Lícování karoserie Golf 98

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Dobrý den, vy co máte starší modely Golfů IV, lícují vám dobře dveře, máte všude stejné spáry? Já jsem na to dost ujetý a když mi něco nelícuje a nesedí spáry, jsem z toho dost na prášky. Když jsem golfa kupoval, původní majitel mi říkal, že je měněný zadní pravý blatník. Moc se mi to nezdá, koukal jsem všude kde by měly být spoje a není poznat, že by to už někdo někdy vyvařoval. Možná zase jedna z pohádek původního majitele. Levou řidičovu stranu mám spáry kolem obou dveří dalo by se říci pěkné, všude stejně. Jen v předu mám levý přední blatník moc nahoru, tím pádem je kapota moc utopená. To jsem zkoušel včera opravit, no teď to neřeším, budu měnit blatníky, tak to zkusím potom napravit. Ale pravá sousedova strana je celá nějaká poutíkaná a spáry nedokážu pořádně vyladit, aby byly všude stejné. Přední dveře i docela ano, ale zadní jsou fákt fest poutíkané a nemohu je doladit. Když je zkusím dát aby lícovaly spáry dole u prahu, mezi předními a zadními dveřmi a ten oblouk vzadu dole na dveřích, tak mám hrozně velkou spáru co je ta šikmá vzadu ke střeše. Všude spáry odhadem 4mm a ta šikmá vzadu odhadem 6mm. Dveře mám nadoraz co nejvíce vzadu a i přesto to tak blbě vychází. A dole zase i tak skoro škrtají dveře v tom malém obloučku jak se napojuje práh na zadní blatník.
Tak fakt nevím, jestli je ten zadní blatník opravdu měněný a někomu se to moc nepovedlo, nebo jestli se jim to tak nepovedlo už ve fabrice. Jak to máte prosím ostatní?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Včera jsem koukal na jednoho golfa co mám já, stejnou barvu a taky měl spáry u pravých zadních dveří trošku nakřivo. Co jsem ale koukal po jiných golfech, tak ty mívají spáry krásné rovnoměrné. Nechápu. Tak buď toho golfa co jsem včera viděl už taky někdo opravoval a trošku se netrefil, nebo to tak bylo originál u těch starších modelů?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od majrek001 »

já jsem měl na 2000 stejný spáry, ale nebylo tam nic měněné

může být blbě ten zadní blatník navařený - ono když to vaři trochu šikovný klempíř a v lakovně to neposerou, tak to nepoznáš - leda změřit měřákem na lak
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Původní majitel mi říkal, že je ten pravý zadní blatník měněný, ale já dělám karosařinu(sice jen jako koníčka, takové drobnosti), ale není poznat že by ho někdo měnil. Tak buď je to tak dobře udělané, že není nic poznat, nebo měněný není. V tom případě ale nechápu proč jsou ty spáry u pravých zadních dveří tak ujeté. A máte asi pravdu, je karosář a KAROSÁŘ. Někdo se s tím moc nepiple, je mu jedno jak budou spáry sedět, druhý si s tím umí pohrát a není nic poznat. Já mám právě r.v. 98, tedy asi jeden z prvních, tak nevím jestli už to třeba ve výrobě neměli trošku uteklé. Později už to třeba trošku poladili, nevím. No já jsem právě na takové věci dost puntíčkář a nemám tohle rád, když jsou spáry každá jiná, nakřivo apod. :oops: Ještě chápu u starých aut typu škoda 120 apod.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od majrek001 »

a zámek ty dveře netahá dolu nebo pant není vymlácený nekrká v něm? ono jsou pak trošku svěšené

můj dvorní mechanik je i karosář a po něm nepoznáš bourané auto, když to v lakovně nepokazí jak to umí - samožřejmě měřákem laku poznáš že je jiná vrstva než na jiných dílech.. nejvíc by to mělo jít znát na lemu. když přes něj přejedeš rukou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Panty jsou OK. Už jsem to zkoušel i jemně poladit. Mám to nadoraz a i tak je spára špatně.
Já se zatím učím. Sice jsem už pár aut udělal, nějaké lemy, prahy apod. ale vesměs jen felicie, fáčka a pár octavii I, ale výsledek není zatím jako z profi karosárny.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Dobrý den, tak po dlouhé době něco přidám. Po dlouhém trápení jsem to nakonec dokázal poladit a už spáry docela pěkně sedí, alespoň u těch zadních dveří. Práh je pod nimi ale pomačkaný(už to tak bylo od bývalých majitelů) a tím pádem není spára rovnoměrná. Ale ten oblouk za dveřmi mezi nimi a lemem kola už je pěkná spára i ta šikmá mezi dveřmi a zadním sloupkem ke střeše. Trošku mi ale utekla spára mezi předními a zadními dveřmi, ale to ještě poladím. Až se trošku oteplí, tak budu dávat dohromady předek, nové blatníky a tak, přední dveře došteluji. Ale už jsem docela spokojený. :)
Ale chtěl bych poprosit. Jak jsou na bocích střechy ty gumové pásky(lišty), jaké máte tam mezery mezi hranou střechy a hranou dveří? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, nedávno jsem měnil prahy na svém golfíkovi. Tak nakonec se povedla pravá strana seřídit, ta kterou jsem myslel že je ujetá. Všechny spáry jsou zhruba jak mají být. Ale levá strana která by měla být původní neopravovaná nesedí. Když vyladím všechny spáry aby byly rovnoměrné, tak mi vychází ta šikmá, která je mezi zadními dveřmi nahoře a zadním sloupkem moc malá. Sice to tak nějak bylo už i originál, ale byla větší, teď ji mám sotva 2mm. Předtím byly ale křivé i ostatní spáry a když jsem to teď ponastavoval aby byly všechny krásné rovnoměrné, tak už mi nesedí ta horní šikmá. Nevěděl by prosím někdo proč? Má to tak ještě někdo? Mám r.v. 98
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od xerxes »

Nazdar ty se s tím ještě morduješ?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

Ahoj, no jo. Ale asi na to házím bobek a seženu něco jiného. Tak i ta pravá strana nakonec nesedí jak by měla. To víš, chtěl jsem to mít alespoň trošku pěkné, ale je to nějaké celé pokřivené a nejde to pořádně seštelovat na spáry atd. Chci sehnat něco lepšího, ale chtěl bych asi ten motor 1,8T, no asi neseženu nic slušného. Teď někdo prodává myslím někde u Opavy, ale má už nalítané nepěkné kilometry. Chtěl jsem toho svého dát do trošku pěkného stavu, ale asi to nepůjde. :(
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od xerxes »

vsak já vím v leta jsme to řešili,nerad ale muj pujde bohužel pryč
Přílohy
20171130_215335.jpg

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lícování karoserie Golf 98

Příspěvek od varok »

To jsi říkal. A kolik by jsi za něho chtěl? Nebo už máš zájemce?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“