Vibrace při jízdě na novém asfaltu

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
mh2310
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.08.2019 09:07

Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od mh2310 »

Ahoj,

při jízdě po novém povrchu (například výjezd z Prahy D1 - Chodov -> Průhonice) se mi zdá, že auto na silnici vibruje, je to horší, pokud zapnu sport režim. Podvozek DCC. Na silnici, která už má něco za sebou, tak to není znatelné. Je to nezávislé na přidávání plynu a projevuje se od 100 km/h.

Vůz: Passat B8 BiTDI, 2017, nájezd 90tkm

Nějaké nápady? :)

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od jmc »

Myslím, že to může být nevyvážené nebo nedotažené kolo, ale to je tak triviální odpověď, že se to tak trochu stydím napsat :-).

mh2310
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.08.2019 09:07

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od mh2310 »

No mě to napadlo taky. Dotažené jsou, ale počkám co s tím udělá přezutí na letní R19... Možná se problém vyřeší, každopádně si matně vzpomínám, že to na letních bylo podobné, i když méně výrazné.

Lze nějak zaručeně dobře vyvážit kola? Někde jsem zahlédl možnost vyvážení přímo na autě (že jsou kola správně zatížena, atd)...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od JirkaVys »

Stačí to nechat každý rok vyvážit.
Ne takové to domácí přezouvání bez vyvážení dva roky :-D
Vyvážení přímo na autě je poněkud zbytečné, pokud to jinde funguje, pak bude problém jinde nebo i v samotném vyvážení, kde pro čínské pneu je potřeba kilo závaží na auto :-D
Pokud ani přezutí na jiné vyvážené disky/pneu nepomůže (zkusil bych nechat udělat v jiném pneuservisu), pak bude problém jinde.

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od misoR »

Problem moze byt aj v samotnej ceste :D na Slovensku som sa s tym uz zial stretol, a to som bol nervozny, co zas vibruje.

Uživatelský avatar
petroni
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2013 15:53

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od petroni »

Tak přesně tam (výjezd z Prahy D1 - Chodov -> Průhonice) se mi to taky projevuje - kolísavé hučení a pocit vibrací.

Nápady? Nejezdit tudy. :laugh:
Octavia 1,9 SDI 50kW, Octavia 1,9 TDI 66kW Combi, Octavia II 1,9 TDI 77kW Combi, Octavia II FL 1,6TDI 77kW Combi, Octavia III 2,0 TDI 110kW Combi, VW Passat B8 2.0 BiTDI 176kW Alltrack

mh2310
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.08.2019 09:07

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od mh2310 »

Jsem rád, že je to opravdu tím povrchem. :D Bohužel tudy musím každý den, takže není zbytí... :D Třeba se ještě dožiju další opravy této části D1 8)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od CentriFUGA »

Méně u nás v okolí také 2 cesty, je to zdrsneny povrch, aby hlukem od pneumatik odhanel zvěř. V druhém místě to je kvůli tomu aby vyla v zatáčce lepší přilnavost. Každopádně hluk to není příjemný....

mh2310
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.08.2019 09:07

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od mh2310 »

Ahoj všem,

otevru ještě jednou toto tema...

Nemohl by to byt vadný kardan? Jaké jsou projevy? Vibrace?

Díky.

Jan_B_Br
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2023 19:15
Bydliště: Brno

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od Jan_B_Br »

Ahoj, Něco podobnýho řeším taky na B8 DSG v kombiku, máme tu nový úsek silnice, vypadá rovně ale do auta jdou vibrace nejspíš od kol, zkoušel jsem za jízdy i vyřadit na N a projevuje se to stejně takže od motoru to nejde. Nejvíc to jde cítit cca na 90 km/h. Kontrolovali jsme auto ze spodu a krom uvolněného krytu pod kufrem nikde nic. Po zafixování krytu se mi to zdá lepší ale pořád to tam je. Kola se vyvažují každý rok, ložiska jsou OK. Gumy aktuálně zimní dva roky staré. Myslím si že to jde ze silnice do kol a při určité rychlosti to prostě něco rozvibruje, tím že je to kombajn tak se to v autě dost rozléhá a je těžké určit odkud to jde. Až budu přezouvat tak nechám pořádně zkontrolovat kola jestli nejsou nějaký koplý…. Možná jsem jen hňup, ale myslím si že jsem to v tom autě předtím neslyšel.
VW Passat B8 Highline 1/2018 2.0 TDI 140kw DSG 7° DQ381

fb_roman53
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 12.10.2021 18:45

Re: Vibrace při jízdě na novém asfaltu

Příspěvek od fb_roman53 »

Pokud má auto nějaký problém, tak se to bude projevovat všude při oné rychlosti. Zapomněl jsi v jakém žijem státě kde se všechno ojebává aby si mohl někdo namastit kapsu....... To že je ta silnice nová neznamená že je udělaná pořádně.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“