ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Pokusim se vložit foto měření jinak v okolí žádný elektrikář není ani známého právě, uvidím třeba nějaký servis.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Foto určitě napoví. Stačí někdo, kdo umí měřit, nemusí se vyznat v autech. Servis ... ehm ... jako poslední možnost, aby si za změření proudu z baterky neřekli nesmysl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

A ano bylo to mA ne am omlouvam se elektrika mi moc nejde a ani nejsem kamos s ní vše jsem udělal podle fota co jste mi poslal, a namereni pojistek jsem vše přehodil na minus a prepl multimetr na 10 A, a u pojistek v autě žádná změna nebyla až po té co jsem v motorovém prostoru odpojil kabel co vede na alternátor to spadlo z 3.23 na 0.10mA..

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Tak už je to jasnější. Pokud teda byl odběr bez motoru 3,23A a po odpojení altíku to kleslo na 0,1A, tak by to mohla být ta dioda v altíku. To už je na servis, ideálně servis altíků.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Ano přesně tak to bylo procházel jsem celé auto pojistky kabely v pruchodkach ve dveřích prostě všude a žádny pokles na multimetru nebyl až na ten alternátor.. Jinak díky za ochotu a za pomoc...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Není zač, hlavně ať se oprava podaří.

OT: doporučuji doplnit do profilu přibližné bydliště, snáz se ozve někdo poblíž, nebo tě na někoho nasměruje
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Jj určitě doplním díky..

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Zdravím ve spolek tak oprava se zadarila bylo to tím altikem.. Ale jdu si pro další radu kdyby někdo měl nějakou skusenost při jízdě mi vychází nějaký zvuk jakoby ventilátor od palubky ale i tehdy když mám vyply klimatron prostě vše vyple a nějaké hučení něčeho nemá někdo skusenost nebo nebo nějaký poznatek díky za odpověď...



modedit: drž se prosím tématu, ostatní hledej v Sherlockovi sag/sherlock-abecedni-seznam-temat-cti- ... 27441.html , o "divných" zvucích je tam několik vláken. Díky. Pokud je to slyšet i v motoru, může to být oběhové čerpadlo vlevo za bandaskou s chladící kapalinou.

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

No dělalo to když jsem třeba vypl motor a vytáhl klíč tak hned něco začalo hucet na co jsem přišel tak to dělal nějaký ventil nebo jak se to naziva je to hned za palivovém filtru ale znicehe nic to přestalo.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Tak to bude toto viewtopic.php?t=18739
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od hiero »

:mrgreen: ako pise michall elektricke vodne cerpadlo je za palivovym filtrom a po vypnuti kluca bezi asi dve minuty.....

krupinok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.02.2012 10:48

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od krupinok »

Taky se mi vybíjí SHARAN v klidovém stavu po zamčení má odběr cca 120mA, někdy i víc, dokonce jsem naměřil cca 420mA.
Co jsem vypozoroval, tak to vypadá na odběr z centrálního zamykán, nebo alarmu. Když odpojím v motorovém prostoru u baterky malou nožovou pojistku 3A (první od spodu), tak odběr zmizí.
Když pojistku vytáhnu a znovu dám zpět, tak po uzamčení auta je odběr 0,02-0,03A, ale jakmile znovu odemknu a opět zamknu, tak je odběr zase cca 0,12A.
Dále jsem zkoušel v komfortní jednotce postupně odpojovat patice a zjistil jsem, že po odpojení konektoru pod označením P3 (viz foto) také klesne odběr na cca 0,02A - kam vede, nebo co tento konektor ovládá?? Kde, nebo v čem bych měl hledat závadu?
Kabely v průchodkách v pořádku, všechny dveře zamykají, okna stahují, tak nevím, kde hledat závadu???
Komfortní jednotku jsem zkoušel zkoušel vyměnit.
Poradíte někdo?
Foto jsem jsem si vypůjčil.
Alternátorem to taky není, zkoušel jsem ho odpojit a beze změny.
Přílohy
komfortní jednotka.jpg
komfortní jednotka.jpg (122.05 KiB) Zobrazeno 1093 x

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Ta 3A pojistka jistí napájení centrální jednotky, takže logicky při odebrání klesne odběr. Těch 120mA zase asi není nějaký úplný úlet, záleží na výbavě a to tovární i dodělávané. Skoro všechny jednotky "žijou" i při vypnutém klíčku. Odběr je potřeba měřit po uzamčení a "uspání" jednotek, což může být i třeba hodinu. Na tom P3 je právě to napájení centrálky, blinkry, výhřev zadního skla.

Trochu rozveď "vybíjí se" - za den, za týden, jakou máš baterku, stáří, výbava, dodělávky, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

krupinok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.02.2012 10:48

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od krupinok »

Je to rok 2003, vše originální až na autorádio (ale po vytažení pojistky beze změny), nic doděláváno. Výbava 4x el. okna, zrcátka, vyhřívané přední sklo, vyhřívané sedačky, climatronic, parkovací asistent pření + zadní, ESP tažné zařízení, centrální zamykání na DO a alarm (originální).
Baterie stará asi dva roky, vybije se to tak za 1,5 dne, ale když vytáhnu pojistku 3A u baterky, tak se to nevybije.
Odběr jsem měřil při zavřeném a zamčeném autě. Odběr 120mA je v tom lepším případě, dost často jsem naměřil odběr kolem 380 - 400mA i po delší době.
Odběr také klesne po vytažení pojistky pozice F55 (5A), nebo taky logicky po vytažení konektoru napájení komfortky P1.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Tak pak už jedině postupně odpojovat "spotřebiče". Je to ale divné, 400mA odebere třeba za 2 dny dejme tomu 20Ah, což by dobré baterce ublížit nemělo, a navíc je to 400mA trvalý odběr. Tuším tu někde bylo, že to dělaly dojezdy oken (CE si myslela, že jsou okna otevřená a snažila se je zavřít). Za normální se tuším považuje odběr do 80mA, ale jestli je to pravda ...?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“