Jaké pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od CentriFUGA »

na STK řeší rozměr, takového blba že by kontroloval indexy jsem ještě neviděl, ale navíc kdyby řekl že je špatný, tak mu řekneš že máš právě omezovač zapnutý na tu danou max.rychlost, kterou má guma a nemůže nic...

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Jaké pneu

Příspěvek od vincent19 »

Jo mas pravdu, v zákoně to tak je takže na STK to musí projít. Dik


Sent from my iPhone using Tapatalk
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Rychlostní indexy se už dlouho řeší na STK, záleží na technikovi.
Dle zákona nemusíš mít zaplý omezovač rychlosti "LIM" který je součástí tempomatu, ale musíš mít aktivovánu buď signalizaci překročení rychlosti, která tam je mimo jiné i z tohoto důvodu, ač se dá používat i jinak a nebo stačí v zorném poli řidiče, mimo čelní sklo aby to nebránilo výhledu, takže na palubovku, nalepenou nálepku, která upozorňuje na tu rychlost použitých pneu v souladu s jejich indexem rychlosti.

Tyhle Kontíky jsou bezvadné.
Kdo chce v zimě jezdit jako v létě, tak tohle je dobrá guma, zvládá všechny situace čitelně a předvídavě a auto je vždy dobře ovladatelné, dokonce i za tepla a vysoké rychlosti a větru to neplave tak moc, koupil jsem druhou sadu bez váhání ani jsem nepřemýšlel nad jinými. Určitě existují lepší do sněhové kalamity, ale třeba nebudou mít tak vyvážené chování při každé situaci. Tyhle zvládají dobře jak sníh a mráz, tak sucho a teplo.
Přílohy
P1220621.JPG
P1220618.JPG
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“