Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od noxik600 »

2.9.2019 jsem psal výše: Dnes mi v autorizovaném servisu v Jihlavě řekli cenu STK pri akci: 500Kč . Pokud se nenajde žádná závada.


Jinak nevím, proč by mi to teda v září říkali??
Dnes jsem se objednával a řekl mi, že je to zdarma, což mě překvapilo a proto jsem to psal sem. Aby ti, co to chtějí využít věděli, ne aby ti, co tam byli, slovíčkařili o tom, co kde bylo napsáno a hned útočili.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ablorhm »

Tak úplně zdarma - příprava + STK + emise to nebude, ne? :roll:
Jinak mají pravdu, provedení technické a měření emisí je zdarma, ale zákazník by měl platit onu přípravu a ta se jistě liší v závislosti na modelu a motorizaci (benzín/nafta apod.).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
OldCar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od OldCar »

Mohl by nekdo doporucit kam na autodiagnostiku v Praze?
Dekuji

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od mxm1919 »

motorpower
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Shorty »

Pokud chceš něco základního tak bys mohl přijet třeba i za mnou (zadarmo), ale Petr je profík, takže ti určitě poslouží lépe.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od noxik600 »

STK za 555kč hotová.
Vzali to důkladně, měřili i propustnost skel.
Strhnuli mi sice polep z 3brzdoveho světla, ale budiš
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Bounty »

Auto Heller Opava - objednán na 8:00, sepsali jsme to, odvezli mě do centra do nejbližšího obchoďáku (OC Breda), kde jsem se nasnídal a pochodil v knihkupectví, v 10 volali, že mě za 5 minut naberou tam, co mě vyhodili, po příjezdu resumé, cenovka OK, spokojenost jako vždy. Je pravda, že v Auto Heller Ostrava jsme dlouho nebyli, ale pokud se nic nezměnilo, tak je vždy Opava 10x lepší volbou, i když pro mě vzdálenější.

patriklabic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.09.2020 20:30

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od patriklabic »

Ahoj všichni , jako nový člen , teda zatím registrovaný uživatel, se rád podělím o moje zkušenosti s mým Golfem A.K.A Gustík.

Auto jsem původně bral na operativní leasing, jelikož jsem moc nenajezdil za rok a za 5000 s DPH za 15000 km/rok mi to přišla supr nabídka bez starostí, no starosti přišli ale o tom asi v liném vláknu které se vztahuje na operák,
Počas operáku jsem navštěvoval

Porsche Prosek v Praze.

Smíšené dojmy....

První návštěva, u objednávaní termínu jsem měl pocit, že operárku strašně obtěžuji, ale našli jsme termín asi o 2 týdny ....
Objednáno na 9:00, tak jsem naivně doufal že to auto taky v 9:00 vemou...no přijmací technik mně vysmál, že jednak musíme vyplnit registraci vozidla u nich co bude trvat 2 hodiny a auto tam zůstane do dalšího dne....jelikož jsem měl pracovní povinsosti odpoledne, tak jsem s tím nesouhlasil, ale to bylo tak jedině co mi zbylo....


Ještě, že jsem tam udělal trochu ,,cirkus,, který přivolal vedoucího servisu a najednou auto po 1/2 hodině registrace už bylo na rampě....
Dali mi jako omluvu kupon na snídaní a kafe...ok, mněl jsem čas taky prošmejdit showroom a vystavené auta :D

První faktura mně zabila....12.000 za první prohlídku s výměnou oleje, to je ranec, ještě že to proplatil Škofin (jasně jaj sem si to zavcvakal v měsíční splátce,alespon mi k tomu schválili dezinfekce klimatizace)

Je hezké že dali ochranu volantu a sedačku ale auto bylo opatlané zvenku, že hnus....jako je problém utřít po sobě tlapky od oleje?!



Další prohlidka ,která na mně vyskočila z obrazovky auta-

dolití 1 l oleje, prohlídka, seřazení světlometů a výměna stěračů - 5000 ,- !!! , škofin to tentokrát chtěl po mně, ale vyboxoval jsem storno faktury :).



AUto Louda Poděbrady -

tady jsem řešil výměnu čelního skla přes havarijko 15.000 (naštěstí jsem měl v operáku 1% spoluučast).

Montáž v pohodě, ale při montáži blbě nasadili těsnění motorového prostoru, který jsem reklamoval a zítra se tam mám stavit, tak to aktualizuji.


Pak jsem vůz odkoupil a mám kamaráda, který mi děla komplet všetko, takže je o Gustíka postárano a radší budu měnit olej každý rok v garáži, než každé 2 roky ve ,,vymazlených prostorách,, VW.

Je mi to líto, že autorrizované servisy jdou tohle cestou a chtít po litru LL oleje 650 kč je prostě mimo, ja radší zaplatím práci , než namaržované autodíly, které pak živý drahý admistrativní personál, marketing a drahé budovy a kafička ,,zdarma..

Blbý je trochu že ostatní nemají možnost zapisovat do elektronické servisní knížky, ale na to dlabu, hodlám si Golfa nechat min. 7 let a pak stejně se má koukat na stav než na km a servisní knížka s razítky (nevíte poradit , kde ale koupit nějakou servisku, abych si tam všechno zapisoval? nebo to nechám na google docs :D

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Marek Zelinka »

Papírová serviska myslím jde dokoupit jako příslušenství, já mám elektronickou a zároveň papírovou a do papírové zapisují stejně jako do el. a já teď už pokračuji jen v papírové :-)
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

FriedrichPetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 07.02.2010 13:26

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od FriedrichPetr »

Podělím se také z mou aktuální zkušeností se servisy VW v Ostravě. Vlastním Golfa VII FL (viz můj profil), ale to není podstatné. Minulý týden, zrovna ve dny, kdy se noční a ranní teploty v místě mého bydliště pohybovaly kolem 0 st. se mi v Ostravě utrhla nějaká gumová lišta, která vede boční sklo. Tady v tom případě na straně řidiče. V tuto chvíli jsem ještě nevěděl, že příčinou toho, že okno nejde zavřít je ta utržená lišta. Přes celé město jsem tedy jel do servisu VW na Cihelní s tím, že jsem si naivně myslel, že když byl Golf u nich koupený, že budou mít alespoň snahu pomoci ... Technika jsem prosil s tím, že bydlím na horách a nemůžu jezdit s otevřeným oknem. Neměl ani snahu nějak sklo nechat na dílně zalepit. Jediné, a za to mu moc děkuji, co mi řekl je to, že máš urvanou tu lištu. No a celý příběh má pokračování ... cestou domů jezdím přes Porubu a na hranici Svinova a Poruby je prodejce RT Torax. Původně jsem byl tak znechucený Hellerem, že jsem se v Toraxu nechtěl ani zastavit. A to by byla velká chyba. Za technikem jsem přišel s prosíkem, že potřebuji akutně pomoc. Popsal jsem problém, technik hned věděl o co jde. Závadu natočit na video, poznačil si VIN s tím, že vyřídí reklamaci a následně přijedu na výměnu. Ale hlavně během asi dvou minut dokázal vytáhnout tu urvanou lištu a okno zavřít. Teď cca po týdnu odjíždím ze servisu, lišta vyměněna na reklamaci. Takže děkuji a máte o zákazníka navíc .

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od noxik600 »

Jo jo, je to o ochotě a přístupu celého týmu.
Z vlastní zkušenosti: jsme tam od toho, vycházíme zákazníkovi vstříc (z cizího krev neteče, že?), dostanem pojeb. Nepřestanu s tím, kolega jo, dostanu další pojeb a zápis do osobní karty(nevěděl jsem,že se to takhle ještě dělá ).
Potřetí jsem pro špatnou kázeň přesunut na jinou pozici, kde se zákazníky nepřijdu do styku
Toho, co za mě nastoupil, upozornili na to, co má jak dělat a ukázali mě jako odstrašující příklad. Jiná pozice, jiné peníze,...
Toť jako příklad, když se shora něco vyžaduje.

A autorizovaný servis pro moje auto už taky není. Vlastní olej "v žádném případě ", slevy pro 10 let staré auto "tady nebyly ani nebudou".

VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Pantani »

FriedrichPetr píše:
16.09.2020 14:06
Přes celé město jsem tedy jel do servisu VW na Cihelní s tím, že jsem si naivně myslel, že když byl Golf u nich koupený, že budou mít alespoň snahu pomoci ...
Jak naivní! :D :twisted: Nic ve zlým, kdysi jsem měl podobný smýšlení, než jsem pochopil, že je lhostejno u který značky seš a že v momentě, kdy ti auto prodají, tak seš pro ně už jen kus masa. To zvlášť platí pro servismany, kteří ti auto rozhodně neprodávali a kteří mají úplně jiný zájmy, než prodejce.
Od tý doby, co jsem tohle pochopil, už na to taky koukám jinak, prostě je to byznys a nic jinýho. A jelikož to tak skutečně je, je potřeba si říct, že servis je o lidech, nikoli o kafíčku a pěkným baráčku. Pokud nebude jinýho zbytí, určitě se autorizáku vyhnu obloukem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od darecekkk »

Zdravím,
Už jsem v Helleru(Ostrava) nechal co se týče aut asi 4 mega za 10 let. Audi A3, Passat CC, Golf 7, teď nový Passat.
Nejsem z těch co si myslí, že si jdou koupit auto za mega tak mu budou líbat nohy...toto dneska můžete možná očekávat při koupi Bentley.
Věřím, že Já je s jedním autem za 3-4 roky nevytrhnu. Mají tam jiné objednávky, které stojí možná za kafíčko zdarma.
Proto ke všemu přistupují prostě profesionálně. A pánové v Helleru stejně.
Já si na Heller nemůžu stěžovat. Reklamoval jsem tam 2 věci za celou dobu. Zavolal jsem, řekl jsem problém, přijel jsem, nabídli odvoz a v přesný termín jsem si auto vzal zpátky. Nic víc, nic míň.
To samé platilo u pravidelných kontrol.
Pravda je, že jsem nikdy neřešil nějaké velké reklamace a možná bych psal jinak...

Dávám tam dodnes audi A3 na pravidelný servis. A to má už skoro 15 let. Vždy bez průtahů, všechno co je dohodnuto, splněno.

Jen má zkušenost.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od noxik600 »

Však ano, jsou i spokojení zákazníci.
Taky je tu ve městě jeden servis, kde jsem s G4 byl 2x a vše na 1* , ale kolega by tam nedal po své zkušenosti ani kolo.

Sám bych do autorizáku jezdil dál, kdybych si mohl vzít vlastní olej. Bohužel to "v žádném případě nelze".
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ablorhm »

Zdá se,
že i pro rok 2021 je platná akce STK SERVICE.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“