej nános bordela z lamel,že to snad ani nebylo průchozí. Takže by možná stačilo vyčistit a chodilo by to (u mě to občas šlo,občas ne). Když už jsem měl ale čerpadlo koupený,zrovna se tam dalo.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od dream7000 »

tu som k haldexu na G7 niečo dával celkom je to prehladné a aj s obrazkami

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=217&t=72416" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) dream7000 dne 14.01.2020 18:23, celkem upraveno 1 x.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od JirkaVys »

Předpokládám, že to čerpadlo se maže a chladí právě tím olejem v Haldexu, takže pokud k němu toho moc nejde, tak se zadře, spálí.
Narovinu, pokud se vypouští olej přes šroub, tak právě ten veškerý bordel zůstane stejně u čerpadla, protože odtamtud ten olej vytéct ani nemůže, tudíž lepší při výměně demontovat i čerpadlo, vyčistit a dát zpět.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od dream7000 »

nie tak celkom, ten bordel vytecie, ale podstatne je že sa neusadzuje vo filtri ale na tom sitku pretože tam filter iny nie je...takže olej meniť v intervaloch vymeny, a samozrejme cisit sitko na cerpadle, pri vymene nechat na zdvihaku zdvihnuty viac zadok auta pri vypustani, ono to mas ako pri vymene oleja v motore, nikdy nevytečie všetok....

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od JirkaVys »

Počkat G7 má ještě haldex 4 generace? Protože pátá generace žádný filtr nemá.
Nehledě na to, že ten bordel u 5 generace nemá jak vytéct pokud se mění olej pouze přes šroub, vše zůstane u čerpadla spolu se zbytkem oleje a na sitku.
Sítko na čerpadle bez demontáže čerpadla nevycistis :-D

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od dream7000 »

pisem že sa neusadzuje vo filtri ,nemá filter, jedine sa zachytí na tom sitku a okolo neho, takže výmena oleja spoločne s čistením, ci maju taky postup aj autorizaky neviem, ale ked to robiš sám je to vhodné urobiť

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od skacel99 »

Podle toho,jak to sítko vypadalo u mého Golfa,to zřejmě nedělají. Není možný,aby se tam toho marastu během výměny nastřádalo tolik.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Problemy s haldexem

Příspěvek od JirkaVys »

Servis vypouští olej pouze přes šroub, vždyť to píšu celou dobu, že je potřeba sundat i čerpadlo a vyčistit to tam, protože to hlavní tam zůstane. Ale co, výdrž 140tis km není taková hrůza, než se zadře. :-D

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“