co vše měnit se zadními ložisky?

rv. 1994 - 2001

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
toytoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.02.2018 01:29

co vše měnit se zadními ložisky?

Příspěvek od toytoy »

Ahoj,

chystám se u Polo 6N1 vyměnit zadní ložiska a tuším, jak vyhodnotit, zda měnit i brzdové bubny a brzdové čelisti. Dá se jednoduše zjistit, zda bych měl při té příležitosti vyměnit i válce kolových brzd a čep nápravy?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: co vše měnit se zadními ložisky?

Příspěvek od srotty »

A ty máš ještě ložiska samostatně (viz.foto) nebo už celý náboj ? Jestli samostatně tak pokud se neprotáčí vnitřní kroužek na hřídeli,tak bych to neměnil.
ložisko.jpg
Válce kolových brzd-to myslíš brzdové válečky (prasátka) ? Pokud nevíš,jak jsou tam dlouho,tak dej nové.Stojí to pár korun. Pokud jsou tam třeba 6 let a nakoukneš pod prachovku a je tam sucho,čisto,tak je měnit nemusíš.
váleček.jpg

toytoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 12.02.2018 01:29

Re: co vše měnit se zadními ložisky?

Příspěvek od toytoy »

srotty, mockrát díky! Ještě jsem to nerozdělal, ale předpokládám, že mám právě tyhle bubny i brzdy. Bubny jsou totiž ještě původní, dost prorezlé.

Předpokládám, že tím "samostatně" máš na mysli sadu ložisek, tak, jak je na prvním obrázku, že? Který vnitřní kroužek a na jaké hřídeli máš prosím na mysli? Klidně mi jen napiš čísla těch dílů na obrázku, pak už mi to bude asi jasné. Tipuji, že hřídelí máš na mysli čep nápravy (5 na prvním obrázku) a tím kroužkem si nejsem jistý. Prachovkou máš na mysli díl 7 na druhém obrázku?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: co vše měnit se zadními ložisky?

Příspěvek od srotty »

Ano, myslím sadu ložisek co je na obrázku. Na obrázku to není rozkreslené,ale jak sundáš buben z hřídele,čepu nápravy (5) ,tak půlka ložiska bude v bubnu a druhá půlka zůstane na hřídeli. Pochopíš,jak to rozebereš.
Prachovka brzd.válečku taky není na obrázku rozkreslena.Je to gumová čepička zleva a zprava na tom válečku. Zase,pochopíš až to uvidíš.

Odpovědět

Zpět na „Polo 6N1/6N2“