Prasklé zrcátko

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Prasklé zrcátko

Příspěvek od casesik »

Ahoj řešil někdo už prasklé právé zrcátko? Včera tam nic nebylo ráno do práce nevím jelikož po tmě jsem si ničeho nevšiml a odpoledne prasklé viz. Foto, je možné že to bylo ranním mrazem -8 a zapnutý výhřev? Má smysl reklamace nebo rovnou koupit nové sklo?

Obrázek
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od mxm1919 »

Prasklé ne, ale včera se odlepilo od toho plastu a upadlo.
Uplatnil si tu záruku? Jen by mě zajímal přístup VW (já mám auto 5+ let a 160+ tisíc km, takže o záruce si můžu nechat zdát)
Nebo pokud si kupoval sám, tak de a za kolik...? dík
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Al87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.10.2019 23:11

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od Al87 »

Já měl prasklé zrcátko podobně a objednal jsem vyhřívané s blind spot diodou z aliexpresu. Dorazilo úplně stejné jako originál, stálo cca 700 kč. Když tak můžu dát odkaz. Mám spíš problém, jak vyndat to původní. Už se mi ho podařilo prasknout ještě víc a mám obavu víc zapáčit. Na ytb jsem sjel všechny návody - někdo si pomohl prsty, montpákou atd.., ale zatím bez úspěchu, nevím, co vše namáhám a nechci si poškodit nějakou těžko vyměnitelnou část. Není tady někdo v rámci Ostravy, Opavy, kdo s tím má zkušenost? :-)

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od mxm1919 »

Al87 píše:Já měl prasklé zrcátko podobně a objednal jsem vyhřívané s blind spot diodou z aliexpresu.
Nevíš, co všechno je jiné v zrcátku s blind spotem? Jestli se to dá nějak jednoduše předělat?
Al87 píše:Mám spíš problém, jak vyndat to původní. Už se mi ho podařilo prasknout ještě víc a mám obavu víc zapáčit.
Mně se jednou spolujezdcovo vysypalo, koupil sem čínu za 200 z autokelly (bez blindspot), normálně jsem ho rukou vyhnul (sklopil) dolů a pak ho vyloupnul rukou ve směru od vnitřního rohu ven. Případně pomůže plastový bazmek nebo šroubovák. Je pod tím takové kolečko, do kterého je to packama nacvaknuté a na vnější straně je takový kovový napružený plíšek, který musí jít ven poslední.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Al87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.10.2019 23:11

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od Al87 »

To zrcátko s blind spotem má na té plastové desce celkem tři konektory, dva nahoře a jeden konektor je pro tu diodu, vše je integrované na tom plastu, na kterém je nalepená ta reflexní plocha zrcátka.

Zítra tomu zkusím dát ještě šanci. Nevěděl jsem, že ten plíšek by měl jít až jako poslední. Viděl jsem videa např zde, kde to bral prsty

https://www.youtube.com/watch?v=gWD1j4gEka0" onclick="window.open(this.href);return false;

a tady to zase vyloupnul z opačné strany

https://www.youtube.com/watch?v=PrNfahxyfm8" onclick="window.open(this.href);return false;

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od mxm1919 »

Al87 píše:Viděl jsem videa např zde, kde to bral prsty...
I podle chlapíka DAP se to dá určitě udělat, prostě je klíčové myslet na to, že ten plíšek ti to docela dobře drží, pokud se ti podaří ho dostat ven (případně z toho zrcátka vyháknout) jako první, i to je určitě cesta.
Pokud máš zrcátko prasklé tak jak tak, ještě můžeš ho vyloupnout z toho plastového podkladu a pak ten plast ohnout nebo zlomit, kdyby ti to nešlo. Vlastně si v nejlepší situaci, kdy tak jak tak to původní zrcátko vyhazuješ :)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od Peťas »

Al87 píše:Mám spíš problém, jak vyndat to původní. Už se mi ho podařilo prasknout ještě víc a mám obavu víc zapáčit. Na ytb jsem sjel všechny návody - někdo si pomohl prsty, montpákou atd.., ale zatím bez úspěchu, nevím, co vše namáhám a nechci si poškodit nějakou těžko vyměnitelnou část. Není tady někdo v rámci Ostravy, Opavy, kdo s tím má zkušenost? :-)
Je prasklé, tak tam se už nemá co zničit. Prostě pořádně zabrat a vyskočí, max. praskne ještě víc. V Ostravě Ti to ev. vytáhnu....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od mxm1919 »

Dneska jsem to vytahoval, protože se mi odlouplo sklo od toho plasu... Ručně jsem to sklo zatlačil do polohy dolů a ven (jde to samé dosáhnout kolečkem u řidiče), pak jsem prostě zabral směrem od auta ven, postupně uvolnil ten kruh a nakonec vycvakl tu packu. Trvalo to asi 10-15 VTEŘIN a nic sem na to kromě ruky a plastového bazmeku pro zapáčení nepotřeboval :)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Al87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.10.2019 23:11

Re: Prasklé zrcátko

Příspěvek od Al87 »

Taky už se mi to podařilo, člověk se asi nemá moc "bát" :-). Stačily opravdu jenom ruce, podebral jsem to ze strany toho napruženého plíšku.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“