Pomoc prosím svítí 5 kontrolek :-O

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
KubaD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.02.2019 20:06

Pomoc prosím svítí 5 kontrolek :-O

Příspěvek od KubaD »

Dobrý den, ahoj. Potřeboval bych poradit s Passatem 2011. Našel jsem zde téma s podobným problémem, ale ne úplně přesně to co mám já. Prosím o každou radu...

Před pár dny se ozvalo jedno pípnutí a rozsvítili se kontroly: ruční brzda, volant, ABS,ESC, tlak v pneu a psalo to závada ABS/kontrola stability ESC a další chybová hláška, že nefunguje start stop.
Po dojetí a nastartování nic nesvítilo a vše ok. Během jízdy se zase rozsvítilo a pak zas třeba zhaslo.
Pak nesvítilo dva dny a pak se to zas ukázalo.
-Nevidím žádnou spojitost s níčím co by to způsobovalo. Přijde mi, že vše funguje normálně
-Teď v posledních dnes jsem si všiml, že když dobržďuji na křižovatce (ne vždy) brzdový pedál mě kopne - jako by se zaplo ABS, ale silnice je suchá a je 1Ostupňů.

Byl jsem na diagnostice:
-snímač otáček levého zadního kola G46
nepřípustný signál
-řídící jednotka tlaku vzduchu v pneumatikách J502
žádný signál/komunikace

Než to nechám vyměnit rád bych věděl zda to nemůže být třeba něco jiného co bych třeba mohl odstranit sám.
Nijak moc tomu nerozumím, ale logicky bych řekl, že pokud by bylo vadné čídlo či snímač, tak by to nefungovalo stále a ne jen občas ?
Pokud jste někdo řešil stejnou věc prosím poraďte.

Děkuji velice

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pomoc prosím svítí 5 kontrolek :-O

Příspěvek od Jirka. »

Klasika náboj ko. V Praze můžu opravit, na počkání.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“