Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Andrle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.06.2014 16:27

Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od Andrle »

Zdravím, mám problém s klimatizací jakmile stoupnou teploty nad 30 stupňů (trochu mrzuté). Chvíli vše funguje jak má, ale pak se na Climatronicu místo venkovní teploty objeví dvě čárky, prostě zmizne teplota.
IMAG1124.jpg
A v tom okamžiku klimatizace přestane fungovat. Nevím jestli má klimatizace svoje čidlo na venkovní teplotu, ale při tom výpadku normálně na palubce je údaj o venkovní teplotě zobrazen.
IMAG1125.jpg
V okamžiku, kdy tato situace nastane, je problém se zamykáním auta přes centrál - nechce se zamknout, nebo nefunguje zavírání oken - nedojíždí automaticky. Pokud nejsou ty tropy, tak vše funguje úplně normálně.

Netušíte někdo co by mohlo být příčinou?

Díky za každou i malou radu, která mě někam nasměřuje.

T.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od xerxes »

chyba v čidlu nebo bude někde problem v kabelaži

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od majkl1 »

luki píše:chyba v čidlu nebo bude někde problem v kabelaži
To si nemyslím. Jak palubák, tak klimatronik mají společné čidlo, takže bych ho vyloučil. Co se kabeláže týče, kouknul bych po konektorech na panelu klimatroniku. Dále bych zkouknul kvůli projevům komfortního systému i elektroinstalaci pod boxem s ECU, zda není oxidace ve svorkovnicích. Když by zároveň nezlobila i ta okna, pak by to mohl být i samotný panel klimatroniku, ale takhle to vypadá na chybu kabeláže někde pod tou ECU, případně i u komfortky. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Andrle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.06.2014 16:27

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od Andrle »

Dal jsem to nakonec na doporučení do T-servisu http://www.rychlajizda.cz/, tak uvidím jestli si s tím poradí. Výsledek dám vědet.

doraczech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.08.2010 23:02

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od doraczech »

Ahoj jak to tenkrat dopadlo?

Andrle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.06.2014 16:27

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od Andrle »

Nijak, všichni se vždycky nějak zacyklili :-) Měli jsme odpojené všechny možná čidla, zkoušeli nové i panel Climatronicu a nijaká změna. Každopádně už to takhle dělá vlastně stále bez ohledu na venkovní teplotu ;-) Ano, ještě to auto stále mám a již jsem si zvykl, že ty věci nefungují :-)

doraczech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.08.2010 23:02

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od doraczech »

Mam prave pasika b5,5 uz cca 11let a za nic bych ho nevymenil, jen dnes vecer jedem do Chorvatska a zrovna vcera to zacalo blbnout... venku bylo 25, v aute ukazovalo 10 a slo to pomalu dolu az se ukazaly 3carky a vypla klima, ale to jen kdyz jsem stal na miste se zaplym motorem, pak kdyz jsem to rozjel po dalnici tak v pohode, jen ta teplota ukazovala porad min nez real... skoda je tu hodne prispevku ale malokdo napise konecne reseni 😂, jinak diky za odpoved

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od d.d.t33 »

me teda nepadala teplota ale vypinala klima a pak jsem zjistil ze kdyz to jelo tak se chladilo jakmile jsem zastavil konec chladu nakonec byly osoupane uhly v tom mensim vetraku co se spina s klimou

doraczech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.08.2010 23:02

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od doraczech »

A daji se popr vymenit?

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace Climatronic se vypíná při vedrech

Příspěvek od d.d.t33 »

daji se vymenit ale pro me byl porod vyndat tu vrtul ze sahary.Zkontroluj si to az budes stat v paraku s klimou jestli toci nebo ne hlavne mej 90teplotu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“