Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od ktmartin »

Ahoj, Touarega mam chvili a posledni dobou jsem si vsiml lehkeho zakolisani otacek hned po startu, asi tak na 2 vteriny. Nestava se to vsak na studenem a ani na ohratem motoru. Zatim se to stalo vzdy, kdyz auto stoji treba 4 hodiny a pak nastartuju. Az mne prijde, ze cim vyssi je venkovni teplota, tim horsi. Dnes bylo 18 stupnu a zahoupalo to otackama uz docela dost. Podobne jako kdyz jsou v zime spatne zhavicky. Jinak bezi naprosto stabilne a vubec nic to nedela. Je to rok 2013 a ma poctivych 160 tisic. Vim, ze bez diagnostiky je to hadani z vestecke koule, ale nemam ji a zatim nevim ke komu bych mohl na diag. zajet. Tak zkousim, jestli se s tim uz nekdo nesetkal. Mohl by to byt vstrik/y? Docela z toho mam strach. Predem diky za rady.

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od petr-corr »

Ahoj, mě to dělal žhavič na jednom válci, vždycky tak 2-3 sekundy kolísání. To diagnostika napíše. Další možnost je tryska a to je taky vidět v měřených hodnotách. Ale nejlépe při studeném morotu. Jsem od Prostějova, ale jezdím přes Hradec cca 1x týdně- 1x za 10 dnů. Můžu vzít noťas a npíchnout ti to. Byl jsem zrovna dnes, ale bohužel to ču až teď.
Touareg 2012, 180kW.

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od petr-corr »

Ahoj, neboj nezapomněl jsem. ještě jsem v Hradci nebyl a zítra jede kolega. určitě příští týden, dám vědět a mrknem na to.
Petr.
Touareg 2012, 180kW.

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od ktmartin »

Ahoj, diky. Budu moc rad a cenim si toho, ze v dnesni dobe na to myslis. Snad budu mit chvili casu, protoze ted budeme po nucene zaviracce otevirat obchod a tusim, ze toho bude fakt moc. Ale samozrejme se pokusim maximalne prizpusobit. Auto ted kupodivu docela pekne startuje. Cekal sem, ze jak bude vzrustat venkovni teplota, tak to bude peklo, ale skoro vzdy startuje dobre. Ale neni to uplne 100%. Jsem zvedavej, jestli to neco ukaze a budu muset najit nekoho, kdo to da dohromady. Zatim diky. Martin

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od petr-corr »

Ahoj, budu v Hradci teď v pondělí nějak běhěm dopoledne, či poledne. Mám jet do Jaroměře, tak se můžu stavit. Doladíme po telefonu.
Touareg 2012, 180kW.

kere
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.07.2020 08:29

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od kere »

Chlapi a na čo ste prišli vyriešili ste problém?

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od petr-corr »

Ahoj, už je to nějaká doba, ale mám pocit, že byl problém s regulátorem tlaku paliva. Zkusím mu zavolat, zjistím.
Touareg 2012, 180kW.

kere
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.07.2020 08:29

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od kere »

vopred ďakujem za akekolvek info

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od ktmartin »

Ahoj, zatim to nemam vyresene. Cca za tyden to vezu do servisu, tak sem potom napisu, o co se jedna. Kazdopadne uz vim o 4 lidech se stejnym problemem.

kere
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.07.2020 08:29

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od kere »

Dohodnuté, daj vedieť potom, strašne som zvedavý čo to bude za chybu.

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od ktmartin »

Ahoj, tak nakonec mne nikdo nepomohl a vyresil jsem to sam. Teda ja sam sem na to neprisel, ale jeden kolega ze Slovenska, ktery mel stejny problem. Klapka v sani kousek za privodem spalin z egru do sani byla uplne obalena srackama. Zrejme to je chcipaci klapka a asi zustavala prilepena. Kazdopadne po vycisteni je po problemu. Vim o 4 lidech kterym to toto delalo a vycisteni pomohlo.
Přílohy
IMG_20200726_095540.jpg
IMG_20200726_095617.jpg

kere
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.07.2020 08:29

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od kere »

skvelá práca, Ďakujem za odpoveď, cez víkend sa do toho môžem rovno pustiť. Ešte raz veľká vďaka za pomoc.

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od ktmartin »

Ok. Napis jestli to pomohlo. Ja uz pres tyden jezdim a vse je v poradku.

PetrKk10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.08.2020 20:53

Re: Touareg II 3.0 TDI 180kw po startu kolísají otáčky

Příspěvek od PetrKk10 »

Ahoj, mam presne stejny problem. Najeto 230 tis. Merili jste rozdil vstrikovaneho mnozstvi paliva? Me to pri tom kolisani lita na jednom nebo dvou valcich cca o 1 mg/zdvih vice nez na ostatnich valcich. Vaham jestli jit po vstrikovacich nebo kde vlastne zacit.. Zkusim jeste zkontrolovat tu klapku.
Diky za radu.
Petr

Odpovědět

Zpět na „Touareg“