záruka mobility na auto z dovozu

Co se nedá zařadit...
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: záruka mobility na auto z dovozu

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak si vyčti co chceš, ty vědmo :taunt:
Jinak už se musím přiklonit k ostatním, ale jsi fakt trouba, ale každej jsme nějaký no :fool:

Aaa teď koukám že jsi příspěvek upravil, takže zřejmě jsi vyčetl z mých příspěvků něco jiného než jsi myslel, ale to. Nevadí, už na tebe stejně nebudu reagovat, na to je můj čas drahocenný

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: záruka mobility na auto z dovozu

Příspěvek od misoR »

JirkaVys píše:Řeč byla o majitelých, ne že tam přijdeš a bude tam bazarník rus.
A přesně jak píšeš, pokud vybíráš tak i v DE najdeš slušná auta, to zase nemohu tvrdit že ne, ale je to holt už bída oproti letům dříve.
Jen vždycky když vidím u některých tady fotky interiéru a ten lesklý, oleštěný volant atd s údajně najetými cca 120-140tis km a vzpomenu si, že to takhle u mě vypadalo tak při cca 200tis km a u druhého mám cca 160tis km a i tak se to tomu neblíží, tak si říkám kde je asi chyba. Jestli jsou km úplně jinde nebo bylo s autem ježděno pouze město kde člověk musí furt s něčím kroutit :-D
Nejdem sa natahovat, ale z 5 razov boli majitelmi 4x Turci. Zamestnancov mali z Balkanu (Chorvati, Srbi a pod.), ale to je jedno. Pozri, to, ze tebe sa nieco nestalo, neznamena, ze druhemu sa nemohlo. Ten volant moze byt leskly aj z toho, ze sa velmi necistil a spina ho takpovediac brusila, lestila kazdym dotykom. Skus si tyzden neumyvat predlaktie alebo inu cast tela a uvidis :D teda nebude sa ti lesknut, ale urcite budes mat blby pocit a ked si rukou po danej casti prejdes, bude to ako brusny papier. Prach, pot, atd...
Uz sa tato diskusia zvrhla uplne inym smerom ako mala...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: záruka mobility na auto z dovozu

Příspěvek od JirkaVys »

CentriFUGA: Ani ne, jen je zbytečné se tu dohadovat o ničem a řešit nesmysly, tot vše :)
Ostatní? Žádné nevidím, krom jednoho hlupáka, víme koho. Tebe urážet nechci, tak si to odpusť, je to zbytečné pro obě strany :) Takže konec srandy, už jsem psal :)

misoR: Vždyť nic neříkám, jen že v DE toho objelo dost lidí, dost bazarů, i já a je to stejné. Já tam nic nekoupil, jak jsem psal, stačilo "vidět" ty stavy, které okem vidět nejsou a jelo se pryč.
No a nebo ten volant může být také lesklý z příliš častého čištění volantu a mytí rukou? Pořád jen dohady, asi by to chtělo udělat nějaký velký test volantů a jejich používání :-D

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: záruka mobility na auto z dovozu

Příspěvek od ladulel »

Jirkóóó no tááák už je čas už máš připravenou postel v pavilonu 26! Neodkládej to prosím tě nebo se tvůj stav ještě zhorší :roll:

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: záruka mobility na auto z dovozu

Příspěvek od eauto1.cz »

r3ady píše:zdravím mám dotaz , platí záruka mobility na auto z dovozu ? např z německa , auto tam jezdilo podle servisky na kontroly k VW , nikde jsem se nedočetl jestli to platí i na auta z ciziny nebo musí být koupené v ČR. Jen mě zajímá jestli mám servisovat v autorizovaném servisu u nás dál a ta záruka by pokračovala dál i tady , nebo to tu neplatí a je jedno kam s tím jezdit
Dobrý den, toto je složitější dotaz.
Cizina se rozlišuje na EU a mimo EU, takže třeba u Švýcarska by nastala jiná situace. V EU platí následovně:
Platnost:
Začneme platností, ta je omezena kilometrově a časově dle toho, co nastane dříve.
Platnost je obecně 1 nebo 2 roky ale je přesně stanovena dle konkrétního vozu a provedení konkrétního servisu s platností do konkrétního dne například 6.8.2020 čili je pevně definován jako u pojištění začátek a konec garance na konkrétní datum a den.
Evidence:
Je evidováno elektronicky a lze ověřit v servisu dle VIN.
Někdy bývá zapsáno i v papírové servisní knize ale né vždy.
Přenositelnost záruk:
V rámci EU je garance právně přenositelná i na druhého majitele, ale nový majitel musí mít doklad. Ten by měl být ideálně s ověřeným podpisem. Obsahovat identifikaci obou stran, předávajícího i příjmajícího (prodávající a kupující) nikoliv třeba prodejce jako třetí strana (většinou provizní autobazar, neplatí, pokud autobazar je vlastník=majitel, a má garanci na sebe rovněž převedenou, pak může rovněž tyto práva předat dále spolu s vlastnickým právem) a mělo by tam být konkrétně jasně uvedeno, co převádíme, tedy spolu s vlastnický právem, které běžně řeší faktura/kupní smlouva dále právě převod garance.
Na toto je více právních pohledů a často to není potřeba, a může postačovat osvědčení o technickém průkazu s vin a majitelem, ale ideální je mít takový dokument extra pokud by to někde chtěli zpochybňovat z hlediska zákona.
Účel:
Záruka mobility je tzv nejvyšší forma úrovně servisu, kde nemůže majitel na servisu šetřit tím, že část servisních úkonů neprovádí na své riziko a jen vede historii. Zde tzv servis mění vše co je amortizováno plus vše co předepisuje výrobce, tj každé dva roky brzdová kapalina např, testuje se i akumulátor což je nejčastější příčina nepojíznosti spolu s nedostatkem paliva a defektu pneu a vyhledává při jakékoliv technické chyby a plní servisní plány výrobce precizně tak, aby nehrozilo, že bude muset řešit z důvodu nepojízdnosti odtahy, platit hotely a přepravu osob navíc, čili z toho je patrné, že vozidlo by mělo do data platnosti garance fungovat jako nové auto.
Omezení:
Pozor také na omezení viz foto. Třeba uprostřed garance může být stanovena jiná prohlídka, inspekce či servis, v tomto případě brzdy, což je nutné take dodržet.
15ti letá záruka?
Mnoho lidí netuší, že VW-AG tu garanci mobility poskytuje i na starší auta.
Servisu to přináší zisky z provozování údržby a majiteli staršího vozu klid jako u auta nového díky dobrému technickému stavu.
Z praxe mohu uvést, že i vozy staré 15let mohou mít běžně stále garanci mobility. Toho využívají lidé, kteří nechtějí investovat do nového vozu a zároveň se nechtějí vystavit riziku že by starší vozidlo selhalo a potřebují mít spolehlivé auto. Tolik obecně.
Konkrétně:
Při konkrétních dotazech se obraťte s konkrétním VIN na Váš autorizovaný servis ideálně osobně.
Uplatnění garance:
To má tři roviny:
-Odtah zdarma do servisu
-Možná kulance na práci servisu nebo si hradí zákazník servis sám v plné výši
-Možná kulance na díly nebo si hradí zákazník v plné výši
(Kulance se provádí v případě výrobní vady uvedené v interních materiálech až 100% i bez záruky mobility (vstřikovače Siemens např měly takovou svolávačku) ale nejčastěji jen částečně třeba 15% pokud je auto těsně po záruce z dobré vůle ale není možné ji vymáhat a někdy v plné výši pokud je auto do 2let stáří)
Přílohy
P1030457.JPG
P1030103.JPG
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“