Svítí kontrola oleje

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Klvys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 16.12.2013 22:46
Bydliště: Opatovice

Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Klvys »

Zdravím lidi,začala mi včera se objevovat kontrola oleje... Oleje je tam akorát tak střed měrky možná trochu více. Pokazilo se někomu už čidlo někdy?Nebo nějaká další možná závada?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Ipanema »

Nejde to napojit na diagnostiku a zjistit číslo chyby nebo přesnou závadu?

Jak čidlo hladiny (1J0907660C), tak i čidlo tlaku (036919081D) to může být.
Pak to může být napínák řetězu olejovýho čerpadla a nebo olejový čerpadlo. Pak ucpaná trubka mazání turba, atp. Nebo dalších 5 závad.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

stipemen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.07.2018 22:08

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od stipemen »

Ahoj,

bohužel mám taky problém s kontrolkou oleje. Po delší cestě, když vypnu motor a později znovu startuji, tak se stává, že se mi rozsvítí oranžová kontrolka oleje (hladina). Nestává se to vždy, ale 1 - 2x měsíčně. Už jsem před rokem vyměnil i za nové čidlo na vaně, ale nepomohlo to. Aby kontrolka nesvítila, tak musím buď otevřít kapotu motoru, nebo to prostě ignorovat, že svítí a ona po nějaké době ježdění a několika dnech sama zase zhasne. Pak mám třeba týden, dva, tři klid a vše se opakuje nanovo. Podotýkám, že oleje mám dost :)

Už jsem na to rezignoval, ale kdyby měl někdo tip, jak opravit, budu rád. Popř. vypnout kontrolku přes VCDS by mě taky nevadilo, olej kontroluju pravidelně sám i bez kontrolky.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Ipanema »

To bude tím, jak jsem psal výše. Zkusil bych vyměnit to čidlo tlaku oleje. Je za pár korun. Pak až postupovat dál. Vypínat kontrolu (né přes VCDS) lze, ale tohle je podle mě za hranou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Klvys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 16.12.2013 22:46
Bydliště: Opatovice

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Klvys »

Odpojil jsem čídlo olejové a znova zapojil a problem se objevil jednou po té zase týden klid a objevilo se jednou. Takže u mě to spíše vypada na nějaký špatný kontakt popřípadě nějaká oxidace kontaktu.

stipemen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.07.2018 22:08

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od stipemen »

Ipanema píše:To bude tím, jak jsem psal výše. Zkusil bych vyměnit to čidlo tlaku oleje. Je za pár korun. Pak až postupovat dál. Vypínat kontrolu (né přes VCDS) lze, ale tohle je podle mě za hranou.
Myslíš, že čidlo tlaku oleje má vliv na rozsvícení kontrolky hladiny oleje (oranžová)? Nemyslím červenou kontrolku mazání a tlaku, ta zhasne vždy. U té bych předpokládal, že na ni má vliv čidlo tlaku oleje, ale ne na oranžovou pro hladinu. Ale rád se budu mýlit, pokud by to pomohlo :-)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Ipanema »

Ano, má.
Všech 12 závad ohledně oleje ti rozsvítí kontrolku. Kontrolka olejničky je jen jedna a závad je víc. Pokud nebude olej přicházet trubičkou k turbu, budeš mít oranžovou olejničku. Pokud bude málo oleje ve vaně, budeš mít oranžovou olejničku, pokud čidlo tlaku odešlo a je zlé, tak budeš mít oranžovou olejničku. Stejně tak, pokud bude olejové čerpadlo dávat špatné hodnoty. Opět oranžová olejnička. Už jsem ti napověděl?

Bohužel/bohudík od toho je VCDS a ten ti napíše přesně o jakou chybu jde a není potřeba hádat a tipovat. Číslo chyby si dáš do Google a najdeš si jak to už opravili ti před tebou se stejným problémem. Čidlo hladiny v olejové vaně bývá vždy jako poslední závada. Resp. spíš nebývá příčinou. Spíš jde někam málo nebo moc oleje. Pak vyskočí chyba, když se nějaká hodnota dostane mimo toleranci. Pokud máš možnost, napoj to na diagnostiku a vyřeš to sám nebo v servisu za chvilku. Takže ztratíš několik hodin tipováním.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

stipemen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.07.2018 22:08

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od stipemen »

Auto jsem samozřejmě na diagnostiku napíchl (VCDS). Ohledně oleje není zapsána žádná závada ani chyba, nic. Všechny hodnoty jsou v pořádku. Mýlíš se v tom, že kontrolka olejničky je pouze jedna. Není! Jsou dvě. Jedna červená, ke které sedí tvůj seznam závad a pak ta žlutá, která blbne mě.
Přílohy
Bez názvu.png

Klvys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 16.12.2013 22:46
Bydliště: Opatovice

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Klvys »

Taky mi svítí ta oranžova nebo li žlutá :)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Svítí kontrola oleje

Příspěvek od Ipanema »

No tak možná se mýlím v symbolu ikonek, ale je jasné, že jsou dvě. Každá má pod kotouči jinou barevnou diodu. Ale je to prostě olejnička. Jak jinak to nazvat?
Každá chyba musí být v paměti závad uložená. Pokud se chyba ukáže na přístrojovce, tak něco ji vyvolá a chyba se vždy uloží i s hodnotou najetých km, ve kterých se chyba ukázala. To je přece vždy.

Pokud jsi dal nový čidlo na vanu a máš nový olej a snad nejsou uhnilé dráty ve svorkovnici u toho olejového čidla, tak to jistě hladinou oleje nebude.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“