TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Díky, zkusím to taky tak

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Shorty »

S dovolením ještě doplním pár nepotřebných detailů...

Filtr se utahuje na 20Nm, což je o trochu více než rukou. Pokud nejde povolit (z fabriky je utažený hodně a těsnění není namazané) tak na něj natáhnout gumovou rukavici – má to lepší grip a nepoškodí se při případném dotažení řetězovým/pásovým klíčem a u VW nepoznají, že je to měněné bez profi nářadí (né že by to někdo zkoumal).

Vypouštěcí šroub se utahuje na 30Nm.

Osobně teda otevírám víčko a měrku až když mám vyndaný šroub, aby na mě tolik nechrstnul horký olej, ale já to dělám na hraně nájezdu do garáže bez zvedání auta, takže nemám tolik místa.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Chlapi, díky moc za cenné rady.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Chlapi, Tak jsem dnes zkoušel povolit vypouštěcí ventil, ale asi mám malou sílu, prostě to nešlo Teď začalo pršet, tak budu pokračovat zítra Snad se to mezitím umoudří.


Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Čím jsi to povoloval,že ti to nešlo ?

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Čau, normálně imbus 19. Ale nebyl jsem úplně pod tím... neměl jsem to auto zvedly... ale přístup byl docela dobrej... možná jsem měl malou páku...

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Teda volá klíč

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Gola

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

To jako vypouštíš olej ,když auto stojí normálně na zemi ? Tak to se ani nedivím,že jsi to nepovolil. Auto si zvedni nebo najeď na nájezdy,aby sis pod to mohl vlézt.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od armen »

Jojo, zítra někde zajedu ... u předchozího auta jsem to vždy v pohodě povolil... , možná, že jsem to moc neutahoval... takto vždycky šlo... tady u toho auta jsem to ještě nedělal...

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od vwKarelV »

Zdravím. Po delší době jsem se rozhodl spáchat zase příspěvek - abych se s Vámi podělil: Máme najeto přes 60 tisíc km.
Motoru jsem už podruhé dopřál olej MOBIL 1 ESP 5W-30 (pořídil jsem ho v Alze, doufám, že se na kvalitu dá spolehnout).
A do benzínu jsem začal přidávat aditivum VIF ... (co by člověk pro našeho miláčka neudělal, že?!)
Dávkování dle návodu snadné (1:1000), a tak není nutno nic počítat (na 35 litrů benzínu 35 ml VIFu). :smoke:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Bobi777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.11.2018 02:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Bobi777 »

Zdravím, mám 1.4 tsi 103kw.. Používam olej značky Castrol 5w30 ale je ich niekoľko! Aký je podľa vás ten najlepší, vhodný pre ten tip motora! A akú značku olejového filtra? Ďakujem

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Ten nejlepší-takhle všeobecně se to nedá říct. Záleží na podmínkách,v kterých auto jezdí. Parkuješ v garáži nebo venku,jezdíš po městě nebo dálky,jezdíš hlavně v létě nebo když mrzne ? A proč zrovna Castrol ? Jsou i lepší oleje.
Filtr bych doporučil Mann.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Shorty »

Když plní normu VW, tak na značce příliš nezáleží. Drahé ~ (kvalitní) oleje mají teoreticky větší šanci, že je to padělek a hlavně má člověk tendenci to tam nechat déle, když už za to zaplatil 2-3x více. Určitě je lepší si koupit nějaký normální a levný olej typu Total a vyměnit ho častěji. Hodně se taky změnil olej z Lidlu nebo Kauflandu, ať už kvalita, tak pověst. Znám i lidi, co ho lejou do Porsche nebo do veteránů.

Kromě normy výrobce bych ale dodržel i specifikaci, respektive neprováděl nějaké časté změny a vůbec ne střídání.

Filtr origo, Mahle (to je přímo origo VW), Mann (hodně často origo), Ufi (občas origo), Bosch (už není co bejval, ale u filtru to zas tak nevadí), Filtron (PL, ale je dobrý)
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Bobi777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 06.11.2018 02:07

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Bobi777 »

Ďakujem ty, mne ani tak nejde o značku, ja tam dám Castrol ale sú rôzne... Napr. Castrol edge profesionál... Castrol LL... Potom LL c3... A ešte nejaký LL lll s týchto si neviem vybrať ktorý je ten najlepší pre moje auto... Dikes

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“