Lambda sonda - 1.4 AXP

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
danger28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2020 08:46

Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od danger28 »

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, vyzkoušel jsem už všechno možný, ale pořád se nepodařilo.

Mám Golf 4, 1.4 16V (AXP), rozsvítila se kontrolka motoru, tak jsem připojil na diagnostiku, kde se objevila zadní lambda sonda za katem, šel jsem teda a vyměnil jí (dal jsem Bosch, přesně tu správnou, žádnou univerzální), kontrolka motoru zhasla, jen aby se za pár minut rozsvítila znovu, chvíli zhasínala a rozsvěcela se, ale teď už zůstane rozsvícená pořád a i když smažu chybu, tak se za vteřinu vrátí.

Chyba na vagu je: 17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S2: Open Circuit

Podle Ross Techu bych měl zkusit vyměnit sondu a zkontrolovat kabel, sondy jsem zkusil dvě úplně nové Basch, problém přetrvává.

Kabely od sondy vedou 4, černý, zeleno-červený, hnědý a modro-červený. první 3 vedou do řídící jednotky pod předním oknem propípnul jsem a pípají normálně, poslední (modro-červený) vede dál až do řídící jednotky ventilátoru pod baterkou (1J0 919 506Q). Taky jde propípnout přes celou cestu, ale pípá zároveň i s kostrou a kdečím dalším, což je mi divné...

Za každou radu děkuji, v servisech to stálo stovky a nikdy mi nikdo ani trochu nepomohl, umí jen přečíst chyby z diagnostiky a to zvládnu sám...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od 11mAjA11 »

Dle Wiki je to závada na Okruhu vyhřívání lambdy, čili změř lambdu jestli je na ní vyhřívání OK a pak ten kabel na autě pro to vyhřívání.

A hledej : je to v podstatě totéž.

golf4-motory-benzin/lambda-sonda-t187673-45.html

A něco z testování.

https://youtu.be/cdZxoqHOQJw

Enjoy cables
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

danger28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2020 08:46

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od danger28 »

Díky za odpověď, lambda je změřená a vyhřívání je OK, nevím který z kabelů je pro vyhřívání, ale myslím že ten modro-červený co vede do jednotky větráku, každopádně pípá celou cestu, jen mi v tom štekru pípá i víc kabelů mezi sebou. Mám podezření na prodřenej svazek, ale nemůžu to nikde najít, všude vypadá jak novej :/

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od srotty »

Jak jsi to měřil,že víš,že vyhřívání je OK ? Jen propípání kabelů nestačí. Šel ti proud do konektoru ?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od varok »

Podle mě jde ten modročevený káblík do toho modulu pro ventilátory jen kvůli napájení. Co by měla jinak Lambda sonda společného s tím modulem? Jak psal srotty, zkuste ten káblík změřit při odpojeném konektoru lambda sondy. Po zapnutí klíčku by tam mělo být napětí 12V. Taky může být špatná někde kostra, kde je napojená ta sonda. Jestli zjistíte že je to opravdu vyhřívání sondy, zkusil bych ten káblík odpojit od toho modulu pod baterkou pro ventilátory a zkusil připojit přes nějakou pojistku na + baterie. Zkusit nastartovat a jestli nebude vyhazovat chybu, tak je problém v tom napájení modročerveného káblíku.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od srotty »

Tady je schéma zapojení. Jak vidíš,tak napájení vyhřívání je modročervený a zelenočervený drát,pin1 a 2 v konktoru. Pokud na tyto dráty nejde + a - tak nemůže ani fungovat vyhřívání v lambdě.
Přílohy
lambda.jpg

danger28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2020 08:46

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od danger28 »

Kluci díky moc za rady, díky vám jsem na to asi přišel... Změřil jsem ty dva kabely na výhřev a dostávám tam skoro 12V, tak jsem hledal co dál by to mohlo být a logicky jsem došel k tomu, že tedy musí být špatný vyhřívací okruh na lambdě. (kterou jsem už mimochodem dal 2x novou bosch, tak jsem ji vyloučil jako první :/ ) No zkusil jsem spojit ty dva dráty a světe div se, místo otevřeného obvodu jsem měl na diagnostice zkrat, juhůůů. Vzal jsem tedy žárovku (jakože spotřebič, místo topné spirály), zapojil mezi ty dva dráty a voalá, kontrolka motoru pryč, žárovka bliká tak 1x za vteřinu. Jsem tedy přesvědčenej, že to auto odjebalo během chvilky 3 topný okruhy na lambdě. Nějaký nápady, proč by se to mohlo dít? Nepředpokládám, že bych 2x za sebou dostal špatnou lambdu, kupoval jsem v autokelly úplně novou.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od srotty »

A jakou jsi kupoval ?Je to ten správný tip ?

danger28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2020 08:46

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od danger28 »

Věřím že ano, kupoval jsem vždy podle VIN. Myslím, že je to 0258 010 032, ale to musím zkontrolovat, nevím to jistě.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od srotty »

A jak jsi měřil ten topný okruh na lambdě ? Jen propípnutí ti moc neřekne. Mezi oběma konci by měl být odpor 3-15 ohmů.
Lambda tam má být tato
lambda.jpg

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od varok »

danger28: když na ten modrý a zelený drát zapojíte žárovku, tak ta bliká asi 1Hz? To je divné. Sice jsem tohle nikdy nemusel řešit, ale podle mě tam má být trvalý proud. Jestli je modrý kostra vyhřívání a zelený plus, udělal bych to jak jsem psal. Někde u motoru vzít proud po zapnutí klíčku 15, samozřejmě přes pojistku. A taky jinou kostru, třeba i na baterii. Dát tam třeba i ty použité Lambda sondy a zkusil bych jezdit. Jestli nebude kontrolka svítit, je to jasné.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od srotty »

To je blbost. Jak by jsi vyhřívání řídil ? Navíc ŘJ by to nepoznala a stejně vyhodila chybu. Ona tam totiž jen nepustí proud,ale sleduje i jeho odběr.Tak pozná,že je lambda vadná.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Lambda sonda - 1.4 AXP

Příspěvek od varok »

Aha. No ty 2 řídící signálové káblíky jsem myslel nechat připojené, jen to vyhřívání zapojit zkušebně zvlášť. Ale jestli to je takhle hlídané i u toho vyhřívání tak nic. Beru zpět
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“