Po výměně palivového filtru nestartuje

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Matěj Kadrmas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.01.2020 19:25

Po výměně palivového filtru nestartuje

Příspěvek od Matěj Kadrmas »

Zdravím, vyněnil jsem palivový filtr, bohužel jsem úplně zapomněl dolít naftou nový filtr, auto jsem nastartoval, chytl, po 5min zdechl, druhý start taky v pohodě ale třetí start po 10 min už nic, tak jsem to přisuzoval tomu že jsem nedolil naftou filtr, ale odmontoval jsem vícko od filtru, zastartoval ale nesla mi nafta z hadice (Přívodní), po odmontování sedačky jsem zjistil že nevrčí podávací čerpadlo v nádrži, napětí při zapnutí klíčku na kontrolu od čerpadla je, ale nezavrci, co dál mám kontrolovat a kde, hádám že nějaký odpory a ještě palivová relátka, ale nevím jak na to, kdyby někdo věděl, uvítal bych to. Ještě jedna věc, myslíte, že je to náhoda že by mi odešlo relé nebo čerpadlo zrovna když jsem vyměňoval filtr nebo je to náhoda ? Dík :pleasantry:

Matěj Kadrmas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.01.2020 19:25

Re: Po výměně palivového filtru nestartuje

Příspěvek od Matěj Kadrmas »

Zapomněl jsem napsat auto- golf 5 plus 2005 2.0 TDI kód motoru BKD

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Po výměně palivového filtru nestartuje

Příspěvek od Jirass »

Zrovna to teď řeším u Plusa 2006 přítelkyně. Filtr suchý, auto přestalo startovat, tak jsem objednal samotné čerpadlo a uvidím, až vyměním.

https://www.autorozvody.cz/cs/katalog/d ... 293/838510
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Po výměně palivového filtru nestartuje

Příspěvek od Jirass »

Tak po výměně čerpadla v nádrži vše normálně funguje :-) Jednoduchá výměna. Pod zadním sedadlem za spolujezdcem je vstup do nádrže a čerpadlo s plovákem. Musí vrčet, jakmile jen zapneš zapalování zavrčí chvilku a po nastartování je slyšet pořád.
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“