Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

3G5 / 3G2 2014 - 201.
perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

Ahoj všichni, vysledoval jsem zvuk při zatáčení doleva (nejlépe je to slyšet do 50km) , doprava se nic neozývá. Těžko se to popisuje, je to něco jako takové slabé drhnutí něčeho, ale příjde mi, že to je pod palubní deskou. Zprvu mě napadlo, že by drhlo nadkolí o kolo, ale ten zvuk mi právě připadá jako by byl někde pod přístrojovkou. Setkal se s tím někdo ?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od JirkaVys »

Tak zastav na místě a toč volantem, pokud to bude dělat stále tak se problém najde lépe. Pokud ne, tak bude problém někde venku.

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

JirkaVys: Tak jsem to vyzkoušel a pokud stojím vše v pořádku, jakmile se rozjedu stačí i na 1, je to slyšet. Napadlo mě i servo, ale to by přeci dělalo při zatáčení na obě strany nebo ložisko, ale zvuk ložiska mi to určitě nepřipomíná

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od srotty »

Pokud to dělá jen při jízdě,tak je to něco u kol,nejspíš u brzd. Není ten ochraný štít (plech) u brzd moc blízko kotouče ? Zvedni předek auta,natoč kola doleva a otáčej s nimi.

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

Tak brzdy jsou vyčištěné a zvuk ustal. Ale slyším jiný :-D stále při zatáčení doleva a přijde mi to jako takové vrčení/drhnutí od serva. Může to být jen nedostatek kapaliny nebo je to běžný projev vozidla?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od srotty »

V B8 už olej není. Je to čistě elektrické.

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

A dělá vám něco servo při otáčení volantu nebo je klid ? Nebo nějaký zvuk jakoby z přístrojové desky...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od JirkaVys »

Servo řízení určitě žádný zvuk nedělá ani dělat nebude, protože tam zkrátka není. To už tam není minimálně od B6.
Ale elektrický posilovač také žádný divný zvuk nevydává, pokud je samozřejmě v pořádku.
Může ti vrzat náprava, pokud by to bylo v řízení tak by to mělo dělat i za stání na místě, pokud to opět dělá jen za jízdy, pak to bude opět něco co se jízdou otáčí či pohybuje.

Uživatelský avatar
petroni
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2013 15:53

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od petroni »

Jestli to nebude něco podobného jako u O3 viz třeba tu https://forum.skodahome.cz/topic/131439 ... nt-2014659
Octavia 1,9 SDI 50kW, Octavia 1,9 TDI 66kW Combi, Octavia II 1,9 TDI 77kW Combi, Octavia II FL 1,6TDI 77kW Combi, Octavia III 2,0 TDI 110kW Combi, VW Passat B8 2.0 BiTDI 176kW Alltrack

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

Petroni: Díky moc za tip, vlákno jsem si pročetl už dvakrát. Závada by se měla projevovat hlavně u 1,4TSI a 1,6TDI, občas někdo přidal komentář, že i u 2,0TDI, ale už to nedoplnil o vyřešení. Projevovala se celkem brzy už někde kolem 20-30 000km. Z prvu to v servise řešili výměnou ložiska kola, výměnou ložisek v doferenciálu což dle reakcí vydrželo pár tisíc km, nebo odpovědí, že se jedná o charakteristiku vozidla. Na posledních stránkách se potom shodují, že zabrala výměna silentbloku převodovky s hliníkovým držákem a tuto informaci potvrzovala i Škodovka. U novějších modelů by silentblok měl být již modifikovaný, ale závada se projevovala i tak, zřejmě né každé vozidlo dostalo ten "vylepšený".
Tak po přečtení tohoto vlákna se zkusím pozeptat ve VW jestli tuhle informaci taky mají a začnu zřejmě silentblokem a uvidím.

Ještě doplňující otázka, řešil již někdo výměnu silentbloku na převodovce ?

Petroni: Podarilo se ti po té nehodě dopátrat z jakého důvodu zvuk přestal?

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

Tak silentblok převodovky je objednaný a tento týden ho vyměním a potom dám vědět. Volal jsem do VW a tam mi řekli, za diagnostiku závady 1500,- co mě vyšel samotný silentblok tak uvidím, jedno budu mít vyloučené :-)

Uživatelský avatar
petroni
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2013 15:53

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od petroni »

Ahoj,
Bohužel jsem se nedopídil. Je vidět, že přejímací technici mají za úkol zapírat, zapírat, zapírat.... Zrovna minulý týden, jsem byl na prohlídce po 120k km a technik vysloveně mlžil typu s tím máte problém jen vy a teprve když jsem mu říkal svoje předchozí zkušenosti, tak neochotně moje informace potrzoval.

Opravdu jsem zvědavej, jestli je to u Passata způsobeno tím silentblokem. Ale ani bych se nedivil. :D
Octavia 1,9 SDI 50kW, Octavia 1,9 TDI 66kW Combi, Octavia II 1,9 TDI 77kW Combi, Octavia II FL 1,6TDI 77kW Combi, Octavia III 2,0 TDI 110kW Combi, VW Passat B8 2.0 BiTDI 176kW Alltrack

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

No já jsem zkusil poptat oba servisy, které u nás máme. V jednom mi řekli, že o této závadě nic neví a ve druhém, že tento problém je u koncernových vozů známý a na vině jsou ložiska v diferáku nebo silentblok. Tak ho zkusím zkusim vyměnit když stojí stejně jako diagnostika a povím :-d

perina41
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2020 09:50

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od perina41 »

Tak vyřešeno ! :-) Opravdu to dělá silentblok převodovky. Po vyndání byl o poznání měkčí a vrzal, po výměně je drhnutí pryč, takže pro chvíli nějaká závada vyřešena :-) :-D

Uživatelský avatar
petroni
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2013 15:53

Re: Při otáčení volantu doleva se ozývá zvuk

Příspěvek od petroni »

Hmmm takže opravdu "utajovaná" silentblokgate :baseball:
Ještě pro zajímavost dotaz máš manuální řazení nebo DSG?
Octavia 1,9 SDI 50kW, Octavia 1,9 TDI 66kW Combi, Octavia II 1,9 TDI 77kW Combi, Octavia II FL 1,6TDI 77kW Combi, Octavia III 2,0 TDI 110kW Combi, VW Passat B8 2.0 BiTDI 176kW Alltrack

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“