TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

Příhřev D5WZ - řídící jednotku to načte, všechno jde zkontrolovat i spustit, ale když dám test dmychadla, tak se neroztočí.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Dvordy píše: když dám test dmychadla, tak se neroztočí.
= test akčních členů? A nejde ani čerpadlo nafty? Příp. chyba se nezapíše hned, ale až po opakování. U D5W-Z jsou ty jednotky odolnější, ale i tak odcházejí. Těžko radit - můžeš se s tím vztekat sám (porovnat/proházet jednotky s funkčním kusem, ...), nebo pošli bufíka servisákovi (třeba tomas nemo) nebo sežeň nový/repasovaný kus.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Dvordy: a jak si testoval to dmychadlo? Protože je jen na 8.4V a nejlíp ho otestuješ na zdroji s plynulou regulací s měřičem odběru v ampérách.
Ale za ty roky co ty topení a jednotky dělám, tak jsem ještě nezažil že by nešlo dmychadlo a jednotka nevyhodila chybu do paměti závad, ale
všchecho je jednou poprvý.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

V testu akčních členů, palivové čerpadlo funguje. Dmychadlo jsem zkoušel na 6V baterii. Nevím, proč chybu nehodí, asi zkusím sehnat jiné dmychadlo.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No buď nebo jestli máš možnost si sehnat jen motor na vyzkoušení, měl by být na těch asi 8V nebo víc (já používám Speed600/7,2V) a připoj ho místo dmychadla. Nebo ještě jinak - připoj tam 12V žárovku, potvora řj to pozná a měla by zapsat chybu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od L.bondor92 »

Zdravím vo spolok.
Kúpil som Alhambru II s D5Z-F.
A neuverite, ale nefunguje. Potreboval by som poradiť kde začať nech to funguje a aby to nestálo milión.
Keď ho zapnem diaľkovým, pokúsi sa roztočiť ale po pár sekundách sa vypne a ostane pustene len vnútorné fukanie. Ale dnes keď som odstavil zohriate auto a pustil bufik, síce sa nenastartoval, ale fucal. Podavacie naftové necvakalo vôbec a obehové vrcalo. Neviem či dosť, ale trochu hej. Trubky pri webaste boli teplé, z výfuku fukalo vlažný vzduch.
Diagnostika píše chybu:
01491 - zhavici svicka topení (Q9)
29-00 - zkrat na kostru.
Niekto nejaké návrhy kde začať? Kde nájdem poistky webasta? Ako zistím či je dobré obehové čerpadlo a RJ?
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Všechno už tu bylo popsáno.

Já osobně bych začal tím, co stojí max. čas a trochu peněz, tj. prohlídkou bufíku po mechanické stránce, změření čidel, svíčky, otestování motoru dmychadla (pozor - je jen na 8,4V), dávkovacího čerpadla (pulsní, takže pouhé připojení na 12V nic neudělá), kontrola kabeláže pod autem. Pokud bude tohle všechno OK, smazat chyby a zkusit nahodit bufík. Pokud budou chyby, pokusit se sehnat jinou 100% funkční jednotku (s redukcí lze použít i ze staršího typu D5W) a znovu otestovat. A podle výsledku zvolit další postup. Téměř 100% to bude chtít sadu těsnění, není vyloučen problém se zarostlými šrouby, ale to jsou "prkotiny".

Topení je Eberspacher, nikoli Webasto a jeho "hlavní" pojistka je č. 12. Čerpadlo nafty se dá otestovat pulsním připojováním na 12V, každý puls je kapka nafty z hadičky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od L.bondor92 »

Viem že už to tu niekde asi bude, takže sa rovno ospravedlňujem. Síce sa snažím postupne študovať ale čítať 2700 prispevkov v tomto a cez 3000 v druhom vlakne ma ubíja.
Nakoľko som v tomto neskúsený, nemusím sa báť rozobrať to? Dohľadám si teda ešte ako sa premeriavaju cidla sviečka atď.
Keď som volal s miestnym opravarom, rovno mi oznámil že to bude obehové čerpadlo a RJ. Preto som chcel vedieť ako zistím či sú KO.
A teda diely z autokelly co sú pod webastom mi pasovať nebudú?
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Tomu rozumím, proto jsem to napsal znovu. No … pokud se na to necítíš, zkus některého servisáka, ale hledej někoho, kdo tomu opravdu rozumí, tady na fóru třeba tomas.nemo. Něco se dá opravit samo-domo, ale na něco už to chce zkušenosti. K demontáži z auta potřebuješ kousek trubky pr. 20-22mm, propojíš jí hadice po bufíku. Pak to chce kousek kulatiny na ucpání hadičky od nafty a pytlík na izolaci konektoru, abys mohl s autem jezdit i bez bufíku, nicméně je to krátkodobé řešení. K základní demontáži jsou potřeba TORXy, jinak asi běžné vybavení dílny. Čidla jsou popsány tady download/file.php?id=164655 . Oběhové čerpadlo vody u bufíku nebo v motoru připojíš na 12V a buďto půjde nebo nepůjde. Ne, díly Webasto na Eberspacher nepasují. Ano, ŘJ bývá nejčastější, ale nikoli jediná závada tohoto typu bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Martin 1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2020 17:48
Bydliště: okr:Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Martin 1980 »

Mám dotaz..nefunguje mi webasto passat b6 2007 tdi 103kw a dnes se mi stalo že voda tlačila přes expanzku ven má to stím něco společného?

Uživatelský avatar
Martin 1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.04.2020 17:48
Bydliště: okr:Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Martin 1980 »

toto jsou zavady co mi to ukazalo moc tomu nerozumím pomohl by me někdo?
toto jsou zavady co mi to ukazalo moc tomu nerozumím pomohl by me někdo?
Přílohy
received_3002123383177263.jpeg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Tady jsi v sekci Sharanů, které mají topení Eberspacher. Zkus to v sekci Pasatů. Nicméně to co máš na fotkách vypadá jako zablokovaná jednotka, protože došlo k opakované závadě. Čidlo přehřátí může být vadné nebo má přerušený přívod. V extrému to může znamenat vadnou řídící jednotku, ale to potvrdí odborník na Webasta. Jinak doporučuju doplnit typ auta do podpisu a do profilu přibližné bydliště, snáz se pak někdo ozve s pomocí nebo tě někdo nasměruje na servis.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Patrik heger15 »

Zdravím mám dotaz zjistil jsem že mám ve výbavě bufika rok 2001 ale otázka zní nemám k němu nikde žádný ovládání tak se ptám jak to popřípadě sprovoznit aby fungoval díky za odpověď...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Můžeš mít bufíka jen jako příhřev, pak nemá žádné ovládání ani signalizaci chodu. Když je jako nezávislé topení, pak origo jsou 4tlačítkové hodiny u vnitřního zrcátka a 2. baterka pod spolujezdcem, nebo krabička s logem Eberspacheru. Dá se udělat ovládání, předělání na NT, postupy jsou tu popsané. Nebo si najdi nějakého úpravce a ten už by měl vědět, jak na to.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

ech vonku 35 stupnov a uz sa riesia bufiky😁...sorry za spam neodolal som.....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“