Nečistota v chladičce?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
stelon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.08.2017 22:01

Nečistota v chladičce?

Příspěvek od stelon »

Ahojte chci se zeptat jestli je tahla nečistota normalni nebo ne kterou mam v bance s chladičkou? Přikladam foto co to muže znamenat? Ješte se mi stavalo že michladička někdy asi přetekla tou přetlakovou dirou přetlakovou na bance a musel jsem dolejt
Přílohy
20191123_071147.jpg

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od srotty »

Kdy jsi naposledy měnil chladící kapalinu ? Co to znamená "asi přetekla chladička" ? Vytekla nebo si to jen myslíš ? Motor se nepřehřívá ? Termostat v pořádku ?

stelon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.08.2017 22:01

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od stelon »

Ahoj no musela vytect vrchem protoze tam pod ni bylo mokro a stekalo to dolu a vytekala z pod auta z tech gumovych spuntu .termostat nevim v jakym je stavu jak to poznam? Motor se neprehriva teplota ukazuje normalne.no stalo se mi to ze se rozvitila kontrolka tak sem se mrknul a byla banka skoro prazdna tak jsem dolel a druhy den znova to same zase dolel a od te doby celkem klid snad.golfa mam 2 roky a myslim ze se jeste nemenila

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od krejča »

Ahoj. Nejlevnější variant co se týče toho přetečení je výměna víčka nádobky s případnou výměnou chladící kapaliny zrovna růžově nevypadá. Pak už to může být třeba těsnění pod hlavou.

stelon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.08.2017 22:01

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od stelon »

Mysliš zeby to mohlo byt i tesneni pod hlavou? Ale je divne ze je nakou dobu klid a pak to ubyde a zase klid kdyby bylo tesneni nedelalo by to porad?

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od krejča »

Nemusí to dělat pořád. Ještě to třeba není tak hrozný. Zažil sem, ale něco podobného. Klidná jízda, voda držela. Pak sem dal třeba dálnici svižnějším tempem a v Olomouci sem doléval.

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Nečistota v chladičce?

Příspěvek od Crowley »

Opravdu to může být foukající těsnění pod hlavou. Dělo se mi to samé - při jízdě "na pohodu" s lehkou nohou bylo vše v cajku, ale jak jsem přitopil pod kotlem tak se skrz dírku v těsnění přetlakovával chladící okruh a skrz expanzku ven.

Za mě bych vyměnil těsnění pod hlavou, zkontroloval termostat, chladiče a hadice.
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“