Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ladaf »

Klasicky tempmat u Golfa VII nebrzdi. Kde jste to vzali?
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Pitrsman747 »

Shorty píše:Mě trochu štve, že s ACC přijdeš o klasický tempomat. Takže třeba zbytečně přibrzďuje z kopce nebo se tu a tam vypne kvůli počasí a seš úplně bez tempomatu. Ale jinak je v golfu a příbuzných aut nastaven celkem dobře a zbytečně nebrzdí atd.

Výjimku tvoří ten front assist, ten se dodával jen s ACC a funguje jen v pidi rychlostech a konkurence je v tomdle mnohem dále.
ACC je v Golfu dobré, pravda, z kopce trochu přibržďuje ale není to nějak moc, prostě se drží rychlosti. Jednou mě to už zachránilo, borec přede mnou dupl na brzdy protože se před ním namlátil motorkář, rychlost z cca 85kmh, odstup jsem dodržel ale víš jak to je, když někdo dupne na brzdy, nevím jestli bych to sám ubrzdil, ACC udělalo práci za mě, šlapal jsem na brzdu a byla tuhá, nic se pomalu nedělo, Golf prostě zabrzdil sám, opravdu je to bezpečné auto. :good:

Front Asistent mě v Golfu ani nepřipomínej, ono tam jdou nastavit vzdálenosti ale i tak, v 3 Fábii byl cool, tam fungoval FA spolehlivě a člověk už prostě věděl kdy zapíská, v Golfu člověk neví kdy od něj má co čekat. Konkurence je dle mě BMW nebo Mercedes, ne Škoda. :wink: Sice je to koncern ale říká se že VW by to měl mít vychytanější, a ten jejich senzor osvětlení má Škoda taky lepší to mě nikdo nevymluví, v Golfu blikám jak idiot pod každým podjezdem ale to už jsem tu dříve psal. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Foxos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.02.2020 17:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Foxos »

Ahoj prosim o radu jsem tu novacek. Mam full led svetlomety na passatu b8 ale nemam automaticke dalkove svetla. Jde to dokodovat?cetl jsem tu neco s tima kamerama. Ja mam tyhle
Přílohy
A68BB5F4-895A-47AB-A57C-ED32138C692F.jpeg

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od srotty »

Sice nevím proč,když máš passata,píšeš do sekce G7,ale ty máš jen světelný a dešťový senzor. Tzn.že žádné kodování ti nepomůže.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“