Voda v mezidveřním prostoru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
bennoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2020 18:48

Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od bennoch »

Potřeboval bych poradit nebo objasnit jednu věc , vždycky po dešti nebo umytí v myčce mám kapky vody na prahu v mezidveřním prostoru. Když sáhnu na spodní část otevřených dveří , tak je voda mezi tapecem a dveřmi. Je to normální nebo něco netěsní mezi tapecem a dveřmi ? Děkuji za rady nebo vysvětlení jak to zatékání odstranit , případně rady jak se sundává tapecírunk na dveřích. Děkuji předem za odpovědi

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od noxik600 »

Co znamená mezi tapecem a dveřmi? Nemyslíš náhodou mezi vnějším lemem dveří a tapecem?
Odtokové kanálky jsou průchozí?
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od laco laslo »

Může zatékat přes reproduktor. Tapec sundáš tak, že vyloupneš krytku madla - pod ní jsou dva šrouby a vespod tapecu je ještě jeden jakoby šroubek, kterým se pootočí. Pak jen silou tahat ve spodní části až povolí kolíky co drží tapec. Odpojíš táhlo zámku a kabely k čudlíku stahovačky a reproduktoru.
Potom bych na okno lil vodu a hledal bych kudy to teče.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

bennoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2020 18:48

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od bennoch »

No myslím že je to opravdu vnější lem dveří a tapec , prostě jak je tapec přidělaný ke dveřím. Odtokové kanálky nevím ale musím se na ně podívat. Jen je mi záhada kudy se může dostat voda až dole za tapec , když podle několika videí je tam takový plastový kryt na dveřích a teoreticky se tam voda dostat nemůže.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od srotty »

Nejlepší by byla fotka,ať všichni víme,kde to vytíká. Ale pokud to teče mezi tapecem a plech dveřmi,tak nejčastěji to netěsní ,jak píše laco,u reproduktoru.Ten je tam přinýtovaný a právě při montáži to tam praskne a už netěsní. Sundej tapec a hned to uvidíš. Tady máš video,jak to sundat: https://www.youtube.com/watch?v=GKcIIAKdSCM

bennoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2020 18:48

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od bennoch »

No tak jsem se po dlouhém hledání dočetl , že mají golfy problém se zatýkáním kolem reproduktoru , to bude i můj problém , přesně to co popisují jiní mám i já , voda na těsnění dveří , na práhu a když jsem myl autíko v myčce , tak dokonce byla voda i na koberečku u zadních dveří , podle fotek co tam kluci dávali je to i můj problém , myslím že to poznám stopro když se sundá tapec , já to mám však i u předních dveří řidiče , to moc nikdo nepopisoval. A je nějaké řešení kromě návštěvy autorizáku a platit jim nehorázné částky za opravu ? Třeba zkusit zatmelit kolem těch prasklin ? Nebo už jste někdo zkusil něco jiného jak zamezit tomu zatékání ?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od srotty »

V záruce to už nemáš,takže do autorizáku nemusíš. Buď si to doma vyměníš sám nebo to jen zatmelíš.Záleží,jak moc je to tam popraskané.

bennoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2020 18:48

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od bennoch »

To těsnění se nechá zakoupit samostatně a vyměnit nebo pokud je popraskaný plast repro se musí měnit celý reprák včetně těsnění ? Jinak děkuji za odpovědi všem.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od srotty »

Těsnění je součástí repra,nejde samostatně.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Voda v mezidveřním prostoru

Příspěvek od noxik600 »

Pokud jsi šikovný, tak si to nahradíš a vyměníš.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“