AHL - cukání spojky při rozjezdu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Magiver
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2017 11:51

AHL - cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Magiver »

Zdravím,
když jsem dělal na začátku roku GO motoru (1.6 AHL), nahradil jsem přitom i původní dvouhmotu (očas při volnoběhu a dojezdu ke křižovatce zacukala) jednohmotou ze starší verze AHL. Setrvák starý, lamela+přítlačák+ložisko nové.
Od té doby se projevuje při rozjezdu z nulové rychlosti cukání - při rozjíždění se v určitém okamžiku otřese celá pohonná jednotka. Neprojeví se to jen při VELMI jemném nebo naopak hrubém rozjezdu. Když už auto jede (při řazení vyšších kvalů) se cukání neprojevuje. Někdy se toto zatřešení projeví při podřazení (při brzdění motorem a podřazení na nižší stupeň).
Nezáleží na teplotě motoru, projevuje se to vždy.

Jezdil jsem s tím cca 2tis. km, že si to možná sedne. Nesedlo. Dnes demontáž - stav:
Lamela i přítlačák bez stop po nějakém poškození či opotřebení, oboje suché (nezamaštěné). Ložisko taky ok. Povrch setrváku bez poškození, suchý.
V čem může být problém?

Nerad bych investoval další 3tisíce do nové sady spojky, abych zjistil, že jsem na stejném.
Už jsem skoro odhodlán dát zpátky tu starou dvouhmotu - občas sice cukala, ale míň než to dělá tahle jednohmota...
Passat 3B5 1.6 AHL 1998
LPG Magic 2

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“