Snímač teploty paliva

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Blizzard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.11.2013 13:34
Bydliště: Opava

Snímač teploty paliva

Příspěvek od Blizzard »

Ahoj lidi.

Mám ojetého pašíka teprv dva týdny tak pomalu vychytávám mouchy.Jde o to ,že ranní starty při nižšich teplotách jsou horší.Občas mám pocit , že nenastartuju a půjdu do práce pěšky 8O .Tím nižší teploty myslím tak kolem nuly.Na diagnostice mi vyskočila chyba snímače teploty paliva.Chtěl bych se zeptat jestli to může mít vliv nebo mám problém hledat někde jinde.Baterka se zdá být v pořádku.Dle rad strýčka googla jsem přeměřil votlmetrem před startem a hodnoty byly v pořádku........Jde o 1.9 Tdi B6 96kw 2001.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od M@ty »

Já ho jednou nechtěně odpojil a mělo to sakra vliv. Také to podezřele dlouho točilo než to chytlo. Takže bych začal kontrolou konektoru, prostříknout Kontaktolem, popř. výměna. Snímač je umístěn vedle paliv. filtru, pod trubkou sání na paliv. hadici. Pak na tu teplotu koukni ve Vagíně kolik měří. U stud. motoru by teploty sání, paliva a motoru (chlad. kap.) měly +/- souhlasit. Říd. jedn. mot. - měř. hodn. - pole 7.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Blizzard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.11.2013 13:34
Bydliště: Opava

Příspěvek od Blizzard »

Diky moc za cenné rady. Docela jsi mě uklidnil :) Snad to bude jen tím čidlem....

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk

Blizzard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 08.11.2013 13:34
Bydliště: Opava

Příspěvek od Blizzard »

Tak jsem na to koukal a byl tam utrhnuty drátek od připojení na čidlo . Ale i když jsem opravil a pro jistotu přeměřil jestli jde napětí při otočení klíčkem do konektoru tak mě ukázalo 5v.Myslel jsem si že by tam mělo jít 12v.Ale čidlo je asi ko. Po 12h stání v v převážné minusovych teplotách jsem startoval tak dlouho dokud se nevybila bat . Žhavéni se rozsvítilo vždy jen na chvíli. Myslím si že by to melo zhavit déle když je nafta studená pokud by čidlo fungovalo. Ale opravte mě pokud se mýlím. Nemam teď možnost dostat se na vagínu tak píšu.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od M@ty »

Vagína je právě zásadní. Hned bys věděl jak na tom dotyčné čidlo je (těch 5V třeba problém nebude). Zkus se poptat ve svém okolí na někoho s Vagínou co ví kam má kouknout. Ne jen do paměti závad. Může ti prokecávat čidlo teploty motoru. Škoda že to nemůžeš udělat sám a u studeného motoru. Jde pak dobře vidět jak se zvedá teplota na čidlech. Jinak u mě na dlouhé starty měla vliv ještě stará aku a netěsný tandem (padla nafta).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Wolfrein
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 04.01.2010 15:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od Wolfrein »

Snímače nemají 12V ;) mají většinou 5V-pevná hodnota a vem si že 12V ti občas poklesne takže z toho důvodu jen 5V (tak nějak vysvětleno u nás ve škole :D) a taky sem ho měl k.o. a točil dýl a spotřeba byla vyšší...v kelly ho pod VW nenajdeš,ale u oktávky 74 kw bo kolik měla samozřejmně PD motor,tak tam to čidlo teploty najdeš...
Takže pro ty co nakupujou v kelly-zde je důkaz že né vše je úplně roztříděné :)
Passat B5 TDi 85kw Kombál-nesmrtelnej pracant :) 500tis km ++ egr OFF
Passat B5,5 1x1 1.9 TDi 96kw Kombál :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od tornado1 »

na diagnostice poznáš zda je čidlo připojeno nebo ne... i v měřených hodnotách
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
koubahouba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2018 19:24
Bydliště: Skuteč

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od koubahouba »

Zdravím všechny. Mám dotaz ohledně snímače teploty paliva. Je to to na první fotce? Vag hlásí chybu, ale nemůžu za boha najít konektor. Potom nevím, co je to za zvláštní krabičku na druhé fotce. Visí volně za motorem. A ještě bych potřeboval zjistit, co je to na třetí fotce. Omlouvám se, že jsem všechno hodil do jednoho tématu. Přišlo mi zbytečné zakládat další téma
Přílohy
IMG_20200310_080232.jpg
IMG_20200310_074924.jpg
IMG_20200310_081717.jpg

Uživatelský avatar
pepinek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 13.01.2008 11:46
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od pepinek »

To třetí je snímač pro ESP příčné/podélné akcelerace. Zbytek neznám.
Passat 3C 4motion Variant Highline 3.2 FSI 184kW

Uživatelský avatar
koubahouba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2018 19:24
Bydliště: Skuteč

Re: Snímač teploty paliva

Příspěvek od koubahouba »

A myslíš, že mi kvůli tomu může svítit kontrolka ESP? ABS nesvítí. ESP občas zhasne, ale z 90%pořád svítí

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“