Automatická dálková světla

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Automatická dálková světla

Příspěvek od Pantani »

Teďka bez ohledu na to, jestli je to věc principu dnes nebo ne ...

Máte automatický přepínání dálkových LED světel s vykrýváním protijedoucích řidičů?

1) Zaplatili byste za tu položku (min. myslím zhruba 17k) znovu?
2) Blbne to v nějakých přpadech? V jakých?
3) Jaký to má limity? - resp. kdy to nefunguje?
4) Lze to nějak jednoduše ovlivnit, že bych tu automatiku neměl zapnutou? Páčkou u volantu nebo je to někde v menu hluboko?

Dík za zkušenosti
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Shorty »

Platit se mi za to nechtělo, ale teďkonc bych to asi dal. Navíc máš součástí toho i asistent vedení v pruhu a mělo by jít aktivovat i čtení značek. Nicméně ledky svítí dobře i bez toho.

Na tiguanu to funguje celkem spolehlivě. Má to výhřev, takže námraze to celkem odolá. Špínu to nerado a teď si nejsem úplně jistej, jestli to je kompletně ve stírané ploše.

Ten světelný asistent neblbne, ale to samé se bohužel nedá říct o tom vedení v pruzích.

Zapnuté je to na pozadí pořád (jde vypnout v menu) a aktivuje se to prvním puštěním dálkovek manuálně páčkou, pak už si to reguluje samo.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od kubisz »

na starsi verzi lze jednoduse vyradit prepnutim na potkavaci svetla prepinacem (ne packou); limitem je pomalost systemu a omezeni na predni kameru (aneb rucne prepnete vzdy rychleji a drive a ve vsech moznych situacich (horizonty, rychle zatacky, lesy, kere...)); ale uz jiny system nechcu ;-) videt je luxusne, temer jako ve dne a i bez aktivovanych dalek clony ruzne dosvetluji krajnici, zvedaji se pri vyssich ryhlostech, sviti nahoru pri prujezdu dolikem a tak...

edit: titulek zni jinak, ale myslim samozrejme DLA, ne bezny LightAssist (ten sem nezkousel, ale vzhledem k absenci clonek to bude podstatne horsi i pri beznych potkavackach)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Biggles1 »

1) V mém případě tuším 37 tis. a ANO, nelituju
2) NE, aspoň ne nijak zásadně, občas je přepnutí na potkávací nepatrně pomalejší (0,5 s?), oproti ručnímu ovládání.
3) Aktivuje se to páčkou pod volantem a funguje to pokud je: 1. úplná tma, 2. rychlost vyšší než 60-65 km/h,
3. nejedu pod veřejným osvětlením
4) Viz předchozí bod.

Ještě doplním, že natáčení světel do zatáčky je taky super.
Čtení značek nemám, podle mě k ničemu a funkce hlídání jízdního pruhu byla podmínkou pro přidání DLA světel
v konfigurátoru. Rovněž k ničemu, funguje to blbě a měl jsem z toho pocit, že se s někým "peru" o volant, takže
OFF.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=d8hZhQ8DrK8&t=235s" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od ablorhm »

Koupil jsem skladovku, která to měla (DLA) už v rámci příplatků, já to jako požadavek neměl.
Nicméně po 4 letech jízdy je to skutečně výborná věc. Opravdu je vidět jako ve dne.
Co mám osobní zkušenosti, párkrát se mi stalo, že mě někdo probliknul. Ale to než nějakým špatným odcloněním bude spíš v toku světla, který to při dálkách pálí. Stejně tak mě někdy oslňuji leckterá LED světla jiných aut.
Zapnutá DLA mít nemusíš, lze to vypnout v menu rádia a pak fungují standardní dálky podle páčky.
Možná by to šlo přes diagnostiku dát i do levé páčky, kde jsou asistenti, já tam mám jen čáry.
Párkrát se mi stalo, že se objevila hláška viz příloha. Stačilo ostřiknout okno a zase to bylo funkční.
Přílohy
Capture.PNG
20160709_223038.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Luky.Sipak »

Taky se přidám a spokojenost! Když jsem večer Golfa poprvé vezl, tak jsem to nazval DÉMON :-D. Jak to vycloňuje ty auta, tak před tebou lítají takový stíny, no pecka. Ale teď už to tak nevnímám. Někdy když je moc bodů který by se měli vystínit tak to přepne na potkávačky, asi už by to ta clona nezvládla. Nebo naopak já někde na přivaděči sám ztlumím, ale jen abych trochu ty světla ušetřil :-). Upřesním jen že já mám Xenony.
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Pantani »

Díky všem za podnětné názory.
Celkově bych to shrnul tak, že to proti statickým ledkám bez dls za ten příplatek stojí a nějak rozumně to funguje.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Shorty »

Připomenu, že kamera se trochu partizánsky nechá dodělat za par tisíc i bez výměny skla. Jen ta světla jsou úplně jiná a bez clonek
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Pavel77 »

Ahoj, příplatek za xenony s DLA byl jeden z pro mě neužitečnějších příplatků za výbavu. Kdybych se znovu rozhodoval, neváhal bych ani vteřinu a objednal. Za ty 4,5 roku, co auto mám, se mi ani jednou nestalo, že by mě někdo problikl. Z mého pohledu to funguje výborně.
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od slamka »

Pantani píše:Máte automatický přepínání dálkových LED světel s vykrýváním protijedoucích řidičů?

1) Zaplatili byste za tu položku (min. myslím zhruba 17k) znovu?
2) Blbne to v nějakých přpadech? V jakých?
3) Jaký to má limity? - resp. kdy to nefunguje?
4) Lze to nějak jednoduše ovlivnit, že bych tu automatiku neměl zapnutou? Páčkou u volantu nebo je to někde v menu hluboko?
1. Najlepsia doplnkova investicia z celeho cennika, zaplatil by som to znovu aj keby to mal byt jediny priplatok.
2. Blbne to iba v hmle, kedy su svetla protiiducich aut "rozflaknute" po celom nebi, vtedy nevykryva, ale rovno vypne dialkove. Ale pri hmle jazdit s dialkovymi je aj tak blbost, to som iba skusal limity systemu.. :blush:
3. Automaticky sa system vypina pri rychlosti nizsej ako 60kmh a pri jazde osvetlenymi cestami (zvacsa ulice obce).
Obcas mu chvilu trva kym zaregistruje protiiduce auto, hlavne v pravotocivej zakrute. Mam najazdenych 30tis km a protiiduci ma preblikli asi 3x. Akonahle blikli, system sam dialkove vypol, ja uz tomu nevenujem ziadnu starost.
A predsa si spomeniem na jeden pripad kedy to nefunguje - jazda po dialnici, pricom ide oproti kamion. Ak jeho svetla nevidno (ak su napriklad betonove stredove oddelovace), takze system dialkove nevypne, ale nakolko je kabina vysoko, dialkove oslnuju sofera kamiona. Ale to je dane systemom, ktory nevidi tmavu vysoku kabinu, pricom sofer auta ju v sere vidi. Pozicne svetla kabiny v hornych rohoch kabiny - system ich nevyhodnocuje ako svetla protiiduceho auta, pretoze svietia prilis slabo a nie su cervene.
4. Ako odfotene vyssie, da sa to vypnut v systeme, alebo natvrdo zapnut dialkove packou 2x (1x je zapnutie automatickych dialkovych, 2x su dialkove natvrdo).
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od kubisz »

2. Blbne to iba v hmle...
3. Automaticky sa system vypina pri rychlosti nizsej ako 60kmh ... jazda po dialnici, pricom ide oproti kamion...
dame vyssi level :-) (mame teda ale starsi variantu A5 kamery a systemu (PQ35))

2. ted sme jeli v huste snehove vanici a stejny pripad; auto vubec protijedouci svetla nevidelo, protoze se podle me zamerilo na padajici vlocky a ty nevyhodnotilo jako pohybujici se zdroj svetla; dalkovy ale nevyplo
3. v adaptacich se da upravit hafo veci systemu (trebas tu rychlost pro spenuti / vypnuti) a to i citlivost na pozicni svetla kamionu, ale pak si to nekdy spis zije svym zivotem, nez ze by to pomohlo (bylo by nutne si s tim hodne pohrat a najit nejakou spravnou uroven); "bohuzel" je to ted standard na opravenych usecich, kdy jsou svodidla vyssi a potkavaci svetla nejsou videt a ani na MPV to kamera "neprehlidne"; stejny problem je samozrejme s nakladaky u horizontu

svetla cervena byt nemuseji, jen system musi zaznamenat jejich pohyb, ci intenzitu (i kdyz stojici svitici auto nam to nevyhodnoti jako spravny zdroj svetla a dalky to nevypne a nevykryva); stejne tak je tam nastaveni pro jizdu ve meste (detekuje mozna podle mapy a urcite podle lamp); neni to teda uplne vsespasny system a clovek reaguje vzdy drive, ale asi to nijak extra neoslnuje, pac fakt nikdo neproblikava (nebo na to protijedouci uz dneska kaslou ;-) )
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Pantani »

Rád bych se ještě zeptal na jednu věc: jak to přepínání funguje? Když mám v menu rádia zaplou tu automatiku, tak odtlačením levé páčky (blinkry) od sebe zapnu dálkový a ono to pak vystiňuje samo, jo? Páčku mám v tu chvíli trvale zaaretovanou od sebe. Automatický vystínovávání je indikováno zelenou ikonou někde mezi budíkama. Jest tak?

Ptám se kvůli tomu, že mám možnost koupit auto, který to asi má, ale levá páčka blinkrů nejde zaaretovat ve směru od sebe - prostě se sama vrátí zpátky. Proto mi jde o to, jak se to v praxi provádí a jestli je daný kus proto vadný.

Díky
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od ablorhm »

Je to správně, páčka nezůstane v poloze ale vrátí se a aktivní dálky indikuje ona ikonka s Ackem.

Jinak jsou 2 automatické systémy a liší se způsob svícení dálkami.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Pantani »

ablorhm píše:
04.11.2020 16:42
Je to správně, páčka nezůstane v poloze ale vrátí se a aktivní dálky indikuje ona ikonka s Ackem.
Aha, takže dálkáče se u G7 zapínají tím, že se odtlačí páčka od sebe a sama se zase vrátí. Když je chci zase vypnout, tak úplně stejně - odlačit a nechat vrátit. OK. Smysluplnější by mi přišlo tu páčku spíš přitahovat k sobě, ale to je už jedno.
U G6 je to jinak - tam páčka zůstává zaaretovaná po odlačení. Když ji pak přitáhnu, tak se vrátí z aretace do základní polohy, čímž vypne dálkáče. Nevím, co je pohodlnější, obojí je ale asi dobře funkční :-)

Divný bylo, že auto stálo na parkovišti, já odtlačil páčku, problikly dálkáče, ale s návratem páčky do základní polohy se zase vyply. Nechápal jsem, proč nezůstaly zaplý. Tajně jsem doufal, že za to může nějaká automatika, který u G7 nerozumím. Měl jsem ale podezření, že něco nefunguje jak by mělo.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od ablorhm »

Ty dálky při zapnutí aut. dálek probliknout vůbec nemají. Jen se rozsvítí ikonka na palubce.

Mluvíme o aut. dálkách a tím pádem konkrétního chování páčky. Jak je to u Golfů bez automatických dálek netuším.
Nicméně i u aut s Dynamic Light Assist nebo Light Assist jde automatické dálky v menu rádia - car - aut. dálková světla vypnout, ale i tak se chování páčky pohybem od sebe nezmění, vrací se do výchozí polohy.

Viz toto video v čase cca 0:50
https://www.youtube.com/watch?v=sJVwJTA4dME
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“