VW GOLF VI 2.0 TDI Škrtící klapka?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Yakkoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.01.2020 14:27

VW GOLF VI 2.0 TDI Škrtící klapka?

Příspěvek od Yakkoo »

Dobrý den,

Zajímal by mně názor místních expertů na tuto chybovou hlášku v diagnostice:

Obrázek

Asi 14dní zpátky se mi rozsvítila kontrolka motoru. Na jízdě auta nešla poznat žádná změna a ani auto si nevynutilo nouzák. Další den když jsem auto nastartoval, tak kontrola už nesvítila. Neřešil jsem to tedy a jezdil dále. Asi po 14ti dnech se kontrolka rozsvítila znovu a tentokrát už nezhasla.

Byl jsem u kamaráda, který mi to napíchl na diagnostiku a našli jsme tam chybu viz. obr. výše. Podle něj by to měla být škrtící klapka. Auto stále šlape a na jízdních vlastnostech není nic znát, každopádně bych s tím rád zajel do servisu a nechal to opravit. Otázka je, jestli to je opravdu ta škrtící klapka, nebo to může být jen nějaký senzor/snímač atd.. Proto píšu raději sem, servisům v tomto moc nevěřím.

Specky auta: WV GOLF VI, r.v. 2008, 2.0 TDI, 81KW

Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: VW GOLF VI 2.0 TDI Škrtící klapka?

Příspěvek od Ipanema »

Je to něco s klapkou. Nemusí to být ale přímo ona..... Ale motá se to okolo ní. Měl jsi ji rozebranou?

Dal jsem to číslo chyby do Google a našlo mi to toto a dál toto nebo toto anebo toto. Popř. najdi sám dál na Google. Asi bych začal od nejmožnějšího a klapku vyčistil a dal do základního nastavení přes diagnostiku.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“