Tažné zařízení - elektro zásuvka

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj, prosím vás, potřebuju na Golf 7 Variant TGI, jakýkoli návod a rady, jak a kam připojit zásuvku světel pro vozík. Je pro to někde vzadu třeba nějaká příprava? Takže bych jen někudy protáhl svazek a nacvakl konektor? To by bylo ideální, nemůže to přeci být nějak extra komplikované! A je pak potřeba nějaké kódování v palubním počítači? Předem díky!

Jirka

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od srotty »

Příprava na to není pokud auto nebylo již tak objednané z fabriky. Takže tak jednoduché to opravdu nebude. Tažné má svou ŘJ, kodování tedy bude potřeba.

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od pajosII »

já mám jen obyčejný modul za pár korun bez kódování, bez CC, PDC, TSA atd. a nadmíru spokojen. :lol:
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Ahoj,
Chlapi, díky, pajosku, můžeš mi poslat nějaký odkaz, prosím? Nevím, co ty zkratky znamenají. A v techničáku to máš taky zapsané? Stál tě ten zápis nějaké peníze? Díky!

Páčko

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od drmla »

Já si to montoval sám. Jednoduchý modul, bez kódování, pouze s inteligentním zapínáním světel, aby nesvítily mlhovky na autě i na přívěsu. Ale do krátkého, takže je možné, že variant to má jinak. Úplně sranda to není. Bez přípravy tam žádný konektor není.
Takže jeden kabel, pokud 13p zásuvka, musíš dostat až přímo na baterku. Další jobovka je, že můj G už má led světla a tedy káblíky k nim jsou tenké jako vlas, takže pokud si to nechceš komplikovat, je třeba předělat přívěs na ledky. A poslední zrada je, že všechny káblíky jsou bílé! To se asi týká až MR 17 a novější, ale díky tomu nejde dát návod, musíš měřit a měřit.

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od GeorgettaCZ »

drmla píše:
12.05.2020 09:15
Já si to montoval sám. Jednoduchý modul, bez kódování, pouze s inteligentním zapínáním světel, aby nesvítily mlhovky na autě i na přívěsu. Ale do krátkého, takže je možné, že variant to má jinak. Úplně sranda to není. Bez přípravy tam žádný konektor není.
Takže jeden kabel, pokud 13p zásuvka, musíš dostat až přímo na baterku. Další jobovka je, že můj G už má led světla a tedy káblíky k nim jsou tenké jako vlas, takže pokud si to nechceš komplikovat, je třeba předělat přívěs na ledky. A poslední zrada je, že všechny káblíky jsou bílé! To se asi týká až MR 17 a novější, ale díky tomu nejde dát návod, musíš měřit a měřit.
Ahoj drmlo. Díky za info, s měřením a propípáváním problém nemám. Mohl bys mi sem hodit nějaký odkaz, prosím? Mám na mysli značku výrobce a třeba nějaké označení toho setu. A máš to zapsané v TP a na STK to prošlo?

Díky a páčko!

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od drmla »

Sadu vem nějakou kvalitní, přece jen je to zásah do elektroinstalace a částečně ve venkovním prostředí.
Kterou jsem použil já už se nevyrábí, jako náhradu bych vybral tuto https://m.tazne.cz/univerzalni-elektrop ... 9/#gallery

Zapsané to samozřejmě mám. Na STK zkontrolovali zapojení zásuvky zkoušečkou a uchycení tažného metodou zalomcování rukama za kouli. Stálo to několik nižších stokorun.

Uživatelský avatar
GeorgettaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 30.10.2014 11:23
Bydliště: Praha 6 - Dědina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od GeorgettaCZ »

Čau!

Pecka! Bomba! Díky! Teď jsem přijel z firemní kalby. Až vystřízlivím, nastuduju to.

Mějte se! Páčko!

PETERHANS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.01.2020 21:03

Re: Tažné zařízení - elektro zásuvka

Příspěvek od PETERHANS »

Ahoj vespolek. Chci se poradit, jak by bylo možné zapojit elektřinu pro zásuvku k přívěsu na mém Golfovi. Nevím kam můžu napojovat dráty, aby zásuvka fungovala jak má a hlavně se nic nestalo s elektřinou v autě. Netuším jestli je v autě v kufru schovaná předpříprava pro elektřinu tažného zařízení. Rád bych tam dal nějakou levnější variantu pro odpojení parkovacích asistentů, ale samozřejmě bych potřeboval aby to fungovalo.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“