Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Red Devil »

Třeba pneuservisy nejsou jen o poctivem pristupu pracujících,ale také stavu vyvazovacich masin..svého mechanika jsem prudil,tak dlouho,ze to není ono,ze obetoval nejake peníze za kalibraci(nebo jak se tomu říká) vyvazovacky a je to lepsi. Když jsem trochu schanel informace na téma vyvazovani kol,nejvetsi problém byva uchyceni kola na vyvazovacku,ktere musí byt dokonale..

Franciktdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 08.12.2012 21:29

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Franciktdi »

Vyřešil to někdo?

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od dakob »

Mně auto letos vibrovalo na zimních při dálničních rychlostech, první jízdou na letních se mi to potvrdilo. Takže na podzim nechám zimní disky vyvážit.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Red Devil »

Po vic jak trech letech depresi s vibrujicim autem v dalnicnich rychlostech jsem byl nucen vymenit predni tlumice..a je klid!!

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od vwKarelV »

Taky přemýšlím, kdy u svého vozu vyměnit (poprvé) tlumiče ... až budu mít podobný problém? (vibrace během rychlé jízdy po dálnici)
Zatím mám najeto nějakých 72 tisíc km.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od mxm1919 »

Vibrace zažívám a pravděpodobnost, že to je tlumičema, bych podřídil poskákaným pneumatikám, nevyváženým kolům, probrzděným kotoučům, vybouchaným čepům nebo silentblokům atd. Těch potenciálních příčin je moc.
Při posledním servisu sem se ptal, jestli by zadní tlumiče už nechtěly vyměnit a řekl mi, že ještě tak 50 tisíc vydrží (takže výměna při 260 tis.km? :D )
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Red Devil »

Samozrejme,ze vibraci muze zpusobovat cokoliv.. auto mi zlobilo od porizeni pri 40 tisic.. a tak jsem menil kola,gumy,brzdy,silentbloky v ramenou…az ve 130 tisicich pomohlo vymenit tlumice.. a nebylo to ve snaze vyresit chveni,ale to,ze jeden tlumic vytekl..pri tom za tu dobu co auto mam to byl jz treti test tlumicu..

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od vwKarelV »

Taky jsem četl (vloni? předloni?) článek o tom, že tlumiče by se měly měnit klidně už po najetí 50 000 km ... že se tím předejde mnohému mrzení.
Jak to tady tak čtu, tak on to nebude až tak hloupý názor. :good:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Red Devil »

Tezko z toho delat nejake zavery.. mohlo se tam jen neco dobre pohnout behem montaze.. moc dlouhe obdobi bez vibraci nebylo. Prezul jsem na nove zimni pneu a uz zase vibrujem..ale to uz muze byt jiny pribeh.

Bret01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2017 13:59

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Bret01 »

Zdravím. Mám teď stejný problém na Tiguanu. Od cca 110 km/h vibrace do volantu. Kompletně vyvážené kola, vyměněné mezi sebou a pořád to samé. Auto má najeto cca 35000 km, takže je v záruce. Řeším to už potřetí se značkovým servisem. Nejprve se prý nic neprojevilo, podruhé prý vyváženo přední kolo a pořád beze změny. Teď jdu potřetí, budou to prý analyzovat. Tak jsem zvědavý.

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Red Devil »

Od 110 vibrace do volantu zni jako spatne vyvazena kola,vadna guma… vyvazit kola je pro spoustu pneuservisu celkem orisek. Co se autoservisu tyka,blil bych… a je jedno jestli se bavime o autorizacich nebo malejch servisech..

Bret01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2017 13:59

Re: Vibrace celého auta při vysoké rychlosti

Příspěvek od Bret01 »

Tak mám po návštěvě servisu. Zjistili mi vadné dvě pneu - jedna vpředu a jedna na zadní nápravě. Na nápravách je prý všechno v pořádku. Doporučili výměnu. Vyzkoušeli to na nových kolech a bylo to prý OK. Teď už vydržím na zimní kola, mám nové, tak uvidím.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“