Rady pro začátečníka - Golf VII Variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

pulec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.09.2010 08:43

Re: Rady pro začátečníka - golf VII variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od pulec »

Master píše:
pulec píše: Je to hrozny, komu mas dneska věřit, u doktora aby sis určoval diagnozu a ordinoval leky, u mechanika (autorizovaneho servisu), abys mu rekl, co vlastne chces a kde a a proc...
mas pravdu...
https://rallystore.ru/cs/obem-masla-v-d ... livat.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.auto.cz/volkswagen-golf-2-0 ... odu-104554" onclick="window.open(this.href);return false;
diky a jeste kam s tim na vymenu? :)
Jo, to je dnesni svet :-) Jinak 120tis je vubec nejaky zvlastni interval, protoze vsechny mokre DSG maji 60tis a suche nemaji interval zadny.
Co se tyce vymeny, tak bych urcite nejdriv zjistil v servisni historii, jestli uz neni olej+filtr vymeneny pri 60tis. Kazdy normalni autorizak to udela, takze je vysoka sance, ze to ma auto za sebou a neni treba delat nic. Pokud by se tak opravdu nestalo, tak napis odkud jsi a nekoho zkusime doporucit, nebo klidne autorizak, ale nejaky rozumny - radsi ne ten, kde tvrdi, ze se v mokre dsg meni olej co 120tis... Mimochodem kdo to vubec je?
pristi tyden budu prochazet detailne servisku, tak uvidime
autorizak - auto opat - jsem praha vychod

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro začátečníka - golf VII variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od tornado1 »

Master píše:Ad 1) Pokud neznas opravdu sikovneho nezavisleho mechanika, rozumneho autorizaku bych se zase tak strasne nebal... Pokud si doneses vlastni olej, nebudou prohlidky stat zase takovou raketu.
Ad 2) a longlife a motorovy olej... nevidim v tom problem, za predpokladu, ze auto jezdi i delsi streky a neposkakuje pouze po meste. Moje doporuceni je menit po roce, pokud se najede do 30tis km, nebo pri 30tis, pokud to clovek najede driv.
Ad 3) 2.0 TDI 110kW ma skrin s mokryma spojkama, takze olej + filtr se tam urcite meni co 60tis km.
Ad 4) Origo jete kola jsou problem, importer potvrzeni nevydava, pouze cloveka odkaze na koupi novych kol jako prislusenstvi ke kterym vyda typovy list. Schudne reseni zrovna taky hledam
Ad 5) po internetu tezko radit, nicmene na navi to bude chtit jeste aktivovany app-connect
Ad 6) Ano, doporucuju
Ad 7) Melo by jit nastavit, pokud nefunguje tak autorizak snad poresi
Ad 8) Je to v menu
Ad 9) Reklamovat

3q0035819C vůbec nemá appconnect - není co aktivovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Rady pro začátečníka - golf VII variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od Pantani »

@pulec: ta stránka o DSG je naprosto super, dost jsem si početl! :!:

Ptal jsem se na posledním velkým servisu v ROS Brno, jestli by mi neudělali adaptaci převodovky, že občas je taková škubavá. Vysvětlil jsem jim kdy a jak to (ne)funguje a řekli mi, že se to tím spíš zhorší. OK, ale pak každej servis tvrdí něco jinýho - jinej tím totiž chtěl začít. Dá se taky vyměnit nějakej olej v tý převodovce (resp. asi v mechatronice, prostě mimo spojky je taky něco), přestože to na funkci bude mít spíš minimální vliv bo tady jsou spojky opravdu suchý, ale tady by rovnou bez oleje a bez adaptace měnili spojku za 20k. Když zjistili, že mi někdo před 80k km spojku měnil, navrhovali výměnu mechatroniky, tentokrát za 40k. Když zjistili, že tu mi někdo měnil před 20k km, spadla jim brada. Mně apriori nevadí, že se musí vyměnit díl, to se nedá nic dělat, ale vadí mi, když se neví čím to je a NEzačíná se od běžných-levných-základních věcí a navíc nikde nezaznělo to, že by nejdřív chtěli vůbec zkontrolovat jak na tom spojky s opotřebením jsou - a vím že se to nějak dá, jsou na to nějaký "tabulky" nebo co. To je prostě průser.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rady pro začátečníka - golf VII variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od Master »

V ROSu je zjevne porad vse pri starem :-)

Uživatelský avatar
MATTESS00
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 22.07.2019 23:50

Re: Rady pro začátečníka - Golf VII Variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od MATTESS00 »

Ten dvoulitr má v TP jen max. 16"? 8O Můj má 15", 16", 17", 18"

Paldagram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 11.10.2019 15:30

Re: Rady pro začátečníka - Golf VII Variant 2.0 TDI 110 KW model 2018

Příspěvek od Paldagram »

Jojo nektery to tak maji. Ja taky treba, nevim proc, ale beznymu uzivateli jako ja staci i ty 16.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“