Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, teď jsem dotěsňoval výfuk mezi litinovým potrubím a 1. dílem výfuku. Asi před měsícem jsem dal nové těsnění, no bohužel jsem ulomil jeden prostřední šroub. Zbytek jsem dorval, ale i tak to podfukovalo. Dnes jsem to komplet celé rozebral, sundal jsem i litinové potrubí z hlavy. Dal nové těsnění na hlavu i mezi litinové potrubí a 1. díl výfuku. Vše jsem pořádně dotáhnul a stejně mi to podfukuje(pr...í) mezi litinou a 1 dílem. Už jsem bezradný. Poradí prosím někdo? Nemá někdo nějakou fintu?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ten ulomeny sroub si dodal ???
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Ano, dnes jsem ulomený vytáhnul a dal nový.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak to musi tesnit, kdyz to netesni je spatne tesneni, nebo jsou krive priruby (pripadne vyrezla tesnici plocha)
Zadna jina moznost neni.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Těsnící plochy prorezlé nejsou, těsnění je takové, no nic moc, ale jiné koupit nejde. Jestli jsou křivé ty příruby nevím, nenapadlo mě to nějak měřit. Teď dělají tak debilní těsnění, že sbodují dohromady asi 4 teňoučké plechy. Kolem děr je jen prolisovaný kroužek.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pak jedine uplne lehce maznout cementovou pastou at zbytky vytlacene po dotazeni nenalitaji do KATu (nema se ta pasta davat na spij pred KAT..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Pasty používám na dotěsnění spojů trubek, na příruby jsem to ještě nezkoušel. Je tam dost málo místa, tak než to člověk poskládá tak je ta pasta tuhá. No budu muset něco zkusit. Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vytahovat to znova je hroznej voser, ale asi nebudou uplne rovne ty příruby mám takové tušení..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Ano, nevím který jantar tyhle debility vymýšlí! Když se vytahuje ten první díl, tak tam chybí zhruba 10-15mm, zavazí tam přední náprava, nebo spíše řízení. Jakoby to nemohli dát níž nebo to posunout více dopředu. Takže když chce člověk jen vyměnit těsnění mezi tou litinou a 1. dílem, tak se musí rozebrat celý výfuk. Ten první díl bych ještě mohl sundat, ale jak by se ty příruby pokroutily? Je to dost hrubý materiál. Jestli by byla pokroucená ta na 1. dílu výfuku tak je to v pohodě, to bych nějak přebrousil, ale jestli je křivá ta na litinovém potrubí, tak to nevím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Covece me se na motoru Š120 tak zkroutila litina ze se to zbortilo a popraskalo..
Ale kdo vi, fakt takto na dalku neni realne neco vic vymyslet.
Budto je nahouby tesneni nebo je problem v rovinnosti, zkus pod matice pridat podlozky a znova utahnout jestli nechybi zavit treba (kdyby tesneni bylo slabsi).
Jinak fakt nevim..

S tim mistem bych ti pral vytahovat altik na Thalii s motorem 1.4 16V s klimou..neresitelny problem..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Podložky pod matky jsem právě dal. Problém se šrouby mám přesně opačný, některé mají ožvýkaný konec. Těsnění jsem zkoušel Ellring, ale i jiné jsou na stejném principu. Jak už jsem psal, asi 3 nebo 4 teňoučké plíšky sbodované dohromady a jen kousíček od otvorů vylisovaný prstýnek, ale jen tak odhadem 1mm vysoký, možná i to ne. Tedy z obou stran. To se mi zdá jako dost debilní řešení.
Jiní mají s tímhle blbým systémem těsnění dobré výsledky?
Thalii nemám naštěstí.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Jak utěsnit výfuk 1,6 akl?

Příspěvek od varok »

Koukal jsem po různých e-shopech a mají v nabídkách více výrobců těsnění. Některé jsou jako ty moje, tedy asi ty hladké teňoučké plíšky sbodované dohromady a jen vylisovaný kroužek okolo děr na výfuk. Něco takového: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... -4368.html Ale některé jsou z takového drsného ďupkovatého plechu. Třeba tady: https://www.cc-autodily.cz/tesneni-vyfu ... model=GOLF
Třeba to je jen designovka, ale vypadá to těsnění i tlustší. U nás mají právě jen ty sbodované teňoučké a to se mi zdá dost chabé na dotěsnění nějakých nerovností. Hledal jsem různě i po netu nějaký návod na výměnu výfuku u Golfa co mám já nebo u Octavie I a nic. Jestli třeba někde nedělám chybu. Nebo jestli nakonec opravdu nemám prasklé třeba ty malinké vlnovce nahoře a zdá se mi jakoby to fučelo ze spoje. Protože i když tam mám jen to divné těsnění a dorvané na krev jak se říká a fouká to dost brutálně. Ale když jsem měl to potrubí sundané, nebylo nikde vidět černé očouzení nebo prasklinu. Já už fakt nevím. :cry:
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“