V10 TDi - problém

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Dommy90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.10.2019 12:32

V10 TDi - problém

Příspěvek od Dommy90 »

Ahoj,

mám už dlouho problém se svým V10 Phaetonem a byl bych moc rád, kdybych tady našel někoho kdo by mi dokázal pomoci, protože už si fakt nevím rady. Vezmu to tedy popořadě.

Auto je rok 2004, je kupované v čr jako nové a má najeto aktuálně nějakých 120tkm.

Všechno začalo tím, že auto čas od času skočilo do nouzového režimu, po vypnutí a nastartování vše ok. Diagnostika hlásila problém s regulací na turbodmychadle. Jelikož je to rozdělávka jako blázen, tak jsem úkon odkládal jak to šlo a najezdil ještě asi 5 tkm. Poté jsem nechal turbodmychadla vyměnit, včetně regulace a seřízení na stolici.

Po namontování sice auto bez problémů nastartuje, ale pravé turbodmychadlo (z pohledu řidiče) prostě netlačí, motor tedy běží, ale po přídání plynu tlačí jen jedno turbo. Diagnostika nehlásila nejdříve vůbec nic, pak váhy vzduchu, ty se vyměnili a nic. Poté přestaly řídící jednotky komunikovat úplně a šlo se spojit jen s jednou. Auto bylo docela dlouho v Bosch servisu na Kladně, výsledek byl, že odešla jedna řídící jednotka. Objednal jsem tedy řídící jednotky nové a nechal je přehrát, moc jsem se těšil, že je dám do auta a bude zase jezdit. Bohužel, po namontování řídících jednotek je to opět to samé. Auto už mi asi 2 roky stojí v garáži a dost se mi zprotivilo, takže jsem si koupil auto nové a na Phaetona se nějaký čas vykašlal. Teď tady na něj ale tak koukám a chtěl bych ho dát zase dohromady.

Moje otázka tedy zní, je tady někdo kdo se ve V10 opravdu vyzná a byl schopen se pokusit dát auto dohromady?

Díky

Dom

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: V10 TDI problém

Příspěvek od pino.t »

Ještě napiš odkud jsi. Pokud bydlíš v Bukovci, tak ti někdo z Aše asi moc nepomůže
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Dommy90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.10.2019 12:32

Re: V10 TDI problém

Příspěvek od Dommy90 »

Jsem z Kladna, ale šikovnému člověku to přivezu kamkoliv.

Uživatelský avatar
BazyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 26.04.2018 01:48
Bydliště: Střední Čechy

Re: V10 TDI problém

Příspěvek od BazyG »

Dommy90 píše:Jsem z Kladna, ale šikovnému člověku to přivezu kamkoliv.

Už jsi to pořešil ? Sem náhodou narazil na diskuzi jinde a bylo to prej pomocná pumpa. Jsou v nádrži dvě, jedno běží pořád a druhý se přidá ve vysokých otáčkách. Jedna z nich má asi dost, chtělo by to asi nějak změřit jestli tlačí to co má.
Haf

Výměna ventilátoru topení Phaeton

Jak mi to žere

Star Citizen referral code , get 5000aUEC free https://robertsspaceindustries.com/enli ... -V9XR-LJ3F" onclick="window.open(this.href);return false; ..tak trochu jiný vesmír.

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“