MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od hiero »

na poslednej foto je turbo vycistene a zalozeny je regulacny veniec. drzia ho tie 3 skrutky na imbus. tie prechadzaju cez 3 distancne stlpiky ktore vymedzuju vzdialenost medzi vencom a plochou co je na foto 3 a o ktoru sa lopatky zadrhavaju. preto sa medzi tuto plochu a tie 3 valceky davaju tie podlozky a tym docielus ze cely veniec nadvihnes..takze poradie plocha podlozka valcek veniec...a vyberanie turba popisovat nebudem to najdes

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od thomas_GPA »

Rozumím a děkuji.

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od thomas_GPA »

Co to auto mám (AFN), tak to občas do toho nouzáku spadne, obvykle na 4 nebo 5 kolem 130. Vždy pomohlo vypnout zapnout. Teď už ne. Víte proč? Když to jede, jede to dobře, podle mne tak, jak má...

1. je možné, že když jsem to zapnul a vypnul, tak při určitém počtu načtených závad už bude ten nouzák trvat do vymazání?
2 . je možné to vymazat bez PC?

Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nejprve ty závady vyčti !
Budto to prefukuje nebo nedofukuje turbo..tim to padne do nouze..
Netěsnost ve vedeni stlačeného vzduchu, na ovladacich komponentech, atd atd atd..
A hlavne hledat..je to tu dostatecne popsano..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od thomas_GPA »

je možné, že při určitém počtu načtených závad už bude ten nouzák trvat do vymazání?

thomas_GPA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2019 17:33
Bydliště: Hostýnské vrchy

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od thomas_GPA »

Prosím o nějakou specifikaci, jaký VAG nebo co přesně na to koupit, aby to fungovalo. KKL VAG? Nebo VAG COM HEX V2? Nebo je to totéž? Absolutně tomu nerozumím, prosím o radu.

Ideálně kdyby to fungovalo i na passat 1994 1Z 66kW, ale není podmínkou

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od hiero »

obycajny kkl

mara.tt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.11.2022 20:56

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od mara.tt »

Dobrý den,
přidávám se k "uživatelům nouzového režimu" s mým passatem b6 2.0 TDI. VAG vypsal závadu špatného tlaku. Hadičky se jevily jako OK a mechanik poradil vyměnit měnič tlaku. Což jsem udělal. Týden vše fungovalo až včera a dnes opět nouzák. Při jízdě do kopce, či zvášené rychlosti (od cca 90km). Jak jsem četltoto vlákno, tak vím, že to může být více věcí. nicméně co se chci zeptat. vysledoval jsem, že se mi to dějě když prší / je vlhko.
Celý týden bylo relativně hezky, až v pátek ráno poprchalo a bum. Dnes, když jsem jel za Svitav do Brna, tak ve svitavách po celoděním poprchání to padlo do nouzového hned jak jsem na to šlápl za značkou. Nicméně cestou do Brna pršet přestalo a "něco se asi vysušili" protože po vypnutí / zapnutí v půli cesty už na Brno s plným výkonem.
Tak se chci zeptat, kde pod kapotou se může dostat vlhkost (vepředu na chladič, ale tam snad nic co by to mohlo ovlivnit není), která by tohle ovlivnila? Nějaký kontakt? Čidlo?
Za nějaké nápady/rady, kde hledat předem děkuji.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od hiero »

daj niekomu kto tomu rozumie urobit poriadnu diagnostiku a hlavne log pri zatazi.....keby ti blblo cidlo elektricky tak to diagniostika vypise...moj nazor stym pocasim to asi nebude mat suvis...

mara.tt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.11.2022 20:56

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od mara.tt »

Dobrý den,
no právě podle mechanika diagnostika napsala špatný tlak (omlouvám se, zatím víc info nemám). Samozřejmě máte pravdu a zaptám se ho jestli by to šlo projet a udělat záznam.
Ráno jsem se díval kama by se mohla někam dostat voda a mám dotaz. Nemá být tohle zakrytované? Popřípadě není tam nějaký filtr? :O

IMG_20221106_082207.jpg
IMG_20221106_082158.jpg
Naposledy upravil(a) mara.tt dne 08.11.2022 19:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od srotty »

Jo, má tam být zvrchu krytka. Ten prostor má být prostě zakrytovaný. Ale to nebude příčina tvého problému.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od michall »

mara.tt, hiero, srotty - toto je sekce o Sharanech, Passaty prosím řešte v příslušné sekci. Díky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

atejs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.01.2013 19:41

Re: MOTOR, NOUZOVÝ REŽIM: padá do nouzového režimu

Příspěvek od atejs »

mrholy píše:
18.03.2015 19:33
Zdar tak vyreseno...manici co repasovali turbo spatne sestelovali bandasku a neotvirala uplne..proto se to pretlakovavalo...ted uz vse ok...neofukuje a nepada do nouzaku...muzu klidne spat :D

dobry den,
resime podobny problem jako Vy.bylo po akci auto uz ok?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“