Motor v záběru nejde do otáček, cuká, ztrácí výkon

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Tbk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.01.2014 12:02

Motor v záběru nejde do otáček, cuká, ztrácí výkon

Příspěvek od Tbk »

Zdravím zdejší profíky, :)
GOLF MK1 CABRIO tři roky po celkové renovaci, 1.8KT, 82kw (GTI Golf II, elektronické vstřikování, váha vzduchu, jednotka). Dnes po 10km jízdy auto začalo v záběru cukat, ztrácet výkon.. Při vyšlápnutí spojky ok, na místě při přidání plynu ok. Při záběru, kdy auto akceleruje "poprvé" ok, ale posléze při dalším záběru začne cukat, nemá výkon, jako by bylo se dusilo, nemělo palivo (připomíná launch control :D).. Startuje ok, když spadne na volnoběžné otáčky dá se s ním jet "opatrně".. Zdá se, že poté nemá výkon pár minut do prvního sešlápnutí, pak to samé.. Za dobu co jsem s ním ujel 20 minut černý výfuk, svíčky..

Plánuji výměnu tlačného čerpadla, někdo nějaké další nápady?

PŘEDEM DĚKUJI ZA NÁPADY, RADY

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Motor v záběru nejde do otáček, cuká, ztrácí výkon

Příspěvek od Peťas »

Černý výfuk a svíčky nasvěčují špatnému poměru paliva a vzduchu (moc paliva).

- váha vzduchu - to by mělo jít vyzkoušet jejím odpojením a auto by potom mělo jet, relativně normálně, v nouzovém režimu.
- lambda sonda - po odpojení by to snad mělo taky jet tak nějak normálně.

Já jsem měl jednou závadu právě na té lambdě. Auto se chovalo teda trochu jinak. Jelo normálně a najednou přestalo táhnout a z výfuku šel černý kouř jak od chipnutého dieselu. A za chvíli jelo zase normálně. Dělo se to nepravidelně a projev závady byl taky různě dlouhý. Lokalizaci jsem měl ale celkem jednoduchou, protože se to začalo projevovat chvíli po tom, co jsem vyměnil starou lambdu za nějakou levnou univerzální, takže první podezření padlo na ni. Po její výměně za BOSCHku už bylo zase všechno v pořádku.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Tbk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.01.2014 12:02

Re: Motor v záběru nejde do otáček, cuká, ztrácí výkon

Příspěvek od Tbk »

Moc děkuji za reakci, včera jsem ještě přemýšlel a myslím, že máš pravdu.

Objednal jsem origo BOSCH lambdu, která je ještě originál při 150k a doufám, že to bude tím. Díval jsem se, že váhy vzduchu se moc nedají sehnat..
Budu se hlásit. :)

Tbk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.01.2014 12:02

Re: Motor v záběru nejde do otáček, cuká, ztrácí výkon

Příspěvek od Tbk »

Dodatečně oznamuji, že opravdu se jednalo o lambdu a ještě jednou děkuji za komentář! :)

Odpovědět

Zpět na „Motor“