Výměna chladící kapaliny

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od Pheorinos »

Pěkná práce a ukázková fotodokumentace. Palec nahoru :good:
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od laco laslo »

Srotty: Mohl by jsi prosím trochu víc popsat jak se pracuje s tou podtlakovou plničkou?
Ani nevím, že něco takového existuje :D
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od srotty »

Je to velice jednoduché.Připojíš stlačený vzduch z kompresoru,jednu hadičku s konusem zastrčíš do expanzky,druhou hadičku do nádoby s chladící. Pustíš kompresor a na manometru sleduješ podtlak. Až je tam nějakých 50-60cmHG,tak uzavřeš kohoutek od kompresoru.Chvilku počkáš,jestli podtlak neklesá (znamenalo by netěsnost systému) a pak přepneš druhý kohoutek a začne to cucat kapalinu. Po cca 10 minutách je systém zaplněný až po okraj. Pak už jen stačilo auto trochu projet,dolít asi půl litru a bylo hotovo.
Koupil jsem to na Alliexpresu za pár korun. Jde to sehnat i u nás,ale je to podstatně dražší.
Přílohy
P1060323.JPG
P1060323.JPG (131.62 KiB) Zobrazeno 1951 x

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od laco laslo »

Takže rozdíl oproti klasickému plnění kapalinou do nádobky je v tom, že pokud budu kapalinu jen lít tak ji musím naněkolikrát dolívat a při tomto podtlakovém plnění tam dostanu požadované množství skoro najednou? Chápu to správně?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od srotty »

Přesně tak.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od laco laslo »

A abych v tom měl úplně jasno: v systému se vytvoří podtlak. Při dosažení určitého podtlaku začnu pouštět kapalinu. Začne se vytvářet přetlak, který otevře termostat(y) a tím se umožní kapalině dostat se do celého systému. Je to tak?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od Shorty »

Hustý a přitom to prej kvůli složitosti neumí pořádně naplnit/odvzdušnit ani ve fabrice, aspoň dle článku ve světě motorů...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od srotty »

laco-vypadá to,že je to jak píšeš. V jednu chvíli jsem měl expanzku až po okraj,říkal jsem si,že už je to asi plné. Začal jsem uklízet věci kolem auta,vrátím se a ejhle,expanzka prázdná,a zase to cucalo kapalinu.
Shorty-taky jsem to četl. No uvidíme,až budu o prázdninách víc jezdit,jestli se neobjeví nějaká vzduch.bublina a budu muset dolévat. Projistotu sebou vezmu nemrzku.

Renholder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.12.2015 11:24

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od Renholder »

Ahoj, jestli mohu se zeptám.. Tu modrou hadici připojíš přes ten gumový kolik do expanzky a tu bílou strcis do nádoby kde máš připravenou celou nemrznoucí směs? Ptám se pač ten systém vypadá docela jednoduše a dalo by se to i krásně vyrobit. Na druhou stran, těch 800 peněz co to stojí se stejně vrátí asi hned..servis nebude nejlevnejsi

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

VW Golf VII Variant, 1.4 TGI 81kW
VW Polo 9N3, 1.2 44kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od srotty »

Přesně jak píšeš,modrá přes kužel vysaje vzduch,bílá saje z nádoby novou kapalinu.
Jasně ,dalo by se to vyrobit. Ale stálo to 23 dolarů,vypadá to profesionálně a svůj účel to splnilo. Loni jsem se ptal ve VW, kolik by stála výměna a řekl mi 2000. Takže jsem na polovině a vím,že je to opravdu vyměněné.

Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od Pheorinos »

srotty píše:
26.06.2020 17:15
Takže jsem na polovině a vím,že je to opravdu vyměněné.
Lépe jsi to vystihnout už snad ani nemohl :potlesk:
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

Renholder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.12.2015 11:24

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od Renholder »

Ještě technická. Měnil jsi to se zahrátým motorem, či za studena? Topení potom jelo normálně? Jak jsem měnil vodu v polu(htp1. 2) tak teplota motoru pak dobře lítala a netopilo to než si to sedlo. To tsi má oproti tomu 100x složitější chladící okruh. Jsem se toho trošku bál, tak jsem to chtěl svěřit servisu, ale stim bazmektem to pak udělám, už ho objednávám

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

VW Golf VII Variant, 1.4 TGI 81kW
VW Polo 9N3, 1.2 44kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od srotty »

Správný dotaz,to jsem zapomněl napsat. Auto jsem před výměnou trochu projel,asi 2km,aby se voda ohřála a termostaty otevřely. Teplota je v pohodě,nekolísá.Ještě to sleduju,jak píšeš,ten vodní okruh je přece jen složitější a počítám,že nějaká ta vzduch.bublina tam ještě bude. Pokud by někdo chtěl,klidně mu tu plničku zapůjčím.

mykro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.09.2022 14:12

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od mykro »

zdar, mne sa nedari odpojit hadicu od radiatora, zavlacku som vybral ale cely ten plastovy kus vratane teplotneho senzora a hadice neviem vytiahnut z radiatora.. nechcem to zlomit kedze to je plastove, su nejake triky na to ? cital som ze wd40/ silikon tam nakapat ale to mi nepride rozumne, lebo dnu sa to nedostane aby to premazalo, a zvnonku sa to potom bude smykat...
taktiez som odstranil sponu na hadici, a ani ju neviem odpojit od cele protikusu ( s tym, ze protikus by ostal v radiatore)...dik
//tuna to neako pacil pajserom https://www.vwvortex.com/threads/lower- ... r.7646185/
Obrázek

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna chladící kapaliny

Příspěvek od varok »

Dobrý den, ať nezakládám zbytečně nové téma. Chtěl bych zatím dolít jen chl. kapalinu, i když časem bych ji chtěl i vyměnit. V návodu píšou kapalinu G12+ +. Jenže v obchodech jsem zatím viděl jen G12 nebo G12+, s dvěma + jsem zatím nikde neviděl. Potom až G13. V různých e-schopech mi to automaticky nabízí právě tu kapalinu G13. Jestli zvolit G13, jakou značku by jste mi prosím doporučili? Nebo zajít třeba přímo do Škoda Auto a tam koupit značkovou VW? A to je v GVII opravdu 8L chl. kapaliny? 8O Motor vypadá ještě menší než co mám v Golfu IV. Ale tady jde asi hlavně o velikost chladiče, hadic, trubek atd. že? U celkové výměny se trošku bojím toho zavzdušnění když nemám ten podtlakový přípravek. A tenhle GVII už tedy nemá u chladiče takový ten plastový ventil na vypouštění jako GIV?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“