Pomoc s vyberem motoru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od Adamer »

Caute.

Chci si poridit novou ojetinu do 150k kč. Benzin, idealne liftback/hb - kombi nevyuziju. Max do 2.0. Ted jezdim 1.6 focusem a chtel bych vetsí obsah. A jelikož mě uz ford omrzel, tak se mi zalibilo 2.0 tfsi v golfu ale hlavně v passatu b6. Bohuzel je k nedostaní v passatu. Myslíte ze ma cenu i 2.0fsi? Turbo asi ani moc nepotrebuju, sice je fajn, ale oželim to pokud by se nasel nejaky highline kousek :) Nemam v tom jinak moc prehled. Mohli byste mi neco prosim doporucit? Klidne i jina značka - ještě zvažuji 2.0 tfsi octavia RS, Audi A4 2.0i, mondeo 2.0i. Jen tak pro pripominku - Všemi auty jsem uz jel a passat mi vyšel komfortně nejlíp. Spíš otazka jak bude spolehlivy a "levny" oproti jinym. :)

Jinak se omlouvam jestli jsem dal topic do spatne sekce. Diky moc za pripadne rady.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od KJirka »

vše o Passatech tady bylo nejspíš už napsáno, tak si to v případě zájmu pročti. Rozhodně tady ale to fórum není proto, aby ti někdo radil, co za značku auta si máš koupit. Ty benzíny v B6 obecně za moc nestály a když si konkrétní motor zadáš na horní liště v kolonce HLEDAT, dozvíš se proč. Kdybych chtěl mermomocí benzín, tak asi jedině R36. Ten aspoň jede.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od ppfox »

ano Jirko, máš pravdu
KJirka píše:...tak asi jedině R36. Ten aspoň jede.
jen k tomuhle bych dodal, že ta R36 co koupí teď, možná už tak pěkně nepojede :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od KJirka »

no to dneska už ani cokoliv jinýho v B6
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od rado.h »

No ja mám v mojej B6 1.4TSi 90kw, chip na 108kw a 240nm a po piatich rokoch a 100 tis najazdených km (celkovo 200 tis) max spokojnosť. Nie je to trhač asfaltu ale ani lemra, jazdím väčšinou sám, alebo vo dvojici a výkon absolútne dostačujúci. Leto zima 18" kolesá a spotreba cca 7l ale keď som mesiac jazdil na spotrebu podľa predpisov a ponáhľania sa, tak 6,2l. Na motore sa menili iba sviečky (po 60 tis) a keď som ho kúpil preventívne rozvody s ktorými nemám žiadny problém. Ale chápem že v týchto rokoch TSi nemajú moc dobrú reputáciu, ale myslím že tie CAXA 90kw su v pohode, ale treba meniť olej po 10 tis ako ja.
Naposledy upravil(a) rado.h dne 04.03.2020 13:17, celkem upraveno 1 x.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od Mraca »

Ale stejne je to zbytecnej risk. Kdyz si to vemes kolem a kolem, tak nejlip proste vychazi CR nafta.

Kazdopadne kdyz benzin od koncernu, tak jedine V6 nebo 2.0tfsi(bwa,axx).
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Konik5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.12.2019 14:07

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od Konik5 »

BWA :good: :good:

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od mirpie »

co člověk to názor. Dvoulitr bez turba je krome přímovstřiku jednoduchý motor, ale zklame tě dynamikou a spotřebou, ale urcite bezpečnější volba než 1.8 TSI, kde se ucpávaly stírací kroužky a začlo to brát litry oleje. Nevýhoda každého FSI nebo TFSI (TSI) je prave ten přímý vstřik, kde se nečistí sací potrubí benzínem a zanáší se. Trochu tomu pomůže benzín N98 a více, který vyšší teplotou hoření snižuje tvorbu karbonu.
U 1.4 kolabovaly rozvody. 1.6 nemá smysl, 1.8 je časovaná bomba. Oba dvoulitry jsou ze čtyřválců nejlepší volbou, ale obě verze si projeď, ať tě pak neštve, že to FSI pořádně nejede. Nejlepší volbou byly oba šestiválce, ale spotřebou nepoužitelné na každodenní městský provoz.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc s vyberem motoru

Příspěvek od KJirka »

popsal jsi to pěkně, ale koukám, že pana kolegu to stejně asi moc nezajímá, protože sotva svůj první a jedinej dotaz napsal, už se tu neobjevil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“