Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

davidekpuu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.10.2014 23:03

Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od davidekpuu »

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda už někdo z Vás dělal nebo neví jak se mění kotouče a desky na zadní ose s elektronickou ručkou (golf sportsvan 2016). Jestli klasicky tak jak se měnilo za starých časů a nebo je k tomu nějaký speciální návod? Slyšel jsem, že bez počítače, který stahne pístek to neudělám?.. musí se to pak nějak nastavovat?
Díky za rady

David

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: elektronická ruční brzda- výměna brzd- sportsvan

Příspěvek od JirkaVys »

Použij hledat, je to pořád dokola.
Postup je víceméně pořád stejný od dob elektrické brzdy.
Nějací tragédi k tomu používají truhlarskou svorku, no co dodat :-D
Ideální postup je přes diagnostiku pro rozevření, sevření brdičů a základní nastavení EPB. Jinak na tom nic není.

davidekpuu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.10.2014 23:03

Re: elektronická ruční brzda- výměna brzd- sportsvan

Příspěvek od davidekpuu »

a je treba použít originální díly nebo jaká je zkušenost s jiným výrobcem? třeba ATE. kamarád říkal že musel koupit origo desky že s ate se mu brzdy hřáli, s origo je to OK
tak jsem myslel jestli u novějšího auta to není nějak lepší vymyšlené. Jako měnit destičky přes počítač? ten kdo to vymyslel by zasloužil pár facek :)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: elektronická ruční brzda- výměna brzd- sportsvan

Příspěvek od JirkaVys »

Je to normální přes PC. Je to kvůli EPB, aby píst zajel dovnitř.
Da se to udělat i bez PC, ale je to prasecina
Desky originál nebo Textar a nastavit novou šířku destiček v diagnostice.

R-lineDavid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2018 21:25

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od R-lineDavid »

Ahoj, opravdu se musí použit pro výměnu zadních destiček diagnostika? Já když otočím klickem do první polohy, sešlápnu brzdu a ruční brzdu tlačítkem odbrzdim. Tak po vytáhnuti klicku zůstane auto odbržděné. V tomto stavu to snad vyměnit půjde ne?

simojmail
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 22:20

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od simojmail »

Nie, nepojde. Mala medzera pri odbrzdenej rucnej ti nedovoli vlozit nove (hrubsie) platnicky. Rovnako ako piesty strmenov, ktore preba vtlacit. Motorcek rucnej musi ist do zakladnej polohy.

Odoslané z SM-A505FN pomocou Tapatalku


golf VII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.07.2018 15:56

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od golf VII »

Aj ja som si to myslel, že sa to dá iba pomocou diagnostiky, ale dá sa to aj bez nej. Stačí odkrútiť motorčeky a objaví sa tam taká hriadeľka, ktorú stačí 2x otočiť- valček sa stiahne a platničky sa v pohode dajú vymeniť. Po zmontovaní stačí zatiahnuť ručnú a valček sa vysunie na potrebnú vzdialenosť. Robil som to tak a všetko funguje bez problémov.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od srotty »

Dobrá prasečina :negative: . A jak jsi nastavil zákl.polohu desek po výměně ? Ale jinak je to tvoje věc, každý svého štěstí strůjcem. Ale takhle hazardovat zrovna s brzdama...

golf VII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.07.2018 15:56

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od golf VII »

A v čom som hazardoval. Valčeky som pomocou hriadeľky stiahol na oboch stranách o 2- 3 otáčky už si presne (nepamätám). Po výmene nových doštičiek som všetko zmontoval a zatiahol som ručnú brzdu - motorčeky sa samé nastavili na novú hrúbku obloženia, však to je tak aj počas bežného opotrebenia, že sa postupne samé nastavujú a všetko funguje - prešlo cez STK a súmernosť až som sa divil . (motorčeky som neodpájal od riadiacej jednotky a tá ani "nevedela" že sa niečo také dialo :D ) nie na všetko potrebuješ drahý servis
Naposledy upravil(a) golf VII dne 10.01.2021 09:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od srotty »

To si jen myslíš, že se motorky nastavily. Kdybys tomu trochu rozuměl, tak bys věděl, že při správném postupu, kdy se dělá zákl.nastavení, tak motorky se přitáhnou, "ohmatají" si koncovou polohu a zase se trochu povolí. Zkrátka elektronika si to došteluje. Už tu bylo pár případů ,kdy takhle měnili desky a po pár měsících měli problém, že se desky přidíraly nebo dokonce úplně zablokovaly.

golf VII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.07.2018 15:56

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od golf VII »

No vidíš - mne to poradil mechanik zo škodovky a presne podľa toho som to urobil a funguje to a nemusel som platiť v servise 300€ za výmenu , ale ma to stálo zlomok ceny a podstata je že to tak funguje . Namerané hodnoty na STK

L@dis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 25.11.2009 12:16

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od L@dis »

Kamos si menil loni desky na Passatu, taky doma bez diagnostiky a po prvni delsi ceste mu pry malem 'shorely' brzdy(porad trochu pritlacovali). Pak to musel nechal uz u nekoho napojit na pc a pak uz ok.
VW Golf VII 1.4 TSI HL Limestone

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od dream7000 »

mechanik zo škodovky ktorej? aby sme sa mu vyhli....pokial si s radou a svojou vymenou spokojny nie je co riesiť, je to tvoje auto, hoci v súčasnej dobe sa dá VCDS na domace použitie kúpiť doslova za par korun, nepišem origo, a sada na zatlačenie piestikov cca za 12 EUR......má zmysel to robiť inak? a to okrem toho že si človek aspon aku taku diagnostiku svojho auta urobí sám ak je aspon trochu zručný, návody sú na nete aj na forach

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od Biggles1 »

Moje aktuální zkušenost se zadníma brzdama.
Když jsem na jaře měnil zimní kola za letní, překvapilo mě, že destičky na zadku jsou dost sjeté. Laicky jsem usoudil, že když zadek brzdí málo, dávají tam už ve výrobě slabší obložení, bo šetřit se přece musí.
Před pár dny jsem ale zaregistroval, že při parkovacím popojíždění cosi vzadu píská. Čím teplejší počasí, tím dřív a víc. Po ujetí pár km nešlo udržet prst na kotoučích, ani brzdách samotných. Infra teploměrem naměřeno ca 60°C, na levé straně vždy o pár stupňů víc. Takže, najeto mám 63 tisíc a zadní desky KO!
V AutoKelly podle WIN vybrány ATE a předevčírem jsem úspěšně spáchal výměnu pomocí OBDeleven PRO, kde je přímo aplikace na výměnu zadních desek. Motorky EPB se tak jednoduše nastaví do výchozí polohy a potom už jenom stačí odšroubovat třmen, zatlačit pístky a dát nové destičky. Pak pomocí stejné aplikace zvolit příkaz Close a je hotovo. Za pěkného počasí je to docela příjemná činnost s pocitem vlastního uspokojení, doporučuji. Pokud se by se tímto popisem chtěl někdo inspirovat, pak musím upozornit, že je trochu problém s vyšroubováním horních, vodících šroubů brzdových třmenů, protože v tom místě docela překáží brzdové potrubí. Při použití 1/4 ráčny a ne moc dlouhého ořechu se 7mm imbusem se to ale dá, nebo samotným, zahnutým imbusem, (nemám-nenašel jsem). Kdo má jednoduchou zadní nápravu, má celý brzdič vzhledem ke kotouči spíš shora a asi lépe přístupný. Na YT je toho k vidění dost, mimo jiné, i někým zmiňované bastlení pomocí truhlářské svěrky. Jinak žádná věda, vážně.
Co ale nechápu, proč po nějakém nájezdu dojde k tomu, že se desky při odbrždění EPB dostatečně neuvolní a zadní kola se těžko otáčejí? Je jasné, že takový provoz se na nich musí podepsat. V uložení desek nebyla skoro žádná rez, spíš jen prach. Nové desky jsem pro jistotu v uložení zlehka, spíš symbolicky máznul měděnou vazelínou, ale nedělám si iluze, že tam vydrží nějak dlouho. Vyndané desky měly ještě ca 4-5 mm, takže by třeba ještě 15 t km daly, ale nechtěl jsem riskovat, že bych to dělal někdy v zimě a to pískání, to mě teda fakt nasíralo.
Od výměny najeto ca 150 km a brzdy jsou OK a téměř studené. Mám z toho radost, jenom se obávám že to není na dlouho.
Máte s tím někdo zkušenost?
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Uživatelský avatar
dany007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 21.06.2020 22:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elektronická ruční brzda, výměna brzd (Sportsvan)

Příspěvek od dany007 »

Já na kolech pozoruju také drhnutí viz. video. Ptal jsem se na to před měsícem v servisu VW a nic zvláštního nenašli, tak to neřeším. Ale zkusím se zaměřit na tu teplotu brzd. Standartní mi to ale moc nepřijde :)
https://www.edisk.cz/stahni/63777/vid_2 ... 48MB.html/

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“