2.0 TDi - kde tankovat?

Dieselové agregáty

Moderátor: Olaf87

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od nuru »

Ono to asi není ani tak o Shellu/OMV/Benzině nebo jiné značce. Rafinérie jsou v CZ dvě, tedy nafta která se stočí v rafinérce k rozvozu do meziskladu je všude "stejná". Jde jen o to, kdo jí s čím cestou na pumpu naředí nebo smíchá. Tedy je fuk, mluvíme-li o běžné naftě, kde jí tankuješ. Každá cisterna stočí u pumpy jinou naftu. Bohužel to nefunguje tak, že by cisterna jela z rafinérky přímo k pumpě. U mého motoru platí, že Verva Diesel je jediná prémiová nafta, kde je znát nárůst výkonu i posunu záběru do nižších otáček. Naopak jsem bral minulý měsíc běžný Aral v DE, když jsem dojel naftu z Globusu a světe div se, ten Aral táhnul hůř, než obyčejný Globáč. Změna ale byla, Aral měl o něco menší spotřebu (dle palubního PC). I tak, jsou to jen subjektivní dojmy.

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od petresl »

příspěvek do diskuze:
Potvrzeno, dražší nafta výkon nezvýší [Test naft 2013]
http://www.autorevue.cz/potvrzeno-drazs ... -naft-2013" onclick="window.open(this.href);return false;

Obsah biosložky v naftě a co z něj vyplývá [Test naft 2013]
http://www.autorevue.cz/obsah-bioslozky ... -naft-2013" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od highendforum »

Petresl, díky za zajímavé odkazy :good:
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od nuru »

Bohužel některé věci nejsou tak, jak je uvedeno v testu.
1. Verva Diesel jednoznačně zvýší výkon + kroutivý moment přijde u nižších otáček.
2. Nafta bez bio má problém s mazáním. Je třeba ji dodatečně aditivovat - např. Vifem.
3. Testovací auto vzít se starým motorem (150 tkm ještě PD) o vysokém výkonu.... no nic.

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od highendforum »

Flekmatik píše:Osobní zkušenost: ze začátku jsem tankoval vervu a motor měl úžasně tichý a precizní zvuk, přešel jsem na obyč a po pár tisících kilometrů zvuk motoru výrazně "zhrubnul" ... přikládal jsem to tomu že už není nový. Poté jsem zkusil zpátky vervu a motor opět ševelil jako nový. Jednou jsem vyzkoušel Maxxmotion a toho motoru mi bylo až líto - ten rozdíl ve zvuku bylo fakt strašně znát (rád poslouchám zvuk motoru).
Naposledy jsem natankoval dvě nádrže po sobě Shell V-Power Nitro+ Diesel a také pozoruji změnu zvuku motoru. Chod se zjemnil a zvuk je opravdu precizní a velmi jemný, jak bych to řekl, no když stojíte venku u nastartovaného auta, tak není jasné jestli je to benzínový nebo dieselový motor. Ono ty nové diesely obecně už nemají takovou tu typickou hrubost zvuku dieselu. Změnu ve výkonu nepozoruji, snad mírně klesla spotřeba. Podobné chování bylo i u ÖMV Maxxmotion, ale nepozoroval jsem to tolik jako u Shell, zatím jsem nevyzkoušel Vervu od Benziny.
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od daniber »

Tak jsem pročetl diskuzi a nijak moudrej z toho nejsem. Asi nikdo mi nevymluví to že bio-složka je zlodějina a dnes i nutný zlo. Z vlastní zkušenosti radši sáhnu po naftě bez bio když je k mání. Kupuju většinou Ultra diesel na konaco v Sadský u Poděbrad, jinde jsem ji zatím nepotkal. Motor jde líp za plynem a i spotřeba mi přijde menší.
Dnešní doba je hodně blbá na to, čemu kde věřit. mnoho rádoby nezávislých testů je zaplacených v něčí prospěch tak si vyber....

Uživatelský avatar
Cenda
Člen klubu
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lodín

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od Cenda »

Mám 3 auta (VW GOLF IV 1.9 TDi 74 kw, VW GOLF VII 2.0 GTD a služebního Peugeota Boxera 2019 2.0 HDi) a do všech aut tankují jen naftu na Eurooil a není jediný problém. Nesmysl o tom že má tato nafta špatné mazací schopnosti že totální blábol. Biosložku přidáváme do nafty jen tady u nás v ČR. Například v německu by si svoje auta touhle sračkou svá auta nezničili. Takže za mě mohu jen doporučit EUROOIL.
Dokonce jsem jednou natankoval plnou nádrž u Benziny Verva Diesel a muzu říct že auto bylo strašně líné a spotřeba šla o 0.7 l výš.
Jediné aditivum které občas přidám je VIF a to jen na zimu.

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

2.0 TDi - kde tankovat?

Příspěvek od highendforum »

Cenda píše:Mám 3 auta (VW GOLF IV 1.9 TDi 74 kw, VW GOLF VII 2.0 GTD a služebního Peugeota Boxera 2019 2.0 HDi) a do všech aut tankují jen naftu na Eurooil a není jediný problém. Nesmysl o tom že má tato nafta špatné mazací schopnosti že totální blábol. Biosložku přidáváme do nafty jen tady u nás v ČR. Například v německu by si svoje auta touhle sračkou svá auta nezničili. Takže za mě mohu jen doporučit EUROOIL.
Dokonce jsem jednou natankoval plnou nádrž u Benziny Verva Diesel a muzu říct že auto bylo strašně líné a spotřeba šla o 0.7 l výš.
Jediné aditivum které občas přidám je VIF a to jen na zimu.
Jeden můj kamarád mne na Eurooil už dva roky přemlouvá. Zjistil někde od známého, že na Eurooil tankují Hasiči a Policie, aby si neničili své motory nějakou Biosložkou a tak začal také tam jezdit. Má 3.0 TDI šestiválec a nikdy nepřidává žádná aditiva, ani v zimě a auto jezdí jako divé bez sebemenších problémů. Tak nevím jestli má tato nafta špatné mazací schopnosti? Asi ne.
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“