Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
ozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.03.2019 15:22

Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Příspěvek od ozzi »

Ahoj všem, prohledal jsem fórum a nenašel odpovídající téma, proto zakládám nové (doufám, že jsem něco nepřehlédl). Nedávno jsem si pořídil starší VW Golf V, viz popis, a co mě dost zarazilo je fakt, že napětí do 12V zásuvek (a to jak zapalovače, tak v kufru) teče pouze při klíčku v zapalování a dokonce jen v jeho poloze I (tzn. nefunguje ani jako autorádio, které zůstane zapnuté při přepnutí klíčku do první polohy a jeho navrácení do polohy krajní). Může se jednat o nějakou závadu vzhledem k nutnosti mít klíček v první poloze? Vím, že některé vozy mají zásuvky pod napětím pouze s klíčkem v zapalování, nicméně když jsem se s takovým setkal, vždy to fungovalo jako s autorádiem, ne takto, jak popisuji... V jiném tématu jsem se dočetl, že u šestkového Golfa stačí přehodit určitou pojistku, tzn. volba stálého napětí je z výroby možná. Existuje ale nějaké jednoduché řešení i pro Golfa V? Je vůbec u tohoto vozu v pořádku, že zásuvka není pod stálým napětím?

Co je zvláštní je chování autorádia a dost možná to souvisí - pokaždé, když do zásuvky/zapalovače zapojím nabíječku a dám nabíjet telefon, znatelně se zhorší příjem FM signálu. Napadlo mě tedy, zda někdo např. nemohl přepojit napájení 12V zásuvky na anténní zesilovač, aby se zásuvka vypínala s rádiem (což si ale trochu protiřečí s výše uvedeným). Omluva za takové třeba přihlouplé fabulace, v tomto jsem amatér. :)

Mít stálé napětí v zásuvkách je pro mne dost zásadní, proto budu rád za jakoukoli radu.

Předem moc díky! Ondra
VW Golf A5 Typ 1K, 5. generace, 1.9 TDI 77 kW, r.v. 2008

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Příspěvek od srotty »

Asi tě zklamu,ale tak jednoduše jako u novějších golfů to nepůjde. To,že zásuvky fungují až po otočení klíčku je normální. Jsou totiž napojené na odlehčovací relé,které je sepnuté až po otočení klíčku. Jediná možnost,jak mít zásuvky stále pod napětím,je přivést k ní extra drát od baterky.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Příspěvek od tornado1 »

Mas levnou nabijecku na telefon zahod ji
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

ozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.03.2019 15:22

Re: Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Příspěvek od ozzi »

Tak to je škoda, nějaké nestandardní úpravy tam dělat nechci. Je ale v pořádku, že napětí na zásuvce je jen při zapnutém zapalování, že nezůstává aktivní s rádiem? To mi přijde zvláštní...
K té nabíječce - není to žádný levný "no-name", naopak. Zkusím tedy ještě nějakou jinou, zda se to zhoršování signálu nezlepší. Jak by toto ale mohla ovlivnit špatná/levná nabíječka?
VW Golf A5 Typ 1K, 5. generace, 1.9 TDI 77 kW, r.v. 2008

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf V Variant napětí v 12V zásuvce/zapalovači

Příspěvek od srotty »

1. je to tak v pořádku
2. nabíječka ruší signál radia

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“