Spojka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Spojka

Příspěvek od Logitex »

Zdravím, koupil jsem si b6 cr 103kw rok 2010, druhý den se mi spojka sekala cca v půlce když se vracela, až se mi pak od té půlky nevracela vůbec, řadit i jet s autem šlo. Dal jsem to do servisu a mechanik řekl že to je spojkový válec u převodovky - výměna. Druhý den to stejné- výměna válce u pedálu. Druhý den po výměně - spojka spadlá na zem vracet šla přizvednutí nohou - výměna spojkového ložiska. Pokaždé jsem s autem po servisu jezdil a druhý den ráno spojka KO. I po ložisku, spojka jen do půlky, když našlapu párkrat a mám nastartováno tak se rozhejbe, ale nehodlám čekat kdy ji našlapu a kdy ne. Dal jsem to do servisu mechanik projel soustavu, vymenil tesneni, dal nove lozisko znovu. Autem jsem v pohode odjel a stalo cca 2 hod, prisel jsem a stejny problem, musel jsem naslapat, tak uz nevim..
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Jirka. »

Předně 103KW=6q a tam válec u převodovky=spojkové ložisko, to je jeden díl, očividně tě pěkně ojebal. Jinak pokud ti nepomůže výměna hlavního válce u pedálu tak jako druhé bych měnil tu kulatou vývěvu co je na trubce, pak už jen ložisko. Nic dalšího tam není...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Re: Spojka

Příspěvek od Logitex »

Neměl jsem jinou možnost kam to dát bohužel..Řekl že tam mám vše nové, ale vývěvu neříkal. Dal bych to sám u baráku? Nemám ponětí kde to je

Jinak jsem si ještě všimnul, že od tý doby co jsem od něj vyjel tak mi dosral tempomat, když jsem mu to řekl tak mi řekl že vymazal chyby... Nevíte co by mohl u těch pedálu posrat že nejde ten tempomat? Mám tam vykřičník
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka

Příspěvek od sharik4x4 »

No vyměnit u baráku to asi jde, baterku ven a pak už se tam dostaneš.Jestli je to opravdu vše nový zbývá jen ten šnek/ vývěva a s vedením. Někde to tam netěsní a zavzdušňuje se to.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka

Příspěvek od sharik4x4 »

Ten tempomat nejde protože asi zmastil ten halův snímač co je na spojkovým válci. Dá se vyměnit solo.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Jirka. »

Jo oni jsou totiž ty snímače dva typy podle roku,očividně tam dali blbý
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Re: Spojka

Příspěvek od Logitex »

Díky za rady. Nakonec se ukázalo, že mechanik odvedl práci na dvě věci.. Válec tam byl špatný se špatným snímačem + netěsnil, ložisko ani neměnil, protože tam protejkala brzdovka. Vyřešeno výměnou válce i ložiska za 9 tis, tak jsem zvědav co tam dělal za 6 tis ten mekánik :negative:
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak to byl další” pan mekánik” :negative: Kasírovat mu ale jde na 100%.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Spojka

Příspěvek od Jirass »

Můžu se zeptat, k čemu slouží ta kulatá vývěva na spojkovém potrubí? Díky
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka

Příspěvek od sharik4x4 »

Řekl bych , že to určitě vývěva není, já tomu říkám šnek, a je to vyrovnávač tlaku či co. Starý auta nic takovýho neměli . Zase vychytávka, která je pak zdrojem problémů.

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Spojka

Příspěvek od Jirass »

Ptám se, protože mám manuál a už od koupě (bylo 176 000km) válčím s řazením. Při řazení drnkám o zuby. Slyšet to není, ale v řadičce to cejtím. Za studena nejhorší, z jedničky na dvojku nejvíc, vyšší rychlosti jen trochu brnknou, když našlapu, tak lepší, ale tlak je pak hned zase je pryč. Vyměnil jsem hlavní spojkový válec za Sachs, nepomohlo, odvzdušněno několikrát a stále stejný. Spojka jinak funguje, rozjezdy v pohodě. Jestli je to už vymačkaný vějířek na přítlačáku, nebo spojkový ložisko nevím. Mám pocit, jako bych spojku mačkal málo. Kapalina neubývá. Tak jestli je to tím šnekem? Dvouhmota nehází, neduní. Olej v převodovce vyměněn za origo. Neřešil někdo?
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka

Příspěvek od sharik4x4 »

Bude to spojkou, dnes už bohužel spojka vydrží cca 200t a je po smrti. Všude se šetří. Špatně vystavuje a převodovka pak špatně řadí. Asi bych to řešil, jinak to veme sebou i převodovku. Odejdou synchrony a bude to škrtat furt.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Spojka

Příspěvek od Jirass »

Hm, taky si to myslím, ale na tohle si sám netroufám. Nemám zvedák a na zahradě se mi to dělat nechce. Navíc auto potřebuju každý den. Budu muset někoho sehnat, kdo to udělá za den, skoro na počkání :-)
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“