Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od Shorty1 »

Mě po té aktualizaci SW ze servisu drží ručka více než předtím. Takže až budu mít možnost u někoho s diagnostikou, tak to zkusíme poladit, protože to musím v kopcu více odtrhnout, abych ji překonal.
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od Marek Zelinka »

Ahoj,

Stává se mi, že někde zastavím a sepne se Auto Hold a auto pípne na MDF vyskočí "sešlápněte brzdový pedál",
když to udělám Auto hold se odbrzdí a zmizí zelená ikona zabrzdění a už se pak nesepne.
Pokud nereaguji auto je pořád zabrzděné a zelená ikona svítí, ale pokaždé to na mě řve a nikdy to nedělalo.

Závadu nějaké nefunkčnosti to nepíše... jen to nikdy neřvalo.
Svolávačku na el.ručku jsem byl a je to tak 3/4 roku.

Máte někdo nějakou zkušenost?
Díky Moc
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od Marek Zelinka »

Tak už jsem to vyřešil, kdyby se to někomu stalo, tak mě to dělaly tlaky v pneu, v autě to poznat nebylo ani ve Stavu vozidla ani na budíkách. Bylo to vidět jen po napojení na DIAG po smazání závady tlaku v pneu vše v normálu.
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od marian86 »

Ahoj, resim tady jinem vlaknu hlucnost brzdoveho pedalu pri aktivovanem autoholdu. Natocil jsem video, kde jsem zaznamenal rozdil, kdyz je aktivovany autohold a deaktivovany autohold. Mate to taky tak? https://www.youtube.com/watch?v=igz4DF4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od Lukkii »

Chovani brzd a autoholdu jde nastavit. Pokud mas zajem tak napis SZ.
marian86 píše:Ahoj, resim tady jinem vlaknu hlucnost brzdoveho pedalu pri aktivovanem autoholdu. Natocil jsem video, kde jsem zaznamenal rozdil, kdyz je aktivovany autohold a deaktivovany autohold. Mate to taky tak? https://www.youtube.com/watch?v=igz4DF4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od marian86 »

S funkci autoholdu jsem spokojeny. Akorat me zarazi, ze se zmeni hlucnost brzdoveho pedalu pri aktivnim autohold. To se da take nastavit?

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od Lukkii »

Vse kolem brz je vec adaptaci ABS...
marian86 píše:S funkci autoholdu jsem spokojeny. Akorat me zarazi, ze se zmeni hlucnost brzdoveho pedalu pri aktivnim autohold. To se da take nastavit?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od marian86 »

Tak jsem se byl dneska zeptat v servisu a pry je to normalni. Ono to dava asi i smysl. Kdyz je autohold vypnuty, brzdy jsou porad natlakovane. Kdyz se autohold aktivuje a auto zabrzdi, brzdy drzi hydraulika a neni treba, aby byl cely orkuh (brzdovy pedal) natlakovany, takze tim, ze je volnejsi, tak dela vetsi hluk...

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od Lukkii »

Hele v autorizáku je odpověď "je to normální" velmi obvyklá. Ale asi pokud to pro tebe není nějak extra obtěžující, tak neřeš a jezdi

marian86 píše:Tak jsem se byl dneska zeptat v servisu a pry je to normalni. Ono to dava asi i smysl. Kdyz je autohold vypnuty, brzdy jsou porad natlakovane. Kdyz se autohold aktivuje a auto zabrzdi, brzdy drzi hydraulika a neni treba, aby byl cely orkuh (brzdovy pedal) natlakovany, takze tim, ze je volnejsi, tak dela vetsi hluk...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od marian86 »

Pokud by se toho slo zbavit, tak bych byl urcite rad. Ale aby to nebylo za cenu toho, ze ten autohold bude reagovat moc rychle nebo naopak moc pozde. Podle infa co mas v podpisu jsi z Prahy? To bych to mel skoro pres celou republiku :)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“