Zpětná kamera + parkovací asistent

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Pojistky jsou OK,vše ostatní normálně funguje ?

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Ahoj, narazil jsem taky na tvůj dotaz a chtěl jsem se zeptat jak jsi to vyřešil? Stalo se mi to samé, ale nenašel jsem tady radu? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

marek 7 ti asi neodpoví. Po napsání dotazu už tady nebyl. Na diagnostice jsi byl, jestli tam není uložená nějaká chyba ?

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

jj, pojistky v pohodě- ale všiml jsem si , že byly cviklé dráty, ale ty jsem nadstavil... ale pořád mi nejde otevírat kufr znakem a nevyjede kamera... tak nevím? že by odešel ten servomotorek?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Možné je všechno. Tak ho vyzkoušej. Přived na něj přímo proud a uvidíš. Ale že nejde ani otevřít kufr vypadá na problém s tou kabeláží. Protože aby odešly dvě věci naráz je dost divné. A co ta diagnostika ?

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Na diagnostiku se chystám v pondělí- (nebylo volno) někdo tu radil abych dal lepší kabely v silikonu, tak jsem dal, ale o něco hrubší...to by ale nemělo vadit. A všechny jsem proměřil a OK. Vše funguje až na ten kufr-znak a výjezd kamery. I kamera,když trochu poodklopím znak je vidět, že jede.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Já se při mrazech, kdy je z auta doslova kostka ledu setkal s tím, že když je zmražené i víko na otvírání kufru, tak po zařazení zpátečky kamerka resp. motorek jen vydává zvuk že by chtěla ven, ale smůla.
Škoda, že při těchto situacích nelze kamerku vypnout tlačítkem / volbou v menu rádia apod., aby se zbytečně nezatěžovala.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Tak dneska po diagnostice. Že prý ukostření kabeláže. Znovu prohlídka všech káblu a vše ok. Ale otvírání znakem a výjezd kamery pořád nejde...Že by odešlo vyklápění i otevírání zároveň? Nebo ten servomotorek? Ale ten bych řekl, že nemá s otvíráním nic společného...Tak nevím... sehnat novou kabeláž i se znakem?

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od misoR »

KEd im to vyhodilo chybu "zkrat na kostru", "short to plus" alebo nieco podobne, tak to nemusi byt len kabelaz, ale aj ten servomotorcek. Treba ho skusit napojit napriamo.

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Tak dneska vymontovaný znak a zkouška přímo na baterku-bez reakce. Tak,že asi odešel ten servomotorek, který je asi propojen i s tím otvíráním kufru...Jinak vše funguje. Tak budu muset někde sehnat náhradu.

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Tak jsem zase na začátku... vyzkoušel jsem dvě kamery a nic :( Nějaký tip, kde by mohla být ještě zrada?

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od misoR »

A kable v prechodkach su na 100% v poriadku?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

Zkoušel jsi při zařazení zpátečky, jestli jde do konektoru motorku vůbec proud ?

tom99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.11.2019 16:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tom99 »

Káble jsou v pořádku. Postižené místo bylo opraveno - (nadstavené dráty) a proměřeno...
Proud do konektoru jde, ale napadá mě, že si nechám poslat origo kabeláž-jestli třeba nemusí být zachován orig. průměr drátu...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tornado1 »

Hele nechceš to dat někomu kdo tomu skutečně rozumí? Jak tak čtu tvoje úvahy a zkoušení zbytečných věci asi bych to udělal
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“