Výměna předních žárovek

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Díky

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od Bounty »

Dají se vyměnit mlhovky za LEDky?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Proč by nešly?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od Shorty »

S místem asi nebude problém, ty H11 ledky nemají ten aktivní chladič. Nicméně legální problém zůstává a navíc proč měnit barvu světla na mlhy na bílou - dyť bude hůř vidět než žlutá. Takže pro parádu ano, ale legalita a hlavně funkčnost utrpí.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Tak mám další dotaz - co patří do blinkru předních světel za žárovku? Na světle je vzadu psáno H21,což je patice BAY9S. Ta má ale klasický bajonet. Ve světle mám sice díru na jakýsi bajonet,ale bez kontaktů a k tomu kabel s plastovou paticí. Logicky to do sebe nemůže pasovat. Je mezi žárovkou a kabeláží ve světle ještě nějaká přechodka? Nechce se mi kvůli tomu sundávat světlo z auta. Koupil jsem nová světla a jsou bez žárovek

Lukas99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.03.2022 14:50

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od Lukas99 »

Ahojte, tak môj pre mňa neriešiteľný problém na zavial až sem... trochu po dlhšej dobe by som rád otvoril túto tému a vopred sa ospravedlňujem za moju neznalosť ale všetky tieto popisy svetiel a typov H ma celkom mätú. V aute mi prestalo vungovať pravé predné (obrysové??) svetlo (U LED) - mám bixenóny s natáčaním- golf 7. Nie je mi úplne jasné, ktorú žiarovku mám kvoli tomu vymeniť, mám z toho trochu chaos :blush: ... Ja k tomu dám radšej aj fotku - aby sme sa 100% pochopili, to čo svieti na fotke, mne nesvieti vôbec... Viete mi prosím poradiť? Díky moc!
Obrázek

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od ablorhm »

Pokud se bavíme o Učku, to je snad integrované LED zřejmě bez možnosti uživatelské výměny. Tedy eventuálně světlomet rozebrat, nebo jiný světlomet
Více zde
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Lukas99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.03.2022 14:50

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od Lukas99 »

Nedá sa poevdať, že ma táto odpoveď potešila ale ďakujem za potvrdenie a za link! Tak sa asi buchnem po vrecku.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od srotty »

Možná už jste zaregistrovali, že Osram začal nabízet první homologovanou, schválenou Led žárovku H7 na naše silnice .Sice cena je velká, ale ti co si to koupili toho nelitují. Do našich golfů je potřeba ještě k žárovce dokoupit adaptér 64210DA05, aby se drželo v parabole. Mají např. zde : https://www.alza.cz/auto/osram-night-br ... 511219.htm

Leonidas40
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.12.2021 11:56

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od Leonidas40 »

Mám Golfa 2013 Bi-xenon nezkoušel tu někdo nové H7 led Osram na přísvit do zatáček ? Zda tam půjdou a fungují?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od kubisz »

tam to stejne nebude schvaleny; staci obyc china s velkou svitivosti a dobrym ballastem, aby nehlasilo chybu; do tourana se to do svetla ale nevlezlo a bylo nutny si vyrobit pruchodku a zasplichat bitumenem; funguje to bez problemu a svetlo se nemlzi; rozdil oproti bezne H7 byl velky a H7 praskaly snad co 3 mesice, LED drzela bez problemu snad 2r
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

sidik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.01.2023 16:09

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od sidik »

srotty píše:
19.11.2022 08:28
Možná už jste zaregistrovali, že Osram začal nabízet první homologovanou, schválenou Led žárovku H7 na naše silnice .Sice cena je velká, ale ti co si to koupili toho nelitují. Do našich golfů je potřeba ještě k žárovce dokoupit adaptér 64210DA05, aby se drželo v parabole. Mají např. zde : https://www.alza.cz/auto/osram-night-br ... 511219.htm
Má někdo s těmito žárovkami a instalací do Golf Variant MK7 zkušenost? Já jsem zakoupil tyto žárovky společně s adaptérem 64210DA05, což by dle OSRAM tabulky kompatibility mělo být dostatečné k mému vozu r.v. 2015 (světla E9 6765). Nicméně po zapojení se objeví oranžová kontrolka světel a zpráva o zkontrolování daného světla + nová LED žárovka se nerozsvítí. Je tedy přeci jen potřeba CANBUS adaptér? A který konkrétní typ? LEDSC02-1 jako na jiné ostatní VW vozy?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od srotty »

Zrovna jsem si je do golfa namontoval. Fungují v pohodě, ale při montáži se mi taky stalo, že jedna nesvítila a rožla se kontrolka v palubce. Bylo to způsobenou špatnou montáží respektive nedocvaknutím adaptéru do správné polohy = nedošlo k el.kontaktu.

sidik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.01.2023 16:09

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od sidik »

A vyndaval si světla s polodemontazi nárazníku nebo jen velmi ohebnou rukou? Moc mi totiž neslo, pravda ze sem si nebyl jistý, ze je vše zacvaknuto správně. Ale když to dělali obě světla, myslel jsem ze je problém jinde…

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna předních žárovek

Příspěvek od srotty »

Světla jsem nevyndával. Je to trochu ježek v kleci, ale jde to. Nejdřív jsem dal redukci na žárovku a celé to pak dal do lampy.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“