Výměna čelního skla

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
david007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Výměna čelního skla

Příspěvek od david007 »

Přidám se se stejným dotazem ptž s drátky jsem se pořád nějak nesžil...

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výměna čelního skla

Příspěvek od himi »

Ahoj, tak došlo i na mě .. V pátek na dálnici cvak do předního skla, druhý den na autě už lupanec cca 25cm a pomalu se zvětšuje, Golf VII GTD - vyhříváné sklo. Máte někdo tip/zkušenost na výměnu, kde to bude bez problému a kvalitně (chci origo okno)? Skla jsou pojištěný na 20tis. Praha a okolí. Díky!
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výměna čelního skla

Příspěvek od himi »

prave jsem volal se servisem Porsche Praha Prosek, cena na me auto (okno vyhrivane a vsechny sensory): okno 16960 + material 2500 + prace cca 4500 ..
okna mam pojisteny na 20tis :-|

o nekolik telefonatu dele .. Auto Sklo Plus (www.autoskloplus.com), original VW okno + prace, cca 18.500,-, melo by byt za den hotove

mate nekdo nejake doporuceni? diky
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Výměna čelního skla

Příspěvek od Shorty »

Mě teda v Porsche smíchov dali sami od sebe slevu tuším 10-15%. Mám obyč sklo (bez kamery a výhřevu, senzory ano) a stálo to asi 14k, ráno přistaveno, odpoledne hotovo. Nechali pár mikro kapek od černého lepidla zevnitř skla, po pár dnech jsem přijel na odstranění.

Případně zkus Autostyl stodůlky. Dle mé zkušenosti asi nejlevnější autorizovaný servis co v Praze dělá VW ale na sklo tam byla trochu delší čekačka, tak jsem vzal to Porsche.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Výměna čelního skla

Příspěvek od ablorhm »

S tím Autostylem nemám osobně žádnou zkušenost, přesto mají trvale narvané to mini parkoviště auty, na Google hodnocení však člověk najde i nějakou tu kritiku.
Avšak takový olej a prohlídka tam bude +- za 5 tisíc jako jinde. Já tam před 3/4 rokem poptával přední brzdy a došla mi od nich nejvyšší nabídka.

Co se týče skla, tak servisů, které se na to specializují je mraky. Smlouvu s kdejakou velkou pojišťovnou má v dnešní době snad každý.
Jak je vidět, někdy a někde nemusí stačit i pojistná částka = 20 tisíc.

V lednu 2018 mi sklo se senzory světla+deště a kamerou na pruhy/DLA měnili na Jarově v Kunraticích za 13.549 Kč s tím, že sleva 390 Kč bez daně byla na sklo jako díl. Jinak se na faktuře neobjevuje žádná další sleva. Limit všech skel: 15.000 Kč, takže tam byla lehká rezerva.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Výměna čelního skla

Příspěvek od Master »

Pojistovny maji bezne u autorizaku sjednane slevy. Pri dotazu na cenu vymeny je tedy idealni i rict, ze to bude na pojistovnou a jakou. Slevy jsou cca 10% diky a 20% prace, takze to s cenou neco udela a mohlo by se to vlezt treba i v tom Porsche (pokud to uz samozrejme pro pojistovnu nepocitali rovnou)

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výměna čelního skla

Příspěvek od himi »

Hotovo - Auto Sklo Plus (www.autoskloplus.com). Sklo vyměněno, originál VW okno. Profesionální a lidský přístup. Bez doplatku. Velká spokojenost.
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Výměna čelního skla

Příspěvek od Pitrsman747 »

Taky jsem měnil čelní sklo, 11 184kč s dph, vyhřívané nemám, technické služby sekaly trávu a odletěl kamínek tak jsem to řešil přes jejich pojišťovnu. Výměna normálně v autorizáku (auto mám ještě v záruce), sklo by mělo být originál (PILKINGTON). Peníze jsem měl do třech dnů od výměny. :D Mám fotky i účtenky. :)
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Výměna čelního skla

Příspěvek od ablorhm »

Jak se tohle dokazuje? Nebo jsi byl u toho?
Bydlím na sídlišti, pořád vidím, jak celá skupina v oranžových mondurech seká trávu kolem parkoviště apod. a tak by mě zajímalo, jak bych jim třeba druhý den po sekání dokázal, že to odlítlo při jejich sekání a ne den před tím třeba na dálnici.
V čem je výhoda to řešit s nimi než z připojištění čelního skla, kde nehrozí žádné škodní měsíce, navýšení pojistky apod.?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Výměna čelního skla

Příspěvek od Pitrsman747 »

Já s nimi nediskutuji jestli mi něco proplatí... :D Jelikož se mě to stalo už po druhé, první na 2 Fábii, teď na Golfu a to jsem seděl doma a slyšel ranu. (a to jsem ještě jako předseda baráku řešil nabouranou rýnu tím jejím sekacím traktůrkem, svod do gajgru, opět byl svědek) :D

Vyfotíš to, napíšeš škodnou událost, vzor mám uložený na disku, musí tam být místo, čas, tvé údaje, telefon, spz, jaké auto, bankovní spojení a jak se to stalo, např:
"Průběh škodní události:
Dne 19.05.2020 prováděly technické služby města xxxxx
sečení trávníku na Jižní xxxxxx u místa kde se nacházelo poškozené vozidlo.
Vozidlo bylo zaparkováno na kraji parkoviště za pečovatelským domem kde se jak
jsem výše uvedl provádělo sečení trávy. Vlivem nedostatečné prevence ze strany
pracovníků technických služeb provádějící sečení trávy došlo k poškození čelního
skla na vozidle (viz. fotodokumentace) z odlétajícího kamínku který se dostal do
prostoru sekačky (traktůrku)."
Sepíšeš čestné prohlášení že škodu nebudeš řešit ještě s jinou pojišťovnou a opravíš si auto, pak dodáš fotky z montáže v autocentru a jejich výpis prací s faktůrou. :D A po druhé jsem doma neseděl ale stál jsem kde se seklo, nikdo jinej to být nemohl ale na technických službách jsem řekl že mám svědka a oni se s tebou hádat nebudou, o popularitu nikdo nestojí řekl bych, prostě to hodí na pojišťovnu a hotovo, max se zeptají svých lidí jestli tam včera sekli a je to. :D Výhody nevím, sklo jsem u své pojistky nikdy neřešil.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Výměna čelního skla

Příspěvek od ablorhm »

Na to bych nervy neměl, že vše zaplatím a pak mi to neproplatí, kdy mi za měsíc pošlou dopis, že něco něco a zamítá se.
Radši bych se projel po dálnici a nahlásil to na připojištění, s krytím, bez ztráty času, vyplňování a psaní dokumentu, přímo s proplacením z pojišťovny servisu apod. Stál by mě to jeden telefonát co by nahlášení škody, zjištění tak čísla škodní události, s tím do servisu na výměnu skla.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Výměna čelního skla

Příspěvek od Pitrsman747 »

To nejsou nervy, u nás to na technických službách řeší jedna paní a ta ti řekne co máš dělat, prakticky tam jdeš jen jednou a zbytek pošleš po emailu, jednou tam musíš aby jsi to podepsal a než začnu auto opravovat vždy do třech dnů mě zavolá jestli to bylo schválené a jelikož jsem po městě asi už profláknutej že vše vyřeším, proto dělám i předsedu, tak se mnou radši nikdo nechce nic mít. Jeden soud jsem už vyhrál a to jsem vyhazoval člověka, vlastníka bytu co nám dlužil do fondu a stejně šel. Já neřeším to a nervy a jestli.... :)
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od ablorhm »

výměna předního okna se senzorem světla a deště + kamerou na DLA a pruhy + bez výhřevu
4.1.2018 výměna skla autorizák VW = 13.549 Kč s DPH, bez spoluúčasti
25.3.2022 výměna skla AG Experts respektive Carglass = 11.903,98 Kč s DPH, spoluúčast 500 Kč a bonus certifikát ADAS kalibrace kamery
Přílohy
sklo.PNG
sklo.PNG (118.15 KiB) Zobrazeno 839 x
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od Pitrsman747 »

Taky mě to tak stálo. Akorát si nejsem jist jestli mě měnili senzor deště atd. to se tam lepí zpět ne?
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Fiv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 30.09.2017 17:11

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od Fiv »

A někdo teda měnil sklo s vyhříváním s drátkama za sklo vyhřívané fólií?
Je to technicky možné?
VW TOURAN 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“