Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
nomerad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 14.12.2013 21:53

Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Příspěvek od nomerad »

Chlapi, měl jste už někdo oddělanou výplň předních dveří? V horní části dveří, pod sklem, se mi ozývá rezonance a drnčení (ne vždy). Když zatlačím na plast, na chvíli to přestane. Uvažuju, že bych to oddělal a nějak vycpal nebo vysilikonoval, ale zatím se mi nepodařilo vycvaknout tu dveřní výplň.
Golf VII 1.2 TSI 63kW

Jastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.03.2014 14:01

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích; demontáž výplně

Příspěvek od Jastik »

Mám stejný problém, zajímalo by mě jestli to už někdo řešil. Docela mě to štve. To mi nedrnčí nic ani na fordu po 7 letech a 95 tis km.
Taky mě štve jak drnčí samotný klíč v zapalovaní při přejezdu nerovností.
Naposledy upravil(a) Jastik dne 07.07.2014 09:39, celkem upraveno 1 x.
VW GOLF Variant VII 1.4 TSI 90KW Comfortline + mlhovky, sedadla ergoActive, rádio Composition Media

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Mně to taky začalo drnčet na variantu cca po 15 t km

Uživatelský avatar
Honza_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.09.2007 22:15

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích; demontáž výplně

Příspěvek od Honza_L »

V poslední době se někdy (asi dle teploty) na mém GTI ozývá drnčení od místa spolujezdce. Zajímavé je, že je to závislé na otáčkách motoru děje se to mezi 2000 - cca 2300 otáček při zrychlování a to samé, když otáčky klesají. Parádní opruz, který zatím řeším hlasitějším rádiem, protože se mi nechce nechat rozebírat dveře či přístrojovku.

starlet7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 08.10.2014 10:19
Bydliště: Ostrava

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích; demontáž výplně

Příspěvek od starlet7 »

nomerad píše:Chlapi, měl jste už někdo oddělanou výplň předních dveří? V horní části dveří, pod sklem, se mi ozývá rezonance a drnčení (ne vždy). Když zatlačím na plast, na chvíli to přestane. Uvažuju, že bych to oddělal a nějak vycpal nebo vysilikonoval, ale zatím se mi nepodařilo vycvaknout tu dveřní výplň.
Toto samé mě taky trápilo. Chtěl jsem rozebírat dveře, ale když jsem si představil, že polámu veškeré plasty a budu je shánět, udělal jsem toto:
Otevřel okno, z černé izolačky jsem si udělal malou kostičku 10×10×2mm, přehnul na půl, nasunul na malý šroubovák a vtlačil jsem tento přípravek mezi čalounění a nevím co přesně. A je po problémech. Dělalo to pouze při malých otáčkách, jak jsem stál na křižovatce.
I tak se dá opravit.
LT
VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích; demontáž výplně

Příspěvek od b8rline »

Honza_L píše:V poslední době se někdy (asi dle teploty) na mém GTI ozývá drnčení od místa spolujezdce. Zajímavé je, že je to závislé na otáčkách motoru děje se to mezi 2000 - cca 2300 otáček při zrychlování a to samé, když otáčky klesají. Parádní opruz, který zatím řeším hlasitějším rádiem, protože se mi nechce nechat rozebírat dveře či přístrojovku.
vyresil si to nejak? mam stejny problem

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Příspěvek od Trminek »

Kdyby vám to drnčení u GTI šlo z pravé části před spolujezdcem z motorového prostoru tak přesně vím čím to je :)) řešil jsem tento problém asi půl roku než jsem na to přišel :)
Golf VII GTI performance - bílá

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Příspěvek od bouky2 »

Povídej, co tam drnčí :D

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Příspěvek od Trminek »

Dostal jsem se k tomu až dnes :( Dělalo mi to toto,
Přílohy
790616CC-6101-46C3-A2DC-BB60E1416871.jpeg
Golf VII GTI performance - bílá

michal_c
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.06.2019 22:31

Re: Rezonance + drnčení v předních dveřích - demontáž výplně

Příspěvek od michal_c »

Trminek píše:
15.10.2018 17:59
Dostal jsem se k tomu až dnes :( Dělalo mi to toto,
Díky moc za tip, mám GTI 2018 obyč a ozývá se to přesně z míst, kde popisuješ. Rezonuje to nejvíc mezi 2-3000 ot./min. Hned zítra vyzkouším díl taky vypodložit. Máš tedy na dobro pokoj příp. řešil jsi to se servisem?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“